Renault Clio 1.2 (1999)

autoreview

Renault Clio

Signalement

UitvoeringClio 1.2
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf74.000 km
KM-stand laatst97.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

  • 74.000 km

Op zoek naar een auto voor stage voor een studentenbudget heb ik in veel auto's gereden en uiteindelijk gekozen voor de clio II. Grotere auto's zijn mooi maar qua kosten (brandstofverbruik, wegenbelasting, verzekering, onderhoud) is een dergelijke auto nog te overzien.
Ik was op zoek naar een auto met goede wegligging, wat voor mij betekent dat je er rustig lange afstanden mee kunt afleggen zonder erg vermoeid te raken. Heb in veel autootjes gereden maar opvallend veel auto's wilden toch maar moeizaam rechtdoor en liever een bocht om. Natuurlijk leuk voor in de stad maar op de snelweg vermoeiend. De clio bleek ondanks het wat lichte sturen goed koersvast en daarbij ook comfortabel geveerd zonder te zweverig te worden. Daarbij viel mij ook op dat de clio II een relatief goede score behaalde bij de NCAP crashtest (4 sterren) in vergelijking met de corsa's, polo's, saxo's, ibiza's en al wat er meer voor vergelijkbare prijzen wordt aangeboden. Verder hoopte ik een auto te kopen waar wat minder aan kapot ging dan aan mijn vorige autootje (peugeot 205, 1994). De keuze voor een renault klinkt dan niet heel logisch maar andere reviews lezend dacht ik dat het wel wat mee zou vallen. Bovendien had de mijne een mooie km-stand bij aanschaf.

Inmiddels ruim 20.000 km verder ben ik nog altijd tevreden over de auto, alhoewel de stage al lang is afgelopen :P Het 1.2 motortje snort nog tevreden en aan het (gebrek aan) vermogen raak je gewend en dan is er prima mee te leven, ook op de snelwegen (rijd regelmatig van Friesland naar Brabant).

Voordelen:
- Erg rustig en comfortabel weggedrag, dus best een goed reisautootje!
- Zuinig (gemiddeld zo'n 1:17, record 1:22)
- Licht van gewicht (wegenbelasting)
- Relatief hoge NCAP-score
- Roest niet (in tegenstelling tot duitse concurrenten ...)

Nadelen:
- Wat weinig vermogen bij optrekken vanuit stilstand. Leasebakken hebben dan weleens de drang de trekhaak te kussen.
- Korte stoelzitting (ik ben 1,87m)
- Interieur wat gammel


Naast gebruikelijk onderhoud (banden, bougies, luchtfilter, olie) valt het onderhoud gezien de reputatie me best mee. Wat er zoal aan kapot ging sinds de aankoop door mij?

- ca. 74.000 km: Achterdemper rammelt, onder garantie vervangen
- ca. 75.000 km: Greepje portier breekt af, 'nieuwe' van de sloop voor bijna niks
- ca. 83.000 km: Aanjager houdt er mee op. Van de sloop een andere kachelmotor gemonteerd (was best simpel) en voor niet al te veel geld zat ik er weer warmpjes bij.
- ca. 84.000 km: Bij warm weer start de auto niet tot moeizaam. Na uitlezen blijkt de BDP-sensor (bovenste dode punt sensor) kapot te zijn (cliokwaal). Vervangen door garage en daarna tot op heden geen problemen meer gehad.

Afscheid nemen

  • 97.000 km

Na 2 jaar en zo'n 25000 km geef ik het stokje van mijn, toch best wel trouwe, cliootje over aan een andere eigenaar die er ongetwijfeld nog heel wat relaxte kilometers in zal gaan maken.

Doordat ik nu definitief student-af ben wilde ik graag een wat jongere auto met stuurbekrachtiging en wat meer veiligheidsvoorzieningen.

En het is geworden ... Wederom een clio II! Maar dan van ná de facelift (dus met het vernieuwde dashboard en de vernieuwde snuit). Het is een 1.2 16V geworden, expression uitvoering dus wat meer luxe (stuurbekrachtiging, zij-airbags, ABS, EBD, mistlampen, in hoogte verstelbare stoel, centrale vergendeling etc. etc. maar helaas om budgetaire redenen nog geen airco) en met de maagdelijke km-stand van 35000 ... Hopelijk gaat hij net zo goed bevallen als mijn 'oude' clio!

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault Clio

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.