Citroën C3 1.6 VTi Exclusive (2010)
autoreview
Signalement
Uitvoering | C3 1.6 VTi Exclusive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 16 km |
KM-stand laatst | 11.400 km |
Het begin..
De discussie die vaak zn intrede doet is;wanneer wordt het zinnig een review te gaan schrijven??
Ben met de meeste reacties ( bij andere reviews ) eens dat je na meer kilometers meer kan zeggen maar aangezien ik zo'n 1300km per week ga rijden lijkt me wijs te gaan starten en vaak te updaten..
Sinds gisteren in het bezit van deze auto en moet het eens zijn met de pers tot nu toe; een klasse luxer dan verwacht qua grote van de auto.
De C3 zit goed, doet zn werk aardig rustig en is met Bluetooth, grootbeeld navi, climatronic enz enz abosluut compleet. De kilometerstand is nog aardig vers dus t verbruik zit nu gemiddeld rond de 7ltr/100km maar verwacht dat dit nog wel wat zakt..
Prestaties durf ik nog niet veel over te zeggen wel is duidelijk dat remmen, sturen en schakelen stevig aanvoelt en niks van het oude zompige franse in zich heeft..
Zoals beloofd zal ik aankomend weekend weer een update doen omdat ik dan weer zo'n 1000km verder ben. Mochten er nou in de tussentijd concrete vragen zijn;stel ze!
Wat betreft de waarderingen;heb prestaties en betrouwbaarheid op voldoende omdat ik daar nog niet veel van kan zeggen en de kosten op goed omdat dit veel auto is voor een vriendelijke catalogusprijs en 20% bijtelling.
2 weken verder
- 3.680 km
Zoals beloofd een update..
Inmiddels een 3dkm verder in twee weken tijd dus weer genoeg kunnen merken en meemaken met deze voiture.
Het is duidelijk merkbaar dat de motor al wat los begint te komen aan een teruglopend verbruik en een betere reactie op gasgeven in zn 5. Dit is dan zeker een positief punt. ook heb ik ervoor gekozen om op momenty met de airco uit te rijden, opvallend is dat het dan niet meteen vochtig wordt in de auto.
Uiteraard is niet alles rozengeur zoals een toch wel duidelijke gevoeligheid voor zijwind. Voor alle duidelijkheid;ik rij op 16inch in combinatie met Energy saver banden van Michelin. Na een ritje in een DS3 met dezelfde motor en standaard onderstel zou dit toch eerder mijn keus zijn waar het gaat om weggedrag en stuurgevoel. Op zich is het wel de vraag of die ook comfortabel is bij zo'n 1500km in de week.
Twee punten waar ik me flink over verbaas cq aan erger: de kwaliteit van de carkit, benzinedop alleen met sleutel te openen en...geen bekerhouders!!! hallo tis 2010...
Na een kleine 2mnd
- 11.400 km
Geen idee of Citroen verwacht had dat er zoveel met deze auto's gereden zou worden maar t gaat prima!
De stoelen zitten heerlijk, zonder panormamadak wil ik nooit meer en ze maken prima stereo's. Is het dan allemaal top?? Nee, de verwachting van een teruglopend verbruik komt nog niet uit dus elke 600km naar de pomp en dat zit vooral in het ontbreken van een 6e versnelling naar mijn idee.
De navigatie, heel Europa op een SD kaartje, werkt prima en snel terwijl een grotere beeld wat gesplist kan worden aardig duidelijk is. In tegenstelling tot een TT is het noorden niet altijd boven en dat geeft dan weleens een raar beeld.
De ( te ) comfortabele wegligging herken ik niet al moet je soms gewoon je voet naar beneden houden om te ontdekken dat dat prima gaat...;)
Op naar de 25dkm want rond die tijd zal de eerste beurt wel komen, oh ja tot nu toe geen olieverbruik en het reservoir sproeiervloeistof is blijkbaar eng groot..haha..
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.