Renault Laguna Grand Tour 2.0 Turbo 16V Dynamique (2004)
Elegant, vlot, anoniem
We vinden de stationwagon verreweg de mooiste Laguna-variant. En dan de naam... Grand Tour, maar weinig typenamen ademen tegelijkertijd zo veel avontuur en elegantie. 'Dynamique' staat bij Renault symbool voor sportiviteit. Aan de buitenzijde komt deze sportiviteit vooral tot uitdrukking in de 17-inch lichtmetalen wielen met laagprofielbanden.
De Fransen hebben de comfortabele automobiel ongeveer uitgevonden. De autoproducenten uit het land van Marianne schrijven 'Comfort' nog altijd met een hoofdletter. Het weggedrag van de Laguna is goedmoedig. Soepeltjes beweegt 'ie over het asfalt. Maar pas op, de Fransman is beslist niet als slap te betitelen. Korte ribbels en andere oneffenheden in het wegdek geeft 'ie onverwacht hard aan het interieur door. Dit gedrag is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de laagprofielbanden. De achterwielophanging kent een stuggere afstemming dan de ophanging aan de voorzijde. De vooras had, wat ons betreft, dan ook een wat steviger afstemming mogen hebben. Nu is de auto af en toe in onbalans en komt dan enigszins nerveus over. Een bochtig parcours, daar houdt 'onze' Laguna niet zo van. De besturing werkt weliswaar heel direct, maar het stuurwiel is volledig gespeend van enig gevoel; je hebt werkelijk geen idee wat er onder de voorwielen gebeurt.
De Laguna 2.0 Turbo verbergt z'n sportieve karakter heel goed. De krachtbron draait rustig rond. Ook als hij in de toeren klimt, laat de krachtbron geen spectaculaire geluiden horen. De prestaties mogen er echter zijn.
Licht en iel
De Renault zet die in grote stilte neer, wat natuurlijk 't comfort ten goede komt. In de Fransman voelt alles enigszins licht en iel aan. Da's allemaal niet zo alarmerend, maar het doet toch afbreuk aan de kwaliteitsindruk van de Renault. Dat doet de afdekplaat van de audio-installatie in de middenconsole ook. Duw op de onderzijde van de plaat en hij kantelt naar boven. Tot zo ver niets aan de hand. Sluiten heeft meer voeten in de aarde. Het is de bedoeling dat je de plaat als het ware uit het dashboard trekt en vervolgens naar beneden duwt. Je moet echter redelijk wat weerstand overwinnen om de plaat weer te sluiten. Daarbij buigt en kraakt de kunststof vervaarlijk.
Renault heeft het uiterlijk van de Laguna bijzonder smaakvol vormgegeven, de elegante lijnen geven het ontwerp rust. Die rust kenmerkt ook het interieur, vooral als de klep de audio-installatie afdekt. Onder dat luikje zitten de bedieningsknoppen van de automatische airco. De vormgeving van Renaults airco-bedieningspaneel is vooral geënt op functionaliteit. Toch is de ergonomie net niet helemaal in orde; de pook staat in de derde en in de vijfde versnelling hinderlijk dicht op de aircoknoppen.
De instelbaarheid van de stoelen is goed. De bestuurdersstoel zou wat ons betreft alleen een fractie dieper mogen zakken. De Renault-zetels zijn tamelijk zacht en verbloemen hun Franse herkomst niet. De hoofdruimte houdt in de Renault niet over. Da's inherent aan het ontwerp van de brede, nogal platte koets. Aan de andere kant verleent júist dat lage ontwerp de Laguna een vleugje sportiviteit. De chterpassagiers hebben meer dan voldoende beenruimte, maar ook hun hoofdruimte houdt niet over.
Signalement
Merk | Renault |
---|---|
Model | Laguna Grand Tour 2.0 Turbo 16V Dynamique |
Carrosserie | 5-deurs, stationwagon |
Transmissie | 6 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Prijs | € 31.195 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.998 cc |
Maximaal vermogen | 120 kW / 163 pk bij 5.000 tpm |
Maximaal koppel | 270 Nm bij 3.250 tpm |
Inhoud brandstoftank | 70 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.698 mm / 1.749 mm / 1.443 mm |
Wielbasis | 2.744 mm |
Massa leeg | 1.330 kg |
Laadvermogen | 575 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.300 kg / 650 kg |
Banden | 225/45R17Prijzen |
Topsnelheid | 218 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 8,9 s (fabrieksopgave: 8,7 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 | 3,8 s / 5,2 s |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 6,3 s / 8,6 s |
Brandstofverbruik | 8,5 l/100km |
CO2-uitstoot | 203 g/km |
Uitgelicht aanbod

Renault Laguna Grand Tour 1.8-16V 1e Eigenaar LPG/G3 Airco NAP APK
- 2003
- 273.900 km

Renault Laguna Grand Tour 2.0-16V Privilège LPG/G3 Trekhaak Airco NAP APK
- 2005
- 330.266 km

Renault Laguna Grand Tour 2.2 dCi Privilège | Autom. Airco | Cruise Control | LMV | Trekhaak | Sportstoelen | Half Leer | APK tot 23-08-2023!
- 2005
- 342.972 km
Lees ook

Renault Laguna 2.2 dCi (2003) - 562.617 km - Klokje Rond

Renault Laguna 1.8 16V Expression (2001) - Klokje rond

Renault Laguna Grand Tour 2.2 dCi Privilège (2003)

Renault Laguna Grand Tour 1.9 dCi 120pk Expression (2001)

Renault Laguna 2.2 dCi

Renault Laguna (2000) - Test
Lezersreacties (1) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.