Audi A3 Sportback 2.0 TDI 140pk Attraction (2007)
autoreview
Signalement
Uitvoering | A3 Sportback 2.0 TDI 140pk Attraction |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 125.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
Na een C4 Picasso als overgangsauto te hebben gereden is dit een heel andere auto.
Om met de deur in huis te vallen; hij bevalt erg goed op een aantal minpunten na.
Ten eerste heeft deze auto de beste motor/versnellingsbak combinatie die ik ooit in een auto heb gehad. Hij trekt als een lier, in werkelijk elke snelheid in elke versnelling.
Ook op topsnelheid (ik rij ongeveer 2000 km. Duitse autobaan per maand) is hij gruwelijk stabiel en remt hij alsof je 80 rijdt. Hij heeft bij 180 nog steeds een goede gasresponse, waardoor je niet snel naar rechts wordt gedrukt.
Ook de reacties op de stuurbewegingen zijn op alle snelheden erg goed, en de wegligging is ook zeer acceptabel. De wegligging haalt echter niet het nivo van een Focus en 1-serie, maar dat is niets om je voor te schamen denk ik.
Wel vind ik het jammer dat je totaal geen gevoel hebt in het stuur, waardoor je te ver van het rijden af staat wat het sturen betreft.
Dan de nadelen.
Ten eerste vind ik het een schandaal hoe slecht de standaard stoelen zijn. Wie mijn review van de C4 Picasso heeft gelezen weet dat ik een slechte rug heb, maar ik vind het niet normaal dat de Ypsilon van mijn vrouw (bouwjaar 2005) betere stoelen heeft dan deze Audi. Maar in de Ypsilon houdt mijn rug het een paar honderd kilometer langer uit.
Verder zit de console, of beter de driehoek aan de zijkant van de console, tegen mijn knie te drukken.
En hij verbruikt 1 liter olie per 5000 km. dit is volgens de dealer niets vreemds voor deze motoren. Maar met de kilometers die ik rij ben ik dus soms 2 keer per maand de olie aan het bijvullen. Ik blij dat ik die olie niet zelf hoef te betalen!
Wat ruimte betreft vind ik hem voldoende voor ons gezin, met een zoon van 12, een van 3, en een hond van 3 maanden die op de achterbank zit. De kofferbak is voor normaal gebruik voldoende, voor vakantie moeten we wat beter plannen, maar het valt allemaal best mee.
Met andere woorden, met recht een volwaardige gezinsauto.
Al met al vind ik het een goede auto, die ik misschien zelf ook nog wel zou kopen ( zeker voor de lekkere gasresponse) maar dan zou ik wel extra investeren in goede stoelen, en effe wachten op de reviews van de nieuwe commonrail diesel, met de hoop dat die geen olie gebruikt.
Mijn vrouw vind overigens het overzicht naar achter heel slecht, en voelt zich dus niet prettig in de auto.
Tenslotte het praktische stuk;
Verbruik gemiddeld; 1 op 16,5.
Op de Duitse autobahn 1 op 13
En zoals gezegd een olieverbruik van 1 op 5000.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.