Peugeot 307 Break XS 2.0 16V (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 307 Break XS 2.0 16V |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik heb de auto net ingeruild maar hecht veel waarde aan de ervaringen en reviews van anderen. Daarom vind ik het wel zo netjes om iets terug te doen.
Nadat we een testrit hadden gemaakt in een 307 1.6-16v SW met panorama dak viel ons de prestatie met hard werkende airco tegen. We hebben toen besloten om 2.000 euro extra toe te leggen voor de 2.0-16v break zonder testrit te maken met het vertrouwen dat het wel goed zou komen.
De auto is door Nefkens Noord netjes afgeleverd inclusief een 307 trapauto voor de dochter en later de zoon (dankzij de inspanning van de schoonvader).
De gekozen goud-gele kleur kwam je toen niet veel tegen dus viel je wel op in het verkeer met 16 inch lichtmetaal.
Wat ons zeer goed beviel waren de stoelen die heerlijk zaten en op lange ritten niet vermoeide. Door de afstand van de voorruit en de hogere zit had ik altijd een zeer ruim gevoel wat ik bij andere auto’s niet snel meer kreeg.
De Cruisecontrol als het lekker rustig op de weg was en de climate control die altijd voor de juiste temperatuur zorgde in de auto.
De ruimte was goed en hadden we ook hard nodig met 2 kleine kinderen.
De wegligging was goed maar de auto was gevoelig voor spoorvorming wat volgens de dealer door de brede banden kwam (205 breed).
De Motor leverde meer dan genoeg kracht, echter kwamen de PK’s pas boven de 4000 toeren los wat is zelf te hoog vind.
Wat ons niet beviel:
In de eerste test van autoweek werd het hoge brandstof verbruik genoemd met de aantekening dat het de eerste kennismaken was in de bergen.
In de praktijk bleek het ook een dorstig motortje wat behoorlijk afbreuk heeft gedaan aan het rijden. Met een zuinige rijstijl was het 1 op 11 en bij doorrijden waarden onder de 1 op 10 wat voor een privéauto mij toch te veel was.
Daarbij gaf de boordcomputer mooiere waarden aan dan de praktijk, waarbij ik de voorkeur gaf aan de computer om de pijn te verzachten.
Wat ook veel afbreuk aan het plezier heeft gedaan zijn de rammeltjes of beter rammels. Ook bleef er water in de achterklep liggen, volgens de dealer een bekend probleem wat niet opgelost kon worden...
De grootste teleurstelling was niet de auto maar peugeot nederland en de dealer.
Bij 18000 km waren de banden behoorlijk gaan cuppen wat een irritant geluid maakte.
De dealer gaf niet thuis en op een mailtje aan peugeot nederland heb ik nooit reactie gehad. ik had hier graag enige coulance gezien behalve de 25 euro korting op 175 euro per band. Het enige wat ik gekregen heb was de tip om michelin te monteren waardoor het niet meer zou gebeuren.
En dan dat telefoontje, we kunnen niets voor u doen maar gaan er vanuit u geholpen te hebben.
Wat mij betreft niks van grote orde maar wel belangrijk genoeg bij de aanschaf van mijn volgende auto.
Kortom een heerlijk rijdende auto met power indien nodig en een hoog benzine verbruik en met een heerlijk ruimtelijk gevoel en rammels.
PROBLEMEN
- Remschiijven vervangen (krom getrokken) (garantie)
- Door oproep contactslot vervangen (garantie)
- Water in de achterklep, niet verholpen.
- Motor management opnieuwe ingeregeld door slecht rijden met koude motor (garantie)
- De voorbanden.
- Tussen uitlaat vervangen door verrote flens.
- 2 keer lampen vervangen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren