Na de Renault 4, Renault 5 en de Twingo lijken de Fransen gewoon nog even op de retrotour door te gaan. Schijn bedriegt echter. Volgens Renaults designtopman Laurens van den Acker is het nu even mooi geweest.
Op de beursvloer in Parijs schitteren deze week vooral erg veel retro-auto's. Het lijkt wel hét thema, dit jaar. Stellantis doet een flinke duit in het zakje met allerlei verschillende studiemodellen die op het verleden teruggrijpen. Renault ook, met de bijzondere E-Space Concept, de Renault 8 Gordini en dochtermerk Alpine met de A310 Vision. Gaat het retrofeestje bij Renault dus vrolijk verder? Laurens van den Acker tempert de verwachtingen. In gesprek met onder meer AutoWeek laat hij weten dat het nu wel even tijd is voor een 'pauze'.
"Ik denk dat we het goed moeten doseren. Dat we nu eventjes een pauze moeten nemen. We kijken natuurlijk ook naar het productprogramma en de volgende generatie auto's worden de vervangers in het C-segment en D-segment. Daar gaat nog geen retro voor komen." Op een productieversie van de retro Espace hoeven we dus niet te rekenen. Toch was dat volgens Van den Acker een interessant project: "Voor mij was de Espace wel belangrijk, omdat we de kleine auto's hebben gedaan in het segment A/B (Twingo, R5, R4, red.)."
Renault Twingo
De Nederlander benadrukt ook het belang van retrodesign voor waar Renault op dit moment staat en kijkt tevreden terug op wat er de afgelopen jaren op dit vlak is gedaan: "We zagen dat de wereld allemaal EV's gaat maken en dan is de technologie bijna hetzelfde voor iedereen. De verschillen die je vroeger had: jij hebt een achtcilinder, wij een vier, zij een zes, zij een twaalf, die verdwijnen. Dus als de technologie hetzelfde wordt, hoe gaan we ons dan differentiëren? En het blijkt succes te hebben. Als je nu de impact ziet, de invloed die er is geweest op ons imago, is enorm. We weten dat er mensen zijn die misschien geen Renault zouden kopen, maar wel een Renault 5. Of die geen Renault zouden kopen, maar wel een Twingo."
Stellantis gaat nu juist voor retro
Hoewel Renault retrodesign voorlopig dus weer even lijkt te laten rusten, trapt concurrent Stellantis juist ineens het retropedaal diep in. Is Renault dus een echte trendsetter op dat gebied? Van den Acker ziet wel een verband. "De CEO die voor mij werkte bij Renault is daar nu baas geworden. Die past toe wat hij bij ons heeft geleerd," zo doelt hij op Gilles Vidal. Daar lijkt echter geen rancune te zitten: "So what? Ik zou het ook doen."






