'Mazda maakt benzine-auto schoner dan EV'
Mazda heeft door zijn Sky Activ-techniek al bijzonder efficiënte blokjes in huis. De Japanners gaan niet mee in de turbohype, maar komen gewoon met tweelitermotoren die in de praktijk net zo zuinig zijn als de 1.4'tjes van de concurrentie. Toch valt er volgens het merk nog het één en ander te verbeteren; in de toekomst zouden de benzinemotoren nog 30 procent minder gaan verbruiken. Dit wordt bewerkstelligd door dieseltechniek te combineren met benzinemotoren; het beste van beide werelden, meldt Mazda aan het Britse Autocar.
Om deze reden is Mazda niet van plan voor 2020 hybride's en EV's in Europa op de markt te brengen. Ook zonder deze technieken denkt het merk aan de steeds strengere eisen te kunnen voldoen. Sterker nog: de benzine-Mazda's zouden in de praktijk minder uitstoot genereren dan elektrische auto's indirect de lucht in blazen. De tweede generatie Sky Activ-motoren wordt rond 2020 geïntroduceerd.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Mazda CX-5 2.0 SKYACTIV-G 165pk Business Luxury | Org. NL | 100% dealeronderhouden | 1e Eig. | Leder | Stoel verwarming & ventilatie | 360° camera | Rijklaar!
- 2019
- 143.983 km

Mazda 2 1.5 Skyactiv-G GT-M | Navigatie | Airco | Keyless Entry | Climate Control | Cruise Control | Lichtmetalen Velgen |
- 2019
- 55.855 km

Mazda CX-3 2.0 SkyActiv-G 121 Luxury | Stoelverwarming | Stuurverwarming | Camera | Led Verlichting | Navigatie |
- 2021
- 46.390 km
Lees ook

Zo gaan onze elektrische middenklassers met kou om: updates Mazda 6e en VW ID7

Meer elektrische Mazda's op komst: Mazda 3e, 2e, CX-5e én CX-6e

Tegen de Mazda 6e bewijst Tesla Model 3 dat het behalve goede EV ook een goede auto is

Altijd plug-in hybride Mazda CX-60 en Mazda CX-80 fijngeslepen
