'Volkswagen Golf GTI Concept bij Wörthersee'
Dat heeft ontwikkelingschef Ulrich Hackenberg aan Car Magazine verteld. De concept-car is niet zomaar een losse flodder, volgens hem is deze auto een voorbode van een speciale GTI die er in de toekomst gaat komen.
Volgens Hackenberg wordt de nog naamloze concept-car 'niet zo sterk als de Golf GTI W12-650'. Daar is niet bepaald een man mee overboord, want dat was een vuurspuwende concept-car met een vermogen van 650 pk. Een paar pk'tjes minder maakt de nieuwe GTI Concept dus niet meteen tot een trage slak.
Mogelijk is de mysterieuze concept-car een voorbode van een Golf GTI Edition 40. Voor die auto verwachten we het mechanische sperdifferentieel van de GTI Performance, iets meer vermogen (we zetten in op 250 pk) en vooral: lichtgewicht onderdelen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een dak van koolstofvezel. Ook bij andere carrosseriedelen kan dat materiaal voor gewichtsbesparing zorgen.
Audi laat bij de Wörthersee met de TT Ultra Quattro al zien wat voor gewichtsbesparing intensief gebruik van koolstofvezel kan bewerkstelligen. De concept-car weegt 1.111 kilogram en is daarmee maar liefst 300 kilogram lichter dan de TTS waarop-ie is gebaseerd.
Het Wörthersee GTI Treffen vindt dit jaar plaats van 8 tot en met 11 mei.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen Golf Style Edition eHybrid Inclusief €2000,- inruilvoordeel | Trekhaak inklapbaar | 'App-Connect' draadloze smartphone integratie | Afstandscontrolesysteem (Front Assist) | Automatische afstandsregeling (Adaptive Cruise Control)
- 2026
- 52 km

Volkswagen Golf 1.4 eHybrid Style | Trekhaak | Camera | Carplay |
- 2022
- 119.076 km

Volkswagen Golf 1.4 eHybrid GTE | Pano | IQ Light | Hud | Apple CarPlay & Android Auto
- 2021
- 99.886 km
PRIVATE LEASE Volkswagen Golf
Lees ook

Deze (snelle) hatchbacks uit de jaren 80 en 90 worden snel meer waard

Auto-import verdubbeld in tien jaar: zoveel scheelt het als je het zelf doet

Meer dan de helft van alle compacte middenklassers komt van Volkswagen

Bijna €50.000 voor een Volkswagen Golf II GTI was kennelijk toch 10 mille te veel

