Opel en Chevrolet vertrekken uit Rusland
De Opel-fabriek in St. Petersburg - waar onder andere de sedanversie van de vorige generatie Astra wordt gebouwd (foto) - gaat dicht. Eind vorig jaar en eerder dit jaar werd de productie daar al enige malen tijdelijk opgeschort vanwege de economische malaise in Rusland.
De Russische economie lijdt onder zowel westerse sancties, de fors gedaalde olieprijs en een sterke daling van de roebel. GM neemt voor de ingrepen een last die kan oplopen tot 600 miljoen dollar (566 miljoen euro) in het lopende kwartaal.
De fabriek in St. Petersburg werd eind 2008 geopend en er werken een kleine 900 mensen. DE productie wordt halverwege dit jaar stilgelegd. GM verzekert Russische eigenaren van Opels en Chevrolets dat ze gebruik kunnen blijven maken van garantie en service en dat er onderdelen verstrekt zullen blijven worden.
In Rusland kun je na december nog wel terecht voor een nieuwe Cadillac, Camaro, Corvette of Chevrolet Tahoe. Deze modellen blijft General Motors gewoon leveren. Het samenwerkingsverband van GM met het Russische AvtoVaz blijft de Chevrolet Niva bouwen
PRIVATE LEASE Opel

Had je deze auto's al gezien?

Opel Mokka Business Edition | 17" Lichtmetalen velgen | Achteruitrijcamera | Adaptive Cruise control
- 2025
- 10 km

Opel Mokka GS | 18" Lichtmetalen velgen, Bi-Color | Achteruitrijcamera | Electronic Climate Control
- 2025
- 10 km

Opel Mokka Business Edition | 17" Lichtmetalen velgen | Achteruitrijcamera | Adaptive Cruise control
- 2025
- 10 km