Audi A8 3.7 Quattro (1998)

autoreview

Audi A8

Signalement

UitvoeringA8 3.7 Quattro
Versnellingen5, Sequentiële Automaat
Bouwjaar1998
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf232.000 km
KM-stand laatst240.000 km
Lezerswaardering: 47%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Audi A8 3.7 quattro 1998

  • 240.000 km

Omdat ik voor 95% snelwegkilometers rij, heb ik in januari 2010 mijn Peugeot 306 break ingeruild voor een snelwegauto bij uitstek, een Audi A8 3.7 (benzine) quattro uit 1998. Hoewel ik eigenlijk op zoek was naar een Jaguar XJ8, stond deze voor een schappelijke prijs in de buurt te koop, en heb ik deze genomen omdat zijn verbruik en gewicht lager was dan een vergelijkbare Jaguar. Bovendien had hij vierwielaandrijving, en hoewel dat in Nederland eigenlijk een overbodige gimmick is, is het in de winter wel een plus.

Het comfort is geweldig, al merk je bij Nederlandse verkeersdrempels dat er een zware motor voorin ligt. Klinkers en ribbels werkt hij echter soepel weg. Ook het rijgeluid is nagenoeg afwezig, zelfs bij hogere snelheden. Alleen als het gas ingeduwd wordt hoor je ver weg een diepe brul. Enige nadeeltje is dat zelfs de klik-klak van de richtingaanwijzer op fluisterstand staat, waardoor je die bij het inhalen wel eens vergeet uit te zetten. De A8 is uitgerust met een optioneel Bose-audiosysteem waar een enorme bak herrie uitkomt indien je dat wenst. De kwaliteit van het geluid is uitstekend, en dat voor een installatie van al 12 jaar oud.

De stoelen vind zijn te breed voor kleine mensen, maar wel comfortabel. Ze zijn elektrisch in alle richtingen in te stellen, waardoor de zitpositie prima is. Het zicht is door de dikke, lage C-stijl schuin naar achteren niet zo best (mede door de vreemd kleine rechterbuitenspiegel), maar de rest van het overzicht is prima.

De ruimte is voor- en achterin ruim voldoende in alle dimensies. De kofferbak is enorm diep, maar de A8 heeft geen neerklapbare achterbank, waardoor lange objecten moeilijk mee te nemen zijn. Overigens was een skiluik wel een optie op dit model, maar dan nog is een tochtje naar de bouwmarkt met dit model niet erg praktisch.

De prestaties zijn wat je van een auto met deze motorisering verwacht. Hedendaagse lease-A3's en petjes met een Seat Leon of VW Golf accelereer je er nog wel uit; vooral bij hogere snelheden vanaf pakweg 80 km/h rij je ze helemaal zoek. Moderne grotere auto's van Audi, Mercedes, BMW en Jaguar hou je echter niet meer bij qua acceleratie.
Ik cruise voornamelijk 120 km/h, maar in Duitsland voelt hij ook bij hogere snelheden heerlijk strak. Pas bij meer dan 200 km/h begint hij wat licht in de neus te voelen.

De wegligging is uitstekend, en mede door de quattro kun je erg hard de bocht om; en als het echt niet kan breekt de auto heel gecontroleerd uit zodat je alle tijd hebt om hem te corrigeren. Er zit geen ESP o.i.d. in, maar dat is mijns inziens ook niet nodig. Hij heeft wel ABS, en zeker bij gladde omstandigheden is dit wel een nuttige optie. Hoewel gemaakt van aluminium weegt de A8 zo'n 1700 kilo, en af en toe heb ik het idee dat de remmen moeite hebben met dit gewicht.

De kosten zijn uiteraard wat hoger dan gemiddeld. Op een volle brandstoftank (90 l) haal ik ongeveer 800 km (met een beetje reserve over), dus 1 op 9. Dit is zoals gezegd wel bij 95% snelweg. Bij 120 km/h draait de motor slechts 2200 toeren (hij kan tot 8000). In de stad of in de file stijgt het verbruik tot 1 op 5. De meest efficiente vaart is 80-90 km/h, dan rijdt hij 1 op 11. Tanken hoeft dus niet vaak, maar als het moet doet het door de grote tankinhoud wel pijn.

Dit model is al weer een paar jaar oud, dus reparaties komen ook voor. Bij 238000 km had ik een forse brandstoflekkage, het rubber van de slang naar het blok was helemaal vergaan. Bij de dealer hadden ze dit nog nooit gezien, dus waarschijnlijk was het een incident. Een ander euvel waar wel veel A8'en last van hebben is het afbreken van de bestuurders-armleuning. Deze is bijna niet tweedehands te krijgen en kost maar liefst 355 euro. Overigens is dit het enige zwakke punt, de rest van de auto is erg solide gebouwd. Bij 241000 km heeft de Audi een grote beurt gehad met het (geplande) wisselen van de distributieriem. Dit is gedaan bij een algemeen garagebedrijf voor 1700 euro, de dealer rekent nog meer... Het loont zeker om bij onderhoud voor een auto van deze leeftijd niet meer de dealer op te zoeken (anders dan voor losse onderdelen, want die zijn helaas zeldzaam op de sloop). Overigens was de conditie van het voertuig verder nog prima, zonder buitensporige slijtage. De cruise control is theoretisch heel gebruiksvriendelijk, maar in de praktijk te gevoelig, soms valt hij er al af bij een te bruuske stuurbeweging.

Samenvattend is de Audi A8 een heerlijke reisauto met een wat hoger verbruik dan een "normale" auto, maar zeer degelijk gebouwd en qua uiterlijk en handelbaarheid nog steeds bij de tijd.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.