AutoBizz week 12
Overzee
De overzeese verkopen van de door verlies geteisterde Chrysler Group zijn in de eerste twee maanden van dit jaar met 10 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode in 2006.
Een bijdrage aan de goede resultaten leverde de Dodge Caliber, waarvan buiten Noord-Amerika 4.834 exemplaren zijn verkocht.
De verkopen van de Chrysler 300C stegen alleen al in de maand februari met 57 procent.
Italië is Chrysler's grootste overzeese markt, gevolgd door Duitsland.
Op stapel
Audi heeft aangekondigd van plan te zijn het gamma vóór 2015 bijna te verdubbelen. Daarom moeten er honderden nieuwe technici worden aangenomen. De ontwikkelingsingenieurs zullen zich bezig gaan houden met twee nieuwe SUV's, de Q5 en een kleinere, waarschijnlijk de Q3, terwijl er ook al een vierdeurs coupé op stapel staat in de vorm van de A7.
Nieuwe fabriek
Honda is begonnen met de bouw van een nieuwe fabriek in Greensburg, in de Amerikaanse staat Indiana, waarmee een investering van 550 miljoen dollar is gemoeid. Het is de bedoeling om daar aanvankelijk alleen de Civics te gaan produceren. De jaarlijkse capaciteit bedraagt circa 200.000 auto's en wanneer de fabriek op volle toeren draait, zullen er 2.000 mensen werken. De Civic wordt in Amerika ook al gebouwd in twee andere fabrieken.
Overgedragen
Carlos Ghosn, CEO van Nissan-Renault, heeft een deel van zijn taken overgedragen. Hij zal zich niet langer bezig houden met de bedrijfsvoering van Nissan in Noord- en Zuid-Amerika.
Die taken worden overgenomen door Hiroto Saikawa. Ghosn blijft als CEO van Nissan-Renault verantwoordelijk voor alle andere taken.
Recordjaar
BMW had in 2006 een nieuw recordjaar en was het beste in de geschiedenis van de onderneming. Tijdens de presentatie van de jaarcijfers zei Norbert Reithofer, de voorzitter van de raad van bestuur van BMW AG, dat alle gestelde doelen zijn bereikt en in sommige gevallen overtroffen. De resultaten voor belasting zijn met 25,5 procent gestegen tot 4,12 miljard euro. De uitleveringen van BMW, Mini en Rolls-Royce, alle drie leiders in hun segment, stegen vorig jaar met 3,5 procent van 1.327.992 naar 1.373.970 auto's.
Voor rekening van BMW kwamen 1.185.088 exemplaren (+ 5,2 %), van Mini 188.077 (- 5,2 %) terwijl er 805 Rolls-Royces (Phantom) werden afgeleverd (+ 1,1 %).
Inkrimpen
Hoewel Seat zijn resultaten in 2006 heeft verbeterd, leed de Spaanse divisie van de Volkswagen Groep altijd nog een verlies van 49 miljoen euro. In 2005 schrapte het bedrijf al duizend arbeidsplaatsen en volgens berichten in de Duitse pers gaat Seat de komende drie jaar zijn personeelsbestand met nog eens tien procent inkrimpen. Seat wil dit bericht niet bevestigen, maar heeft wel gezegd dat er flink bezuinigd moet worden op de arbeidskosten.
Intussen heeft VW steun toegezegd met belofte het komende decennium rond vijf miljard euro te investeren in Seat.