Citroën Xsara Picasso 2.0 HDI Différence (2004)

autoreview

Citroen Xsara Picasso
Citroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara PicassoCitroen Xsara Picasso - interieurCitroen Xsara Picasso - interieur

Signalement

UitvoeringXsara Picasso 2.0 HDI Différence
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na bijn 3 jaren met veel plezier in een peugeot 406 hdi te hebben gereden werd het tijd voor wat anders. Na tientallen tweedehandsjes werd het tijd voor een echt nieuwe. Na een oriëntatieperiode heb ik gekozen voor een Citroën Picasso HDI in de complete "difference"uitvoering.
Wel twee keer proef gereden in een benzine uitvoering en omdat een diesel niet voor handen was, en ik al geruime tijd ervaring had met de hdi motor in de Peugeot, vond ik een proefrit niet echt nodig. Ook omdat de verkoper vermeldde dat de motor in de Picasso ietsjes minder stil is als de Peugeot.
Na drie maanden wachten werd de auto netjes afgeleverd. De eerste 20 kilometers waren uiterst comfortabel. Maar nadat ik de snelweg opdraaide kreeg de motor bij 120 km per uur toch wel heel veel herrie (resonanties) dat ik gelijk dacht dat er iets niet goed was met de motor of uitlaat.
Ik terug naar de garage en om een lang verhaal kort te maken: het hoort bij de auto. Achteraf las ik dan ook in een test dat de Picasso HDI nogal last heeft van resonanties bij een bepaald toerental. Juist bij ongeveer 120 km per uur dus. Decibels gemeten: 73 bij die snelheid, terwijl de Peugeot de 68 nog niet eens haalt...
Uit dit verhaal blijkt wel weer dat een proefrit altijd gemaakt moet worden, je kunt dus niet afgaan op de verkooppraatjes van de verkoper.

PROBLEMEN

Alleen last van resonanties. Dit is overigens wel dermate storend, dat ik de auto na 3.000 kilomters weer weg wil doen.
Dit is ook de reden waarom ik het comfort zo laag heb gewaardeerd.

5,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.