Volkswagen Bora 1.6 16V (2002)

autoreview

Volkswagen Bora
Volkswagen BoraVolkswagen BoraVolkswagen BoraVolkswagen BoraVolkswagen BoraVolkswagen BoraVolkswagen BoraVolkswagen Bora - interieurVolkswagen Bora - interieurVolkswagen Bora - interieur

Signalement

UitvoeringBora 1.6 16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf4 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Auto gekocht omdat ik het een mooi model vind en de prijs(20.400 (klaar voor de deur incl parelmoer lak, radio/cd ed)acceptabel overkwam.

Het is een basis uitvoering, maar die is verrassend compleet(airco, elek.ramen/spiegeld, cruise control) Ook makkelijk dat de VW garage zowel in woon- als werkplaats op loopafstand zit, gelukkig komt deze auto tot nu toe maar weinig in de garage.
Verbruik is tussen 6,5 á 6.7 liter per 100 km, sinds de aanschaf. Dit alles bij een rustige en anticiperende rijstijl en redelijk gunstige afstanden. Bij koude motor en flink doorrijden is verbruik flink hoger.
Kosten tot nu toe minimaal: Auto krijgt zgn longlife beurten en er is nog nooi wat aan de hand geweest.

30.000 eur 232,=
60.000 eur 292,=
70.000 2 voorbanden eur 199,=
90.000 eur 389,= incl 2 achterbanden
tot nu toe 1 x apk eur 57,=. 1 x achtelicht eur 2,50 en 2 x halflitertje olie toen auto nieuw was en uit voorzorg ivm vakantie. Verder geen olieverbruik

Auto is best vlot, alleen in bergachtig gebied merk je dat het vermogen ook niet overhoudt. Kofferbak is groot, voordeel vind ik altijd dat wanneer je op vakantie bent je de boel af kunt sluiten en niemand die wat ziet. Echte gezinsauto.
Nog altijd geen rammeltjes. Blauw/rode dashboardverlichting vind ik nog altijd prachtig.

PROBLEMEN

Praktisch niet. 1 x bij 98.000 km gaf boordcomputer signaal van stoppen ivm oliedruk(gebeurde net na tankbeurt in scherpe bocht). Oliepeil was in orde, VW service(gratis) kon ook niets constateren, dus starten en doorrijden)leer voor de volgende keer, had net toevallig artikel in Autokampioen gelezen over storingen aangegeven door de boordcomputer. Verder 2 x meegemaakt dat bij vorst de achterklep niet dichtgaat, blijkbaar zit er dan vocht in het mechanisme dat bevriest. Even wachten en de zaak sluit weer.
(kleine) nadelen:
Auto slaat weleens af als je haast hebt, koppeling pakt wat abrupt aan.
De zwarte bekleding, matten en het zwarte interieur waar je alles op ziet.

Totaal bezien ben ik prima te spreken over de auto die een prima prijs/kwaliteit verhouding heeft. Blijf er voorlopig mee doorrijden en weet nog niet of volgende auto weer een VW is. Ik weet nog niet of ik de Jetta mooi genoeg vind, Passat is te groot. Bovendien is de Jetta ook weer fors gegroeid tov de Bora.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.