In deze fabriekshal hangt naaste een Chinese auto de Ethiopische vlag zij aan zij met de Nederlandse driekleur. Holland Auto presenteert namelijk het nieuwe model. Kan het internationaler?
Holland Auto bouwt al sinds enige tijd auto's in Ethiopië. Voorheen was dat een in licentie gebouwde Fiat. Die was gebaseerd op een model uit de jaren '70 en kwam bij het Turkse Tofas vandaan. Daar is men nu gestopt met het bejaarde model, waarmee Holland Auto op zoek moest naar een nieuw product.
Dat is gevonden bij Lifan. Deze Chinese autoproducent heeft de 520 in het programma. Die heeft Holland Auto geadopteerd en die wordt sinds 8 oktober in Ethiopië gebouwd. Afgelopen vrijdag is dit feit officieel gevierd - hopelijk was de vlag toen omgedraaid. De fabriek waar de Lifan 520 wordt geassembleerd staat ten zuiden van de hoofdstad Addis Ababa. Het nieuwe model wordt onder de naam Abay op de markt gebracht in Oost-Afrika.
2
Bekijk reacties
