Opel Vectra 2.5 V6 - Op de Rollenbank
Het geheim van een goede riem
52 reacties
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
‘Toen kon dat nog,’ dat is het eerste idee wat je overvalt als je een rondje loopt om de Vectra V6 van Benjamin van Straaten: een Opel middenklasser met een lekker dikke V6 d’r in. Het is de eerste auto die Benjamin ooit kocht en sindsdien is het niet alleen vervoer, maar ook zijn hobby. Als er één auto is die we een gunstige uitslag gunnen, is het deze Vectra wel. Insnoeren die hap en gasgeven!
Terwijl Ghisbert bezig is de Opel op de rollenbank vast te zetten, geeft Benjamin tekst en uitleg. “Het is één van de vijf origineel in Nederland geleverde V6-sedans met een handbak. Een paar jaar geleden is hij helemaal uit elkaar geweest en heb ik bij het opbouwen alle opties toegevoegd die er destijds voor verkrijgbaar waren. Alleen het dakraam ligt nog in de schuur. Om nu een gat in het dak van de auto te gaan zagen ... Daarvoor moet je wel even een grens over. Ik heb het nog niet gedurfd.”
Als Ghisbert de eerste meters in de auto maakt, weet hij de gezellige sfeer meteen tot het nulpunt te brengen. “Ik zie dat je een voorliefde hebt voor kabelbomen”, zegt hij, wijzend op de open en bloot liggende elektronica langs de dorpels. “Tja,” zegt Benjamin, “dat is een gevolg van een lekkage. Er wordt nog aan gewerkt.” Dan zijn verwachting voor de meting: “Ik heb hem laatst na een jaar stilstand weer eens losgetrapt op de autobahn en daar haalde hij 245 km/h op de gps. Dat is boven de fabrieksopgave, dus ik denk wel dat hij zijn vermogen nog gaat leveren.” Ghisbert kan dat beamen: “Als een auto zijn topsnelheid haalt, is dat een goede indicatie dat hij zijn vermogen nog heeft.”
Al vlug blijkt dat de 2,5-liter V6 boven verwachting presteert. Hij hoest maar liefst 25 pk méér op. Een mooie opsteker voor Benjamin. “Het is onmogelijk dat deze auto zo ver is getuned. Met een motor zonder turbo krijg je dat echt niet voor elkaar”, zegt Ghisbert. De eigenaar van de Opel denkt wel te weten hoe het kan. “Deze auto heeft vier nokkenassen en het lukt niet iedereen om daar de distributieriem goed omheen te leggen. Ik heb die klus zelf gedaan en weet zeker dat hij precies op tijd staat. Dan zie je wat er met het vermogen gebeurt …”
Dit artikel is gratis te downloaden in PDF-formaat. Hiervoor maak je eenmalig een AutoWeek account aan, waarna je onbeperkt uit het AutoWeek archief kunt downloaden.
Lezersreacties (52) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.