Volvo 440 DL 75kW (1992) #4

autoreview

Volvo 440 DL 75kW (1992)

Signalement

Uitvoering440 DL 75kW
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1992
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf68.000 km
KM-stand laatst82.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 73.000 km

Nou eindelijk na 3 jaar na het behalen van me rijbewijs op zoek naar een eigen autootje met oog op het toekomstige werk. Bedoeling is dat ik dadelijk een goedkoop auto`tje heb om me de komende jaren veilig en betrouwbaar heen en weer te brengen voor woon en werk verkeer, daarna komen de leukere auto`s wel.
Met een budget van rond de 2000euro op zoek gegaan naar een auto. Ik heb altijd een grote voorkeur gehad voor Volvo en Audi dus zodoende opzoek gegaan naar een leuke betaalbare Volvo zonder astronomische KM stand van 3 ton...
Vrij snel gevonden ook nog dicht in de buurt bij een ex volvo dealer. Bleek nog van de 1ste eigenares te zijn wiens rijbewijs net verlopen was en te oud(82) was om nog eens het rijbewijs te verlengen.
Auto zag er meteen al top uit, ontzettend weinig gelopen 68.000 echte km`s!!! mooie zwart metallic lak, stuurbekrachtiging, centrale deurvergrendeling en startonderbreker, vanbinnen nauwelijks tot geen gebruikssporen, ook onder de motorkap alles tip top. Geen roestranden bij de achterste wielkasten zoals gewoonlijk is bij een 440. Het is wel een automaat maar na een proefrit gehad te hebben eerder in een C70 T5 helemaal af van het idee dat automaten traag en saai zijn:P
Ff een korte proefrit gemaakt en meteen tot oordeel dat deze auto echt net ingereden is.


Rijgedrag:
Over het rijgedrag kan ik kort zijn, das erg comfortabel met dank aan de heerlijke stoelen! Sportief rijgedrag moet je niet verwachten want het helt behoorlijk op 1 oor in de bocht dat zal ook te danken zijn aan de ouderwetse starre assen. Besturing is gewoon goed doeltreffend en fijn licht. Wat me meteen opviel is dat je onder het rijden echt een tankje gevoel krijgt door het uitzicht op de hoekige neus, geeft een goed en veilig gevoel:)

Motor:
De motor heeft een vreemde inhoud van 1.700cc?? maar met 100pk ruim voldoende voor de 1000kg wat deze 440 weegt. Hij is zelfs behoorlijk vlot als je de kickdown intrapt maar maakt dan een behoorlijke portie herrie. Automaat past zich goed aan aan je rijstijl vroeg opschakelen bij lichte rechtervoet en laat opschakelen bij zware voet.

Exterieur:
Het model stamt al van 1988 en volvo`s van die tijd waren altijd al erg hoekig, maar toch in deze zwart metallic kleur geen verkeerde auto om te zien, tenminste een andere keus dan altijd weer die golf of astra.

Interieur:
Hier zie je de leeftijd nogal aan af. Erg hoekig en robuust, maar das niet erg het werkt allemaal doeltreffend en ergonomisch. Alles zit waar het moet zitten. De kwaliteit van de bovenkant van het dasboard valt mee al zit er 1 klein scheurtje maar das een 440 kwaaltje. Voorin genoeg ruimte en je houd het erg lang uit op die heerlijke stoelen! Ook achterin ontzettend veel plaats en dan nog een kofferruimte waar genoeg ruimte is voor weet ik het allemaal.

Verbruik:
Dit is het enige wat wel ff slikken was, want wat zuipt zo`n 440! 1:9 a 1:10 kwam ik laatste 2x op uit en dan rij ik echt niet hard.

Conclusie: tot nu toe erg tevreden met mijn 440tje en hopelijk blijft hij de komende jaren zijn dienst doen.

PROBLEMEN

  • 82.000 km

*Na 2 weekjes even terug geweest naar de garage, de automaat sloeg af!!! en de motor draaide niet helemaal lekker. Bleek gewoon slangetje te zijn die ervoor zorgde dat de motor vacuum loopt(schijnbaar?) en die was afgebroken. Nieuw slangetje erop en de 440 loopt weer als nieuw.
Paar dagen later weer raar geluid vanuit de onderkant van de auto, bleek dat de uitlaat los zat. De uitlaat zit bij dit model erg onhandig vast met 2 rubbertjes die zo erafschieten. Extra vastgezet met taiareps en zo goed als nieuw.

*Bij 72.000km achter nieuwe schokbrekers erop laten zetten. Bleken nog de eerste te zijn en de auto zakte erg diep in de veren/ deinde ontzettend in bochten.

*Compleet nieuw interieur erin gezet, half lederen achterbank en voorstoelen met armleuning tussen de voorstoelen en in de achterbank!! van een 440 van 96`. Ziet eruit en zit als nieuw, en dat voor 75 euro!!

*2 dagen na t nieuwe interieur plaatsen werd de motor na 5min al kokend heet, bleek een doorgeknaagt slangetje van de koeling te zijn door een schattige marter.


---------


Auto is ingeruild op de 850 zie review. Heeft een jaar lang perfect rondgebracht zonder problemen. Alleen week voor het inruilen gaf de dynamo de geest, maar dat was snel opgelost met een dynamo van de sloop voor rond de 120euro met inbouwen.

3,5
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    3
  • Comfort
    3
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens