AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Autodelen niet populair onder leaserijders
36
Autodelen blijkt op weinig draagvlak te kunnen rekenen bij de zakelijke rijder. Was in 2013 nog 26 procent van de automobilisten bereid de auto te delen met een collega, dit jaar is het animo gedaald tot 17 procent. Dat concludeert de Vereniging Auto van de Zaak (VAVDZ) dinsdag in een eigen onderzoek onder 2.370 leden.
"In de praktijk blijkt dat het autodelen beperkt blijft tot vooral particuliere initiatieven in grootstedelijk gebied. In het zakelijk gebruik wordt er wel vaker gewerkt met poule-auto's. Dit is echter geen nieuw product en vervangt zeker niet de traditionele auto van de zaak'', stelt Martin Huisman, voorzitter van de vereniging.
Efficiency en tijd noemen bestuurders het grootste probleem van het delen van de auto. Ook wanneer er een vergoeding tegenover zou staan, is er weinig animo voor het autodelen. Voor 22 procent van de berijders hangt het ervan af hoe hoog de vergoeding is en welke voorwaarden er worden gesteld.
Lees ook
Geen categorie

Vanwege het heuglijke youngtimernieuws: een geinige Saab, dikke BMW of lekkere Porsche

Pierre (53) kocht zijn Toyota C-HR zonder proefrit: 'Ik wilde hem meteen hebben'
Nieuws

BYD’s winst met 19 procent gedaald
Nieuws

General Motors bouwt minder EV’s en meer giga-trucks met V8 in de VS
Nieuws
