AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Nederlands bedrijf bouwt Chinese auto in Ethiopië
2
In deze fabriekshal hangt naaste een Chinese auto de Ethiopische vlag zij aan zij met de Nederlandse driekleur. Holland Auto presenteert namelijk het nieuwe model. Kan het internationaler?
Holland Auto bouwt al sinds enige tijd auto's in Ethiopië. Voorheen was dat een in licentie gebouwde Fiat. Die was gebaseerd op een model uit de jaren '70 en kwam bij het Turkse Tofas vandaan. Daar is men nu gestopt met het bejaarde model, waarmee Holland Auto op zoek moest naar een nieuw product.
Dat is gevonden bij Lifan. Deze Chinese autoproducent heeft de 520 in het programma. Die heeft Holland Auto geadopteerd en die wordt sinds 8 oktober in Ethiopië gebouwd. Afgelopen vrijdag is dit feit officieel gevierd - hopelijk was de vlag toen omgedraaid. De fabriek waar de Lifan 520 wordt geassembleerd staat ten zuiden van de hoofdstad Addis Ababa. Het nieuwe model wordt onder de naam Abay op de markt gebracht in Oost-Afrika.
Lees ook
Autotest
Test: Toyota bZ4X (2025) - Rijden met bijgepunte EV die klaar is voor 2026
Achtergrond
Te snelle elektrificatie grootste boosdoener problemen EV's en PHEV's, maar ook ADAS speelt rol
Autotest
Stef kan niet zonder Volvo: zes fraaie klassiekers en voor dagelijks gebruik een XC40
Reportage
Deze klassieke Alfa Romeo kent bijna niemand en klinkt als een Volvo 240
Nieuws