Skoda Octavia Combi 1.4 TSI 150pk Greentech Style Busine (2017)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Octavia Combi 1.4 TSI 150pk Greentech Style Busine |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2017 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand bij aanschaf | 80 km |
KM-stand laatst | 309 km |
Skoda is niet langer een excuus
- 309 km
Het was mijn vrouw die mij er op wees dat het merk van mijn beoogde nieuwe leaseauto “ jammer” of “schade” betekend in het tjechisch. Nu, na pas een paar honderd kilometers, kan ik mededelen dat men zich absoluut niet meer zo verontschuldigend hoeft op te stellen in Tsjechië. De ŠKODA Octavia combi in de style business uitvoering die ik heb mag er absoluut zijn. De motor, de bekende 1.4 tsi, in combinatie met de 7 traps DSG is echt een heerlijke combinatie. Ik moet toegeven dat ik de auto wel flink heb opgeleukt met het panorama dak en het tech pakket waardoor er 18 inch lichtmetaal onder zit. Dit zorgt net voor een beetje sportiviteit in het onderstel wat verder wel erg op comfort is gericht. Pon zet voor aflevering hun eigen continentals eromheen en dat is helemaal niet erg. De continental premiumcontact 6 band doet zijn werk meer dan goed. Ik moet er wat langer mee rijden om te ontdekken of ze het predikaat uitstekend verdienen.
De vorige lease auto van ons gezin was een Renault megane diesel. Een fijne auto en met de GT line optie ook best sportief. De stap naar de Octavia was vooral ingegeven door de extra ruimte achterin die we met twee uit de kluiten gewassen jongens best kunnen gebruiken. Het moet gezegd, de ruimte achterin is echt enorm voor dit segment en vergeleken met de Renault een enorme stap vooruit. Maar ook de afwerking voorin achterin en zelfs in de enorme achterbak is van hoog niveau. De BMW van mijn broer is in details nog net iets mooier maar de verschillen zijn het prijs verschil echt niet waard. Sterker nog, waar je BMW kiest voor het stuurgevoel en de rijbeleving mede door de achterwiel aandrijving gaan de modellen die zich nog net in de Octavia prijsklasse begeven allemaal naar voorwiel aandrijving en is het stuurgevoel vooral extra gewicht maar niet meer echt gevoelig noch sportief. De Skoda is op comfort gericht heeft geen pretenties maar levert met de 18 inch wielen een fijne mix. Naar het werk in de file met de adaptieve cruisecontrol aan kan ik me niets extra wensen. Binnenkort wat meer details over de uitrusting, het nieuwe Columbus systeem met het schitterende 10 inch scherm en legio mogelijkheden.
Voorlopig kan ik nog niets bedenken wat ik mis en toch op de optielijst had aan moeten vinken, noch kan ik iets verzinnen wat stoort of tegenvalt. Zelfs het start stop systeem waar ik al veel over las heb ik na een paar dagen getemd en werkt gewoon perfect. Gewoon kwestie van gewenning en een gevoelige, lees lichte, voet op de rem. Ik houdt ook het verbruik bij in de verbruiksmeter op deze site en dat is wellicht het eerste wat zou kunnen tegenvallen. 13-10-2017
Vanochtend bij koude motor is de DSG wat nukkig. Daar had ik niets over gelezen tot nu toe dus dat valt wat tegen. Misschien is het nieuwigheid, wellicht de Eco stand. We gaan het meemaken de komende tijd. Nog even wat info over de uitvoering zoals beloofd. De auto heeft full led en het nieuwe front is echt een stuk leuker geworden is mijn mening. Smaak is persoonlijk maar ik vind hem sportiever, gemener en meer onderscheidend. De streepjes van de dagrijverlichting maken het helemaal af. Overigens geeft de full led verlichting echt een enorme bak licht en heel helder van kleur. Zeer veilig op de weg en ook mooi om te zien als ze uit zijn. Het panorama dak is ook zo'n optie die veel meer doet dan alleen maar een lekker windje in de lente. Het interieur is zwart, zwart leer met zwart alcantara, schitterend,maar met de enorme hoeveelheid licht van boven nooit donker maar juist vriendelijk en zeer rustgevend. De stoelen zijn gewoon handmatig maar de verrassing was de hoogte en lende verstelling op de bestuurderstoel. Dat is met kleine kinderen en gordels voorin bijvoorbeeld hel welkom en zere ruggen van de ouders varen wel bij de steun. Leuke bijkomstigheid van het Tech pakket is het feit dat de sleutels herkend worden en je de interne verlichting bijvoorbeeld ene iegen kleurtje kunt geven. De led strips in de deuren, de accenten in de displays en nog wat kleine details zijn hiermee gepersonaliseerd. Dat is handig als jouw favoriete kleur afwijkt van die van je huisgenoot. Spielerei maar toch voegt het toe aan het gevoel van premium. Parapluutje onder de stoel, vuilnisbakje in de deur, krabbertje in de tankdopdeksel omdraaibare mat van de achterbak, men heeft overal aan gedacht. erg praktich, handig en het werkt gewoon ook allemaal.
Het Columbus navigatie en media systeem is werkelijk state of the art en blijft een bron van vermaak. Eerste actie was een 128GB SD kaartje in het SD slot in het handschoenen kastje proppen en mijn gehele muziek bibliotheek inclusief album covers zonder vertraging afspelen. Perfect!
Daarna de hotspot van de telefoon aansluiten en de ipads achterin van internet voorzien dmv de ingebouwde WLAN.
Bijkomend voordeel is dan dat je de navigatie kan laten voorzien van Google maps kaartjes. Dat is in geval van navigeren in de stad wel mooi aangezien je dan meer herkenningspunten krijgt en vooral in 3D modus het heel makkelijk maakt. Voor de rest werkt het vooral zoals het zou moeten, de weergave kwaliteit is echt top, heel helder, zeer scherp mooie icons en als extra gadget de bediening dmv gebaren. vast heel handig maar niet voor mij. Ziet er belachelijk uit als je al zwaaiend in de file staat.
Voor mij is echter de ster van de optie lijst de adaptieve cruise control. Stel een snelheid in en de auto remt zelf bij tot stilstand, accelereert weer indien de auto voor je gaat rijden. Het start stop systeem werkt ook mee en start weer als de auto voor je optrekt, je bent dus nooit te laat. Je kunt zelf de afstand tot je voorganger instellen en gevolg is dat het niet irritant is voor de mede weg gebruikers. Resultaat van dit alles is niet alleen dat je geen file been krijgt van het koppelen, rustig recht kan blijven voor het verbruik maar er ook even langs kunt als het te langzaam gaat. Het werkt onthaastend, relaxend etc. Echter, als je zin hebt kun je met de knoppen aan het stuur even terugschakelen en je sport hart laten spreken. Dat gaat lekker met 150 pk maar je mist wat sportief geluid. het is een gadget maar als je af en toe ook wat race simulatie op de PC speelt is het toch wel uitdagend.
Wat valt er te klagen zul je vragen? Het feit dat de deuren niet vergrendelen bij weglopen van de auto. Dit blijft een handmatige handeling van het leggen van de vinger op de deurhandel. Niet onoverkomelijk maar toch een reden om het te vergeten. De Renault had dit beter geregeld, ze gingen op slot als je weg liep en de auto de transponder niet meer zag. gaat vast wennen maar toch jammer. Wellicht dat er nog een software update komt waar in je het aan en uit kunt zetten.
leuk is de app die bij de auto zit waarmee je kunt zien of je nog voldoende brandstof hebt, wat je verbruik was, of er meldingen zijn, of de deuren op slot zijn en... de integratie met parkmobile! handig is het feit dat a;ls je geparkeerd hebt en je weg rijd de actie vanzelf stopt nu. Wara ik voorheen nog wel eens thuiskwam en door had dat hij doorliep. Als je net van de binnenstad in Amsterdam komt kan dat in de papieren lopen.
Ik ga nu voorlopig maar eens wat kilometers maken, eerste beurt is bij 30000km, geen inrij periode geen terugkom moment na een paar duizend. veel gehoord en gelezen over de 1.4 TSI dus heel benieuwd of we die 30K gaan halen zonder tussendoor een bezoekje voor de distributie kettingen bijvoorbeeld.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Octavia 2.0 TSI RS 230 Pano ACC Stoelv
- 2017
- 105.017 km

Skoda Octavia Combi 1.5 TSi 150 Pk Automaat Business Edition | Trekhaak | Panorama Dak | Adaptive Cruise | Carplay | Camera | Stoel Verwarming | Parkeersensoren | Navigatiesysteem | 18 Inch | 72.138 Km
- 2020
- 72.135 km

Skoda Octavia Combi 1.0 TSI 116pk DSG Greentech Clever Edition Leder-Stof Stoelverwarming Navigatie DAB+ Parkeersensoren
- 2019
- 173.556 km