Renault Laguna Grand Tour 1.8 16V Tech Line (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Laguna Grand Tour 1.8 16V Tech Line |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 7 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik rijd nu de auto een half jaar en wat een vooruitgang met m´n vorige Laguna (aangeschaft in 1997)
Hij rijdt heerlijk soepel en vooral stil! De met zwart leer en zwart alcantare beklede sportstoelen zitten heerlijk en zijn in alle standen te verstellen (incl. lendesteun).
In deze zeer luxe uitvoering zit vrijwel alles wat je maar kan verzinnen:
- Carminat navigatie met groot kleurenscherm = ideaal!
- links/rechts gescheiden airco;
- lichtsensor;
- regensensor;
- cruise-control;
- speed-control (zodat je in de stad bijv. nooit harder
kan dan 54 km p/u);
- parkeersensors;
- 4 X 30 Watt Cabasse-audiosysteem met stuurbediening
(Geweldig geluid);
- automatisch dimmende binnenspiegel = ook ideaal want hoe vaak komt het ’s avonds niet voor dat iemand je van
achter verblindt met groot licht of een verkeerd
afgestelde koplamp);
- alle ramen electrisch met tiptoets;
- electrisch inklapbare buitenspiegels;
- bandenspanningweergave op instrumentarium;
- gekoeld dashboardkastje;
- niet allen voorin een 12V-aansluiting, maar ook achterin
en in de kofferbak (handig voor electr. koelbox etc.);
- ook achterin leeslampjes(erg makkelijk);
- etc.
Voor het eerst gekozen voor een automaat omdat ik het schakelen in de files rond Rotterdam zat was. En wat een genot is dat! Hij past zijn schakelpatroon aan aan je rijstijl en schakelt zijdezacht over. Desgewenst kan ik ook zelf nog schakelen door de pook naar voren of achteren te bewegen.
Het benzineverbruik ligt door de automaat uiteraard wel iets hoger (1:11-12)dan bij mijn oude Laguna (1:12-13).
De motor (+ de gehele auto) is zeer stil en heeft een lekker koppel dus je kan rustig 50 km p/u toeren in de hoogste versnelling.
Op 21 oktober 2004 (dus een half jaar na aanschaf) heb ik er door de Renault-garage een Eurogas-lpg installatie in laten bouwen gezien de ca. 28.000 km per jaar en de onbehoorlijke benzineprijs op dit moment van 1,31 euro (= wel fl. 2,89 voor een litertje oftewel belachelijk).
(gasprijs 0,51 euro)
Prachtige inbouw, de ringtank (53L) op de plaats van de reserveband (i.p.v. de reserveband kan je ook de meegeleverde spuitbus meenemen, waarmee je een lekke band kan repareren)
De vulplug keurig geplaatst achter de benzineklep gelijk naast de vulopening voor de benzine. Dus geen lelijke vulopening die aan de buitenkant zichtbaar is.
Op het dashboard, naast de gleuf voor de ’Renault-card’ zit keurig een kleine (ca. 2 x 2 cm) tiptoets-keuzeschakelaar opgebouwd. Deze laat d.m.v. gekleurde led-jes zien of je op gas of benzine rijdt en geeft tevens de inhoud van de tank aan. Tevens zit er een zoemer op die waarschuwt dat de tank vrijwel leeg is. (Want het is beter om de tank niet helemaal leeg te rijden)
Je hoeft zelf ’s ochtends niet om te schakelen van benzine naar lpg. Zodra de motor warm genoeg is schakelt hij automatisch over op lpg.
Update 30/10: Drie volle tanks leeggereden. Gemiddeld verbruik 1:10! Valt dus best mee in vergelijking met de 1: 11,5 op benzine. Prestatieverschil is nauwelijks merkbaar. Het verschil bij het afrekenen des te meer! Een volle tank (42 liter lpg) voor 21 Euro i.p.v. al gauw 55 Euro!
Waarschuwing: Alleen de Eurogas-installatie is vanuit Renault Nederland gehomologeerd (oftewel je behoudt de fabrieksgarantie) De Vialle-installaties (van bijv. GASFX)hebben met ingang van 1-1-2005 geen homologatie-overeenkomst meer met Renault Nederland.
Deze LPI-installatie schijnt in een Renault nogal eens voor storingen te zorgen.
PROBLEMEN
30/10/2004: Na de gasinbouw gaat de electrische raambediening achter met horten en stoten. Moet hiermee even langs de garage. Zal wel een kleinigheid zijn.
In maart gaf het navigatiesysteem geen filemeldingen meer door, even langs de garage was een kleinigheidje en werd gratis verholpen.
Tot op heden (na zo’n 27 maanden) dus nog geen enkel mankement aan de auto gehad.
Het rijden op gas is ook alleen maar leuker geworden. Het voordeel t.o.v. benzine wordt alleen maar meer omdat het prijsverschil tussen LPG en Euro95 alleen maar groter wordt.
Verder bevalt de auto grandioos
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.