Citroën C3 1.6 VTi Exclusive (2010)

autoreview

Citroën C3
Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3 Citroën C3Citroën C3Citroën C3

Signalement

UitvoeringC3 1.6 VTi Exclusive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand laatst9.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Oefff...een klasse hoger rijden

  • 6.000 km

Ik ben niet zo'n fanatiek blogger of reviewschrijver. Dat blijkt wel uit het feit dat ik mijn eerste verslag schrijf, na 6000km te hebben gereden met een nieuwe Citroën C3 1.6 VTi Exclusive.
Ik kan er vrij kort over zijn: wát een geweldige auto is dat! Half augustus kreeg ik de auto uitgeleverd en werd hij bezorgd op het werkadres. Nu, op de kop af twee maanden later, betrap ik me er regelmatig op dat ik achter het stuur zit en denk 'Mijn Hemel, wat is dit een genot om te rijden'. Dat is wel even wat anders dan een Polo 1.4TDi... Dat is een afgesloten hoofdstuk waar ik even niet meer aan terug wil denken.

Neem dan de C3: de eerste 5000km heb ik niet heel voordelig gereden. Het grote display in het midden van het dashboard toont me op 'trip 1' de totaal afgelegde kilometers sinds aanvang en het gemiddeld verbruik over die afstand. Die stand heeft een hele tijd op 7.8/100 km gestaan! Dramatisch! Dat is 1 op 12.8 !!! Op 'trip 2' hou ik bij, al naar gelang ik er zin in heb of aanleiding toe zie, hoe het verbruik over de ritten in tegenwoordige tijd zijn. En... de prestaties verbazen me: over de lange ritten rijd ik tegenwoordig met een gemiddelde van 5.9/100km. Jawel, bijna 1 op 17! De 5.8 is zelfs een aantal keer aangetipt! En dan rij ik ontspannen met de cruise control op 110km/u. Langzaam aan zakt het 'trip 1' gemiddelde. Staat nu op 7.2/100km (1:13.9). Het duurt nog wel even voordat de scheve verhouding uit de eerste 5000km wat wordt geegaliseerd door de zuinigheid van afgelopen tijd. Ik geef toe, deze Citroën is gemaakt om ontspannen mee te rijden. Geen gejakker op de snelweg of daarbuiten. Maar ook geen oudemannetjes op zondag mentaliteit hoor, ik ga gewoon goed met de stroom mee :)
De 1.6 VTi is weliswaar een auto die vlot meekomt en niet zelden vele anderen in de achteruitkijkspiegel achter zich laat; maar iets aan de rijeigenschappen is zo relaxed dat je vanzelf ook relaxed door het verkeer gaat. En dat is heel prettig. Wil je een auto louter en alleen om te jagen enzo... dat kán wel met deze versie, maar eigenlijk past dat niet. Kies dan lekker een Seat ofzo hihihi. Dit (C3) is rijden voor je genot. En de wagen voelt een klasse hoger. Het interieur speelt daarin mee...netjes verzorgt en in tegenstelling tot het bewezen vooroordeel (?): nog geen enkel kraakje gehoord! Heel solide gebouwd door de Fransen.

Ik laat het even hierbij... binnenkort meer, want onderwerpen als betrouwbaar kan ik nog niet echt beoordelen. Al heb ik tot nu toe alleen maar benzine erin hoeven te gooien en verder geen tegensputteren gehad. Maar mijn eerste conclusie is toch wel: als je besluit een serieuze auto te kopen... dan zul je van deze C3 echt geen spijt hebben!

Zuinig rijden...of juist niet. Hoe verhoudt zich d

  • 9.000 km

Sinds het vorige verslag zijn we weer zo'n 3000km verder gekomen. Mooi gemiddelde na drie maanden vooral veelvuldig gebruik maken van de voiture. De notoire Citroën tegenstanders en/of -critici moet ik helaas teleurstellen: er valt nog steeds niks aan te merken op deze wagen. Schrap de woorden 'nog steeds' maar, want ik heb niet de overtuiging dat dat ook zal gaan gebeuren! Na 9000km en alleen een korte winter check is eigenlijk het enige wat aan te merken is: het niet leverbaar zijn van de parfumsticks die de auto desgewenst van een subtiel luchtje. Daar valt wel mee te leven hoor. O ja, en het feit dat de winterbanden niet leverbaar waren waardoor er een wachttijd van 3 weken is ontstaan. Niet echt iets om de C3 aan te rekenen.

Toch nog wat nodige testresultaten genoteerd. Vorige keer had ik het over het gemiddelde verbruik van de auto. Ik doe mijn best om, zonder irritant te zijn op de snelwegen, er een zo gunstig mogelijk cijfer uit te persen. Tja, het gemiddelde verbruik over de 9000 afgelopen kilometers staat weliswaar nog steeds op 7.2l/100km (1:13.9), maar ik weet wel beter. Vorige week de tweede teller veelvuldig gebruikt en wat blijkt, wanneer je gewoon lekker vlot meekomt in het verkeer en aanhaakt bij de stroom op de rechterbaan kun je je cruise control met gemak op 100km/u vastspijkeren. Afgelopen week werd meermaals de 5.4l/100km aangetikt. Dat is gewoon een verbuik van 1:18.5 !
Ik moet zeggen dat ik me daarover behoorlijk verbaas, voor een benzinemotor. Ok, toegegeven, dan rijd ik dus zo rond de 100km/u. Maar ik ben geen hardrijder en laaf me in het comfort wat deze wagen me biedt en dat komt heel goed tot z'n recht bij die snelheid. Ik kom, waar ik ook heen ga, altijd superrelaxed op plaats van bestemming!
Wat veroorzaakt dan het feit dat het gemiddelde op de 1e teller maar niet onder de 7.2l/100km wil zakken? Simpel antwoord... Vooral mijn partner. Ik schat zo in dat de kruissnelheid in geval van bestuurder 'B' regelmatig zo rond de 140km/u op de teller prikt (waar het kan) :S
Ja, als je die hele vlotte rijstijl aanhoudt dan zit je al snel richting de 8.0l/100km. Ik weet niet of 1:12,5 een beetje netjes is in deze klasse, maar ik ben diesel gewend dus dit kengetal is voor mij sowieso schrikbarend! Maar toch... een verschil van zo'n 2.5 liter meer verbruik bij een snelheid van 130 tegenover gemiddeld 100 is best iets om over na te denken. 30% harder rijden geeft me dus 45% meer verbruik...

Ik ben best benieuwd hoe zich dat verhoudt tot andere benzinemotoren in deze klasse. Proefondervindelijk dan, bedoel ik.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Citroën C3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.