Roverfabriek aan zijden draad

MG TF
"Het is best mogelijk dat in Longbridge de laatste auto al is gebouwd," zegt een anonieme bron in de krant Birmingham Post. En dat terwijl de Chinese eigenaar van MG van plan was de TF er opnieuw in productie te nemen.
De Britse krant Birmingham Post heeft een anonieme insider gesproken die meent dat de toekomst van de voormalige MG Rover-fabriek in Longbridge aan een zijden draad hangt. Eigenlijk had daar alweer de MG TF van de band moeten rollen, maar dat project wordt geplaagd door uitstel. Toeleverancier Stadco is inmiddels al gestopt met het produceren van carrosserieën. Dat zou best wel eens de zwanenzang van het Nanjing project in Longbridge kunnen zijn.
Dit relatief kleine Chinese autoconcern kocht na het faillissement de merknaam en de rechten op de modellen van MG. Het grotere SAIC-concern ging er met de erfenis van Rover vandoor. Inmiddels zijn die bedrijven samen gegaan.
De bron van Birmingham Post gelooft niet dat er ooit nog auto's in Longbridge worden gemaakt. "Ik geloof best dat er mensen zijn binnen Nanjing die de beste intenties hadden met Longbridge, maar ze waren toch vooral bezig met de overname van MG. Als het economisch verantwoord zou zijn om het project door te zetten zouden de Chinezen dat zeker doen. Maar er zijn twijfels of er voldoende volume kan worden gedraaid en of de kwaliteitsstandaard kan worden gehaald. Bovendien zou er een nieuwe motor moeten worden ontwikkeld en aan milieu-eisen moeten worden voldaan. En dat allemaal voor een oud model."
Toch denkt de bron dat nog wel een toekomst is weggelegd voor de historische fabriek. "Er is best een kans dat Longbridge door kan als onderhoudsbedrijf." Maar of de Engelsen dat voor ogen hadden bij de Chinese overname?

PRIVATE LEASE MG

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.