Suzuki Ignis 1.5 Sport (2003)

autoreview

Suzuki Ignis 1.5 Sport (2003)

Signalement

UitvoeringIgnis 1.5 Sport
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf18.300 km
KM-stand laatst85.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na een Suzuki Swift 1.3 GS en een Suzuki Baleno 1.6 16v sport werdt het weer is tijd voor wat anders, liefst weer Suzuki. Na langere tijd rond gekeken te hebben viel me oog ineens op de Suzuki Ignis 1.5 16v sport en nadat ik er een proefrit meegemaakt had, was ik overtuigd, deze moest het worden!

De auto is zeer snel, heeft een 110 pk sterke motor en met een gewicht van 910 kg heeft de auto er echt zin in!(0-100 8,8 sec.)

Het schakelen gaat goed met de closeratio versnellingsbak en de wegligging is ook top, je kan hem makkelijk hard een bocht in gooien, zonder dat hij een krimp geeft.
Heb er nu 17’ lichtmetaal onder laten zetten en hem 3cm laten verlagen, wegligging is nu nog meer verbeterd!
Het verbruik ligt zo rond de 1:13 wat ik nog wel acceptabel vind, hoewel de auto wel alleen super ongelood drinkt...

De Ignis sport onderscheidt zich van de gewone Ignis door z’n sportievere uiterlijk; hij is 2 cm verlaagd, heeft dikke bumpers, brede sideskirts, grote dakspoiler (waardoor je alleen niet meer door de wasstraat kan...), Importeur dekt zich ook in door een begeleidend briefje te doen in het serviceboekje.. opvallend wit 15’ lichtmetaal, Recaro sportstoelen die echt een perfecte zijdelingse steun geven, lederen stuurwiel en pookknop, carbon op het dashboard.
Verders is de auto compleet uitgerust met ABS, airco, stuurbekrachtiging, electrische ramen, centrale deurvergrendeling op afstandsbediening, electrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels, hoogte verstelling van de bestuurdersstoel.

Wat ik beslist wel een minpuntje vind is dat het stuur niet in hoogte verstelbaar is, hierdoor vind ik niet de beste zitpositie achter het stuur, maar als je het op weegt tegen de rest van de auto ben je dat minpuntje ook gauw weer vergeten.

PROBLEMEN

Motorisch geen problemen gehad tot nu toe. Enigste wat ik op dit moment heb is dat er speling zit op de bijrijdersstoel, maar dat wordt binnenkort onder de garantie verholpen.

Kortom ben tot nu toe nog steeds een zeer tevreden Suzuki rijder!

  • 85.000 km

Auto verkocht, altijd veel plezier mee beleefd. Maar uiteindelijk het veld geruimd, tijd voor iets anders... een alfa 147!

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.