Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)

autoreview

Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)
Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)Volvo S60 2.4 170pk Summum (2004)

Signalement

UitvoeringS60 2.4 170pk Summum
Versnellingen5, Automaat
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf185.246 km
KM-stand laatst185.246 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Leven met een s60

  • 185.246 km

Aanschaf auto:
Na een dik jaar gereden te hebben in een Chrysler Sebring 2.0i, opzoek gegaan naar een soortelijke auto. Ruim, degelijk en in de zelfde wegenbelastingcategorie als de Sebring. (1351-1450kg). Ik wilde niet voor de bekende 3 Duitse merken gaan, gezien verschillende "horror" verhalen die bekend zijn over het 3-tal welke na het jaar 2000 zijn geproduceerd. Tijdens mijn zoektocht dan ook zowat elke auto bekeken en al snel kwam ik bij Volvo terecht. Veilig, comfortabel en betrouwbaar. Na eerst de oudere generatie achterwiel aangedreven turbo's te hebben bekeken, toch besloten om voor iets meer hedendaagse luxe te gaan. Het zou dan een Ford Focus ST uit 2005 of Volvo s60 T5 worden. Dit gezien mijn liefde met 5cylinders en turbo motoren.

Het aanbod s60 T5 was op dat moment schaars en in magere uitvoeringen. De focus ST nog te duur in mijn ogen. Uiteindelijk ben ik gevallen voor een s60 Summum automaat met alle luxe die men kan wensen. Waaronder volledig leer, stoelverwarming, parkeersensoren voor en achter, high end audio systeem (HU-850), verwarmde buitenspiegels, xenon, alarm systeem en ingebouwde navigatie. Daarnaast had deze auto geen stoeprand schade, lakschade of putjes in de deuren. Echt een juweeltje. (Inmiddels wel lichtelijk.. dankje medeweggebruikers.!!) Daarnaast had deze auto een respectievelijk lage kilometerstand, door slechts 1 eigenaar gereden èn alleen bij de Volvo dealer in onderhoud geweest. Na een proefrit, en visuele inspectie was ik helemaal verkocht. Dit zou hem worden..!! Tot de dag van vandaag geen moment spijt gehad van deze beslissing.

Algemene pluspunten:
1.) 5 cylinder. Loopt heerlijk rustig op de snelweg en geeft een mooi geluid.
2.) Tijdloze styling* / Road presence.
3.) Zeer comfortabel. Goede stoelen en vering.
4.) Degelijk. Geen piepjes, kraakjes of bandengeluid. Voelt als nieuw.
5.) Verbruik valt mij erg mee. Gemiddeld 7,6L/100KM. Merendeel snelweg kilometers.

Algemene minpunten:
1.) Draaicirkel. Vervelend bij parkeren of keren.
2.) Beenruimte achter beperkt voor dit formaat auto.
3.) Kleine verhoging in de vloer van de laadruimte. I.v.m. kratten bier.
4.) Niet erg spannend weggedrag.

Merkbare gebreken bij aanschaf auto:
1.) CD wisselaar kapot en slechte ontvangst radio.
2.) 1 van de buitenspiegels dof/bekrast.
3.) Auto heeft 2004 CD/DVD navigatie en slikt niets anders dan origineel.
4.) Auto trekt iets naar rechts. Verhelpen zodra nieuwe sloffen worden gemonteerd.

Problemen eerste jaar:
#Motor management lampje, code: ECM640A
Meerdere malen is het motormanagement lampje gaan braden, waarna deze na een tijd vanzelf weer verdween. Op het moment dat het lampje weer ging branden, de foutmelding uitgelezen. De VVT klep solanoid geeft problemen. ECM640A: "camshaft reset valve fault signal". Zodra ik wist dat het hier mee te maken had, heb ik dit op sommige ritten getest. Bij het dieper intrappen van het gaspadaal was er weinig response en klimt de motor niet snel genoeg in toeren. Andere ritjes was dit wel het geval. Afgelopen 6 maanden (zomer) geen last gehad van dit probleem. Kan te maken hebben met de viscositeit van de olie. Zodra dit probleem weer optreed overwegen om de VVT solanoid met gasket te vervangen. Op het volvov70forum gelezen dat het ook verstandig is om 7 O-ringen te vervangen bij de olie carterpan. Deze worden na verloop van tijd poreus waardoor olie kanalen minder goede flow kunnen bieden.
Het herstellen van dit euvel staat op de planning, maar heeft geen haast en heeft geen verdere gevolgen.

#Moeilijk startende auto.
Euvel treed op op koude dagen en als de auto een week heeft stilgestaan.
Lijkt dus op een zwakke accu. Echter is de accu getest op de CCA (Cold Cranking Amps). Dit ziet er goed uit. De startmotor zou ook eventueel vervangen moeten worden. Momenteel is met dit probleem te leven.

ToDoList:
1.) Philips LED conversie. Oogt frisser en verbruikt minder stroom.
2.) Upgrade naar 18" met zomerbanden. Voorkeur: Vanilla BRC.
3.) UV Clearcoat van de koplampen herstellen.

Investeringen en kosten na aanschaf:
1.) 1e grote beurt (948 euro)
2.) GROM Audio - USB3 (161,10 euro)
3.) Verwarmde buitenspiegel 1stuk. (40euro)
3.) Aliexpress LEDS (TEST) 10 grote, 20 kleine. (+/- 70 euro)
4.) Meguiars leather vinyl cleaner (+/- 20euro)
5.) Leer balsum (+/- 20euro)

1e grote beurt:
Op 20-11-2015 heeft mijn vaste garage een grote beurt uitgevoerd. Hierbij expliciet gevraagd om de olie van zowel de motor als automatische versnellingsbak te spoelen. Tijdens de grote beurt zijn tevens boegies, filters, 2 remschijven en remblokken vervangen. Daarnaast nog een aantal standaard zaken. Allemaal kleinigheidjes. Al met al 948euro lichter, maar dit was te verwachten en valt onder het regulier onderhoud. Er zijn geen verborgen gebreken aan het licht gekomen.

1e kleine beurt:

# Mochten er vragen zijn, plaats ze hier beneden.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.