Elektrische oocasions, ev's gebruikt
 
Op Zoek Naar

Stel, deze jong gebruikte Skoda Elroq is alweer verkocht: dan hebben we twee alternatieven voor je

Elroqs gaan ook als occasion als warme broodjes

Enkele weken geleden werd op deze website gemeld dat van alle gebruikte EV’s Skoda’s Elroq de kortste sta-tijd had. Nu is deze elektrische Tsjech nog niet zo heel lang op de markt, maar blijkbaar toch al in de occasionhoek te vinden, om vervolgens in no time een nieuwe baas te krijgen. Wij nemen dit fenomeen hierbij onder de loep en portretteren twee alternatieven, mocht de door jou begeerde Elroq tussen droom en daad al vergeven zijn …   

Menigeen ziet de Kia EV3 als gedoodverfde concurrent van de Elroq, maar deze Zuid-Koreaan is toch echt een maatje kleiner. Een andere, eveneens nog vrij jonge EV die qua formaat er beter bij past, is de Scenic van Renault. En uit de opkomende Chinese hoek? Wat dacht je van de Leapmotor B10?  

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

Skoda Elroq 50 125kW Selection - 2026 - 6.000 kilometer - €33.900 

We houden van kleur op de weg en pikken uit het aanbod deze Skoda Elroq die als demo dienstdoet bij de merkdealer in Apeldoorn. De opgegeven kilometerstand is derhalve indicatief. 

Sinds 2024 bevolkt de Elroq onze wegen. Ten tijde van de introductie was de KNJ-88-J met zijn 50 kWh netto-accucapaciteit/170 pk sterke elektromotor in combinatie met de Selection-uitvoering de instapper. Die wat beperkte accucapaciteit zorgt ondanks zijn redelijke verbruik van 15,7 kWh per 100 kilometer voor een reikwijdte van maximaal 376 kilometer, waarmee de Tsjech van dit trio de rode lantaarn draagt. AC-laden (11 kW) duurt drie uur en achttien minuten om hem vanaf 20 procent voor 80 procent gevuld te krijgen. Snelladen gaat met een nette 145 kW en dan kost dezelfde exercitie 22 minuten. Een warmtepomp ontbreekt, evenals bi-directioneel laden. De boordspanning is 408 volt.

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

De Elroq is een min of meer ingekorte Enyaq, waarbij het ‘inkorten’ ten koste ging van de bagageruimte die toch nog 470 liter biedt. Het ruime passagierscompartiment veranderde niet en dat is prettig. Aan boord heerst vooral nuchterheid: veel grijs en zwart, een klein schermpje achter het stuur en daarnaast een groter exemplaar waarin veel functies zijn ondergebracht. Door de handige indeling daarvan roept het echter nauwelijks ergernissen op. Als Selection is de Elroq beslist niet onderbedeeld, maar de Scenic en de B10 hebben meer luxe aan boord.    

Deze occasion is meer dan 100 kilo zwaarder dan zijn opponenten (motorrijtuigenbelasting!), maar het goed afgewogen onderstel weet wel raad daarmee. De auto is vergevingsgezind, maar niet zompig of deinerig. Ook geeft de besturing meer feedback dan wat in EV-land tegenwoordig helaas de norm is, en dat is eveneens lovenswaardig. We zetten onze vraagtekens bij de trommelremmen achter, want met twee man aan boord ga je de twee ton aan gewicht voorbij, laat staan met 1.000 kilo geremd trekgewicht aan de haak.     

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

Signalement

Merk Skoda

Type Elroq 50 125kW Selection

Bouwjaar juni 2026

Kilometerstand 6.000 kilometer

Vraagprijs €33.900 (incl. btw)

Waar te koop? Skoda-dealer Pouw, Apeldoorn

Technische gegevens

Motor synchroonmotor, permanente magneet 

Max. vermogen 125 kW/170 pk 

Max. koppel 310 Nm 

Leeggewicht 1.874 kilo

Bagageruimte 470 l/1.580 l

Max. aanhanger geremd 1.000 kilo

Gem. verbruik 15,7 kWh/100 km (WLTP) 

0-100 km/h 9,1 s

Topsnelheid 160 km/h

Alle gegevens volgens fabrieksopgave

Elektrische oocasions, ev's gebruikt      

Renault Scenic E-Tech EV60 170 pk Techno - 2025 - 8.226 kilometer - €34.900

Elroq gegaan? Dan staat als alternatief bij een universeel autobedrijf in Willemstad (geen exotisch Curaçao, maar gewoon Noord-Brabant!) deze Renault Scenic klaar. De KKS-56-V is een jaar ouder, duizend euro duurder én heeft iets meer gereden - in het buitenland welteverstaan, want deze import-occasion startte zijn leven elders. Ten opzichte van bovenstaande Elroq begint hij dus met een achterstand. Hoe weet de Fransman dat goed te maken? Door een wat sprankelender ex- en interieur bijvoorbeeld, alhoewel smaken uiteraard verschillen. En hoewel deze EV60/170 pk eveneens de basismotorisering is, leidt die grotere netto-accucapaciteit van 60 kWh tot een net wat bruikbaardere actieradius: 420 kilometer maximaal bij een gemiddeld verbruik van 15,8 kWh per 100 kilometer. Overige specificaties: AC-laden van 20 procent naar 80 procent (ook hier 11 kW) duurt bijna vier uur. Snelladen gaat met 130 kW en dan ben je voor dezelfde sessie 29 minuten kwijt. Hier is de boordspanning 400 volt. Volgens onze Carbase-gegevens zouden een warmtepomp en de mogelijkheid om V2L (Vehicle-to-Load) te laden, aanwezig moeten zijn, maar dat zien we niet in de advertentietekst staan. Wellicht niet standaard op niet-Nederlandse Scenics? 

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

Zoals gezegd, ziet het interieur er fraai uit en werkt het ergonomisch gezien goed. Voldoende fysieke sneltoetsen, een knop om alle bemoeienissen in een keer uit te kunnen schakelen en een snel werkend, logisch ingedeeld touchscreen dat op Google draait. Het geheel ziet er smaakvol uit, de gebruikte materialen zijn voor het segment prima en de uitrusting van deze Techno is omvangrijker dan die van de Selection-Elroq. Die rijdt weer wat goedmoediger. De Scenic is vrij stevig qua vering en demping en kent een opvallend directe besturing. Met zijn voorwielaandrijving is 170 pk voldoende; de 220-pk versie laat nogal eens aandrijfreacties in het stuur voelen bij voluit accelereren. Prettiger is het geremde trekgewicht van 1.100 kilo. Al met al net wat minder middle of the road, deze Auto van het Jaar 2024.    

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

Signalement

Merk Renault

Type Scenic E-Tech EV60 170 pk Techno   

Bouwjaar juni 2025

Kilometerstand 8.226 kilometer

Vraagprijs €34.900 (incl. btw)

Waar te koop? Autobedrijf Van Dueren Den Hollander B.V., Willemstad, 

Technische gegevens

Motor synchroonmotor, permanente magneet

Max. vermogen 125 kW/170 pk

Max. koppel 280 Nm  

Leeggewicht 1.747 kilo

Bagageruimte 545 l/n.b.

Max. aanhanger geremd 1.100 kilo

Gem. verbruik 15,8 kWh/100 km (WLTP) 

0-100 km/h 8,6 s

Topsnelheid 150 km/h

Alle gegevens volgens fabrieksopgave

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

Leapmotor B10 67,1 kWh ProMax Design - 2026 - 7.400 kilometer - €33.750  

Voor het eerst portretteren we een Leapmotor in deze rubriek, en wel de B10. Het Chinese merk probeert via het omvangrijke Stellantis-netwerk (waar het deels eigendom van is) hier voet aan de grond te zetten en doet dat vooralsnog middels de veel-voor-relatief-weinig-receptuur, zoals we die kennen van de restaurants uit het land van herkomst. Sterker nog: voor de vraagprijs zijn er zelfs fonkelnieuwe B10’s verkrijgbaar! Deze Leapmotor B10 is echter het topmodel van de range, zowel qua uitrusting als motorisering. Hier geen lithium-ion accu, zoals gemonteerd in de Scenic en de Elroq, maar een LFP-exemplaar, goed voor een netto-capaciteit van 65 kWh - de grootste van dit trio, maar het gemiddelde verbruik van 17,3 kWh per 100 kilometer maakt het mogelijk dat hij met een maximale actieradius van 434 kilometer toch maar weinig verder komt dan de Fransman. AC-laden van 20 procent naar 80 procent (met eveneens 11 kW) kost je vier uur. Snelladen gaat met een keurige 168 kW en dan kost dit 23 minuten. Bi-directioneel laden (V2L - Vehicle-to-Load) is mogelijk. Volgens onze gegevens is er een warmtepomp aan boord, maar de advertentietekst zwijgt daarover. Met zaken als onder meer elektrische stoelverstelling, inparkeerassistent, (kunst)leren bekleding, stoelventilatie en een panoramadak zet deze ProMax Design de anderen in de schaduw. Dat doet de B10 niet met zijn nogal doorsnee voorkomen. Een pluspunt is zijn ruimte, zowel voor passagiers als bagage (frunk aanwezig). Het interieur is typisch voor een moderne Chinese auto: minimalistisch en met weinig fysieke knoppen. Bijna alles gaat via het centrale touchscreen dat weliswaar snel werkt, maar veel menulagen kent. De vele piepjes van de niet-verfijnde rijhulpsystemen kunnen bovendien ergernis opleveren.

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

Het onderstel is erg comfortabel en zacht afgesteld. Niet voor sportievelingen, wel voor rustzoekers. In dat opzicht valt ook de gevoelloze en kunstmatig aanvoelende besturing op, die bovendien niet goed zelfstandig terugkeert naar de middenstand, en de vertraagde werking van het regeneratieve remsysteem.

Elektrische oocasions, ev's gebruikt

Signalement

Merk Leapmotor 

Type B10 67,1 kWh ProMax Design

Bouwjaar maart 2026 

Kilometerstand 7.400 kilometer

Vraagprijs €33.750 (incl. btw)

Waar te koop? Leapmotor-dealer Janssen Van Kouwen, Hilversum

Technische gegevens

Motor synchroonmotor, permanente magneet

Max. vermogen 160 kW/218 pk

Max. koppel 240 Nm  

Leeggewicht 1.745 kilo

Bagageruimte 430 l/1.700 l

Max. aanhanger geremd 750 kilo

Gem. verbruik 17,3 kWh/100 km (WLTP) 

0-100 km/h 8,0 s

Topsnelheid 170 km/h

Alle gegevens volgens fabrieksopgave

Drie jonge, elektrische cross-overs. Welke spreekt jou het meest aan?

Onderzoek wees uit dat als het gaat om elektrische occasions, de Skoda Elroq de kortste sta-tijd heeft. Ergens begrijpen we dat wel. De auto doet weinig verkeerd, maar echt sprankelen doet hij evenmin. De Scenic is wat uitgesprokener, terwijl de B10 de veel-voor-weinig-filosofie aanhangt, maar nog wat verfijning kan gebruiken. Welke van deze drie occasions gun jij een korte sta-tijd en is het ‘gaan met die elektrische banaan’? 

Lees ook

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.