AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Volkswagen komt met 290 pk sterke Golf GTI TCR
Met sperdifferentieel
101
Volkswagen laat met een set schetsen weten dat het een nieuwe variant van de Golf GTI meebrengt naar het jaarlijkse GTI Treffen aan de Wörthersee.
Waar de enige in Nederland leverbare Golf GTI 245 pk uit zijn 2.0 TSI perst, is de Golf GTI TCR die Volkswagen heeft klaargestoomd voor het jaarlijkse GTI-feestje in Oostenrijk 290 pk en 370 Nm sterk. De toevoeging TCR is natuurlijk een verwijzing naar de auto waarmee Volkswagen de circuits onveilig maakt. Sterker nog: volgens Volkswagen is het de straatversie van die auto.
Met zijn nieuwe vermogen, dat via een DSG-transmissie naar de voorwielen wordt gestuurd, moet de Golf GTI TCR een topsnelheid van 264 km/h. Een sperdifferentieel is aanwezig. Waar Wörthersee-creaties als deze veelal puur dingen als blikvanger tijdens de show, gaat de Golf GTI TCR wel degelijk in productie. Eind dit jaar komt de top-GTI op de markt.
PRIVATE LEASE Volkswagen Golf
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Nieuws

Gouden sturen voor BMW, Opel en Volkswagen - en nog twee merken
Nieuws

Sterkste Volkswagen Golf GTI ooit heeft Nederlandse prijs
Achtergrond

Een Volkswagen Golf VR6 kan 30 jaar later van alles zijn omdat er ontzettend veel geknutseld is
Occasiontest

Lekker praktisch, niet te groot, maximaal 20K: welke gebruikte stationwagon wordt 't?
Nieuws




