AutoWeek 16 2021

Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
logo AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische rijden
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease vergelijker
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto kopen
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • AutoWeek Autoverzekering
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • AutoWeek 16 2021
    Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Magazine
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      RegistrerenInloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
  • Home
  • Autonieuws
34

Vrolijk verder

Toyota Aygo - Blik to the Future

Toyota Aygo illustratie Toyota Aygo illustratie
Joas van Wingerden
  • Joas van Wingerden
  • Autonieuws
7 februari 2021 om 12:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
Dossier:

Blik to the Future:

 'Blik to the Future' is de glazen bol van onze visionaire kunstenaars die, op basis van spionagebeelden en/of goed geïnformeerde bronnen, vooruitblikken op wat ons aan moois te wachten staat.

AutoWeek 2 2021
AutoWeek 2 2021

Dit artikel is verschenen in AutoWeek 2 2021

Het aanbod in de compactste klasse dunt behoorlijk uit, maar er zijn merken die er nog brood in zien. Toyota is er daar één van. De Japanners stomen een nieuwe Aygo klaar, die voor een belangrijk deel het kunstje afkijkt bij zijn ‘grote’ broer.

In de aanloop naar het huidige decennium ging bij diverse autofabrikanten een streep door het A-segment. Althans, verschillende merken vinden het niet meer zo interessant. De compactste modellen leveren de fabrikanten betrekkelijk weinig op, omdat er amper winstmarge op zit. Je hebt dus grote verkoopaantallen nodig om het rendabel te krijgen. Daarom zitten onder meer de Volkswagen Up/Seat Mii/Skoda Citigo, Ford Ka, Opel Karl, Peugeot 108 en Citroën C1 (voorlopig nog) zonder opvolger. Die laatste twee waren (net als de eerste drie) natuurlijk onderdeel van een drieling, met de Toyota Aygo als derde. De Fransen hebben nog geen beslissing genomen over een nieuw compact model, maar Toyota laat er geen gras over groeien.

De Japanners gaan op eigen houtje verder. Zij vinden het nog een goede zet om vast te houden aan het A-segment. Eerder liet Toyota doorschemeren dat een Aygo-opvolger mogelijk alleen nog zin had als volledig elektrisch model, maar nu lijkt het merk toch nog een keer voor een traditionele aanpak te gaan. Inmiddels is de nieuwe Aygo namelijk gecamoufleerd en wel op Europese wegen verschenen en op foto’s zien we gewoon nog een rookwolkje uit een uitlaat komen. Een elektrische Aygo was in dit stadium anders ook wel enigszins uit de lucht komen vallen. Toyota stoomt weliswaar zijn eerste modulaire EV-platform (e-TNGA) klaar, maar op die basis verwachten we pas halverwege dit decennium het eerste model; een SUV van RAV4-formaat.

Toyota Aygo illustratie

Dicht op de Yaris

Zo ver is het dus nog niet voor de Aygo. Het met de Fransen gedeelde platform van de afzwaaiende Aygo maakt naar verwachting wel plaats voor een ingekorte variant van de TNGA-basis waarop de huidige Yaris troont. Bekend terrein dus voor Toyota en een platform dat zich in compact formaat dus al heeft kunnen bewijzen. Niet alleen onderhuids verwachten we gelijkenissen met de Yaris, want ook qua uiterlijk kruipt de Aygo dichter tegen de B-segmenter aan. Aan de achterkant zien we nog het meest terug van de tweede generatie, maar het neusje wordt mooi in lijn getrokken met de Yaris en de Yaris Cross. De Aygo zal optisch wat breder en lager lijken dan zijn voorganger en het is aannemelijk dat de rolmaat dat beeld ook bevestigt. Qua binnenruimte pakt het ongetwijfeld gunstig uit.

Nu is het nog de vraag naar welke vorm van aandrijving Toyota grijpt. In de huidige Aygo leverden de Japanners al hun eigen, meermaals doorontwikkelde 1.0 driecilinder uit dezelfde motorenfamilie als de 72 pk 1.0 die momenteel in de instapversie van de Yaris ligt. Dat was de enige keuze. Mogelijk zit er vanwege zijn toekomstige verwantschap met de Yaris ook een 1.5 Hybrid in het vat. Die krachtbron, die volgens het Atkinson-principe loopt, komt in de Yaris tot een systeemvermogen van 116 pk. Dit zou natuurlijk dé kans zijn voor Toyota om zelfs zijn kleinste model als hybride op de markt te brengen. Misschien weten we het nog dit jaar zeker, want we durven voorzichtig in te zetten op een onthulling eind 2021.

Voorgangers

Alweer bijna 16 jaar geleden betrad Toyota de compacte markt samen met Peugeot en Citroën, met de eerste generatie van de samen tot stand gebrachte drieling. De Aygo had een duidelijk van de 107 en C1 afwijkend ontwerp om voldoende onderscheidend te zijn. Mede dankzij een subtiele facelift in 2012 kon de eerste Aygo uiteindelijk zeven jaar worden verkocht.

De eerste generatie van de Aygo

De tweede generatie van de drieling luidde een nog wat excentrieker hoofdstuk in voor de Aygo. Met zijn X-vormige snuit en veel grotere achterlichten oogde het kleintje heel anders dan zijn Franse broertjes. Bij een vrij stevige facelift in 2018 verdween de zwartgekleurde X uit de neus, maar daar kreeg hij wel fysiek scherpere vouwen voor terug.

De huidige Aygo

Succesnummer

De Aygo groeide in rap tempo uit tot één van de bestverkochte Toyota’s in Nederland van de afgelopen decennia. Met dik 133.000 verkochte exemplaren moet hij alleen de Yaris en Corolla voor zich dulden. Het beste jaar was 2011, toen werden er maar liefst 15.250 Aygo’s verkocht. In 2020 kwam de A-segmenter uit op een nog immer keurige 6.294 stuks. Het beste jaar van de huidige Aygo was een jaar eerder; 8.659 exemplaren vonden in 2019 een eerste eigenaar.

  • Houd me op de hoogte over de Toyota Aygo
  • Hoe verloopt jouw zoekproces naar een volgende auto? Vertel het AutoWeek >
Toyota Toyota Aygo Blik to the Future

Bekijk ook

Autonieuws
'PSA trekt stekker uit Peugeot 108 en Citroën C1'

'PSA trekt stekker uit Peugeot 108 en Citroën C1'

PSA gaat de productie van de Peugeot 108 en Citroën C1 beëindigen, melden bronnen aan Reuters....

75

PRIVATE LEASE Toyota Aygo

INFO
Toyota
Toyota Aygo 1.0 VVT-i x (5D/5H)
€ 209
Stel samen ▸
Athlon
Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-fun (5D/5H)
€ 229
Stel samen ▸
Auto.nl
Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-fun (5D/5H)
€ 252
Stel samen ▸
XLEasy
Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-fun (5D/5H)
€ 274
Stel samen ▸
Univé
Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-fun (5D/5H)
€ 229
 
Arval
Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-fun (5D/5H)
€ 235
 
ANWB
Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-fun (5D/5H)
€ 254
 
Toyota Aygo in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    1.0-12V Aspiration Red

    Toyota Aygo 1.0-12V Aspiration Red

    • 2010
    • 91.200 km

    € 4.000

    1.0 VVT-i x-now

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-now

    • 2016
    • 56.915 km

    € 7.950

    1.0 VVT-i x-play Automaat

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-play Automaat

    • 2021
    • 511 km

    € 17.950

Meer Toyota Aygo occasions

Lezersreacties (34) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Toyota Aygo specificaties
  • Toyota Aygo occasions
  • Toyota Aygo video's
Advies en informatie
  • Toyota Aygo tests
  • Toyota Aygo gebruikersreviews
  • Toyota Aygo index
Toyota Aygo 1.0-12v - 2006 - 307.231 km - Klokje rond

Toyota Aygo 1.0-12v - 2006 - 307.231 km - Klokje rond

De Toyota Starlet is een lieveling van autorijdend Nederland. De kleine Japanner blijft stug...

Lees meer
Toyota Aygo - Rij-impressie

Toyota Aygo - Rij-impressie

48

Terwijl Citroën en Peugeot bij 'broertjes' C1 en 108 volstaan met het herzien van de motor,...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Autonieuws
    Toyota Aygo alleen nog als vijfdeurs

    Toyota Aygo alleen nog als vijfdeurs

    28
    • 22 maart 2021
  • Autonieuws
    Toyota Aygo X Prologue blikt vooruit op nieuwe Aygo

    Toyota Aygo X Prologue blikt vooruit op...

    66
    • 17 maart 2021
  • Autonieuws
    Toyota komt met X-Prologue Concept

    Toyota komt met X-Prologue Concept

    92
    • 10 maart 2021
  • Autonieuws
    Officieel: Toyota Aygo krijgt opvolger

    Officieel: Toyota Aygo krijgt opvolger

    39
    • 3 maart 2021
  • Review
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2008)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2008)

    1
    • 14 oktober 2020
  • Autonieuws
    Toyota Aygo nu ook als hippe x-JBL

    Toyota Aygo nu ook als hippe x-JBL

    18
    • 1 juli 2020
  • Autonieuws
    Toyota Aygo ook als Cabrio beschikbaar

    Toyota Aygo ook als Cabrio beschikbaar

    17
    • 8 juni 2020
Merk
Merk
  • Review
    Toyota Yaris Verso 1.5 16v VVT-i Linea Sol (2004)

    Toyota Yaris Verso 1.5 16v VVT-i Linea...

    • 21 april 2021
  • Review
    Toyota Auris 1.2T Dynamic (2017)

    Toyota Auris 1.2T Dynamic (2017)

    2
    • 20 april 2021
  • Toyota FJ Cruiser – 2008 – 484.280 km - Klokje Rond

    Toyota FJ Cruiser – 2008 – 484.280 km -...

    • 19 april 2021
  • Autonieuws
    Toyota bZ4X Concept is voorbode van elektrische SUV

    Toyota bZ4X Concept is voorbode van elektrische...

    161
    • 19 april 2021
  • Autonieuws
    Toyota boekt verkoopgroei en recordaandeel in Europa

    Toyota boekt verkoopgroei en recordaandeel...

    68
    • 14 april 2021
  • Autonieuws
    Toyota laat elektrische SUV zien

    Toyota laat elektrische SUV zien

    94
    • 12 april 2021
  • Autonieuws
    Vijf sportieve Toyota's met achterwielaandrijving

    Vijf sportieve Toyota's met achterwielaandrijving

    44
    • 10 april 2021

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids
  • Koppel abonnement

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek Lab
  • AutoWeek Autoverzekering
  • Je auto aanmelden
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • Mini
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2021 DPG Media Magazines B.V.

onderdeel van DPG Media Magazines groep