'BMW M4 10 seconden sneller over Nürburgring'

BMW M4
BMW M4BMW M4BMW M4BMW M4BMW M4 CoupéBMW M3 - M4BMW M3 CoupéBMW M3BMW M3
In autoland wordt de potentie van een sportief model vaak gebaseerd op de tijd die de auto er voor nodig heeft om de 20,8 kilometer lange Nürburgring Nordschleife te overbruggen. Vandaag blijkt de BMW M4 een aardig stukje sneller te zijn dan voorganger M3 Coupé.

Volgens de BMW-adepten van BMWblog is de onlangs geïntroduceerde M4 maar liefst tien seconden eerder bij de eindstreep dan z'n voorganger, de M3 Coupé.

Opvallend is dat BMW nooit zelf officieel melding heeft gemaakt van de tijd die de M3 Coupé op de Groene Hel heeft neergezet. Wél krijgen we met de rondetijd die het Duitse tijdschrift Sport Auto in december 2007, met hoofdredacteur Horst von Saurma achter het stuur, een aardige indicatie. Destijds wist Saurma, die met de Porsche Carrera GT een recordtijd van 7 minuten en 32 seconden wist neer te zetten, in 8 minuten en 5 seconden een rondje 'Ring af te leggen.

Dat zou beteken dat de M4 zo'n 7 minuten en 55 seconden nodig heeft gehad, waarmee de Duitser zich opeens tussen de Ferrari F430, Porsche Panamera Turbo begeeft. Op een officiële bevesting, als die überhaupt komt, zullen we nog even moeten wachten.

De M4 is met z'n gewicht van nog geen 1.500 kilo zo'n 80 kilo lichter dan voorganger M3 Coupé. Wat spierkracht betreft scoort hij uiteraard ook beter dan de M3. Waar de nieuweling 431 paarden mobiliseert, moest de E92'er het met 420 pk doen.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (33)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.