Peugeot 206 X-Design 1.4 HDI (2005)

autoreview

Peugeot 206
Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206Peugeot 206 - interieurPeugeot 206 - interieur

Signalement

Uitvoering206 X-Design 1.4 HDI
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf6.880 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze auto ongeveer 2 maanden gereden en zo’n 5500 km mee gedraaid. Genoeg om er een goed oordeel over te kunnen vellen.

Carrosserie:
De Peugeot 206 ziet er nog steeds leuk uit. Best knap als je bedenkt dat het model al weer uit 1998 stamt. Na de 206 heeft Peugeot niet meer een zo mooi staaltje van design neergezet. De proporties van de succesvolle 407 sedan vind ik nog steeds niet kloppen. De verhouding van de 407 SW vind ik ook niet goed gekozen: De auto komt naar mijn mening te breed en/of te laag over.

Motor:
De 1,4 Hdi heeft 70 pk en 150 Nm aan koppel. Het is genoeg maar het is geen sprinter vanuit stilstand. Begrijp dat de 307 Hdi met deze motor ondergemotoriseerd is. Wel zijn de sprinttijden van bijvoorbeeld 80 tot 120 km per uur lekker vlot, zeker als je van 5 even terugschakelt naar de vierde versnelling. Volgens het nieuwe rijden kun je een moderne diesel al overschakelen bij 2000 tpm. Dit is geen probleem voor de 1400 diesel maar je komt dan wel in een toerengebied terecht waarin de motor behoorlijk brommerig klinkt. Dit brommerige karakter verdwijnt bij zo’n 1750 tpm. Dan heb je er nauwelijks meer erg in dat je onderweg bent met een diesel. Tot je bij een tankstation komt en je wordt getrakteerd op een gemiddeld verbruik van 1 op 22,2! Let wel dit is het gemiddelde verbruik over alle kilometers die ik met deze auto heb gereden. Wel heb ik een keer een startprobleem gehad, daarover meer bij het kopje dealerorganisatie.

Interieur:
Hier heb ik wel een aantal kritiekpuntjes: De stoelen zitten behoorlijk goed, hebben lekker veel zijdelingse steun en zijn bekleed in de X-design versie met drie kleuren; donkergrijs, donkerblauw en beige, een combinatie die het interieur lekker vrolijk maakt. De beige kleur zit ook op het dashboardkastje en de portierbekleding. Het is een vlekgevoelige kleur. Wil wel eens zien hoe zo’n auto er uitziet na een lease periode van 160.000 km. Het stuurwiel is alleen in hoogte verstelbaar waardoor ik geen perfecte houding kan vinden. Het blijft bij een nonchelante stuurhouding met één hand aan het stuur. De minpuntjes zitten in de afwerking. Zo is de schakelpook niet naadloos afgewerkt. Deze is hierdoor wat scherp. De handrem doet iel aan, de stangetjes van de hoofsteuen van de voorstoelen hebben wat frictie waardoor ze te bewegen zijn. Voor een jonge auto van april 2005 vind ik ook dat de ramen als je ze sluit niet mogen kraken in de sponningen (verkeerde rubbers?).
Voorin voldoende ruimte, achterin is het wat krapper maar als de rit niet te lang duurt kun je met 4 volwassenen heel redelijk zitten in de 206. De kofferruimte is uiteraard niet groot. Voor de vakantiebagage van een gezin zal er snel moeten worden uitgeweken naar een dakkoffer of een bagagewagentje.

Rijeigenschappen:
Deze zijn gewoon erg lekker. Je kunt met de Peugeot 206 hoge bochtsnelheden halen, de auto is erg stabiel. Windgevoelig is de auto ook niet. De vering is niet echt op zijn frans, de tijd van weke franse auto’s ligt duidelijk achter ons. Soms doet de vering zelfs sportief aan. De stuurbekrachtiging laat veel gevoel over met wat er met de voorwielen gebeurd. Daar staat wel tegenover dat de 206 diesel wat zwaarder stuurt dan andere auto’s die ook door mij zijn gereden (Opel Corsa 1,2 en VW Golf V 1,9 Tdi). Het schakelen gaat goed al moet bij het overschakelen van 4 naar 5 duidelijk het patroon worden gevolgd. Remmen doet de auto prima, is standaard voorzien van ABS. Verder was mijn X-design uitgerust met 6 airbags (Hoofdairbags, stoelairbags, bestuurder en bijrijdersairbag waarvan de bijrijdersairbag uitschakelbaar is). Kortom de auto geeft een zeker gevoel.

Standaarduitrusting:
De X-design versie is de instapversie van de 206. Standaard zit er bijvoorbeeld geen elektrische ramen en centrale vergrendeling op. Ook heeft de basisversie maar 2 airbags. De vier extra airbags op mijn exemplaar zijn een extra. Cruise control of een in de zomer zo aangename airco schitteren ook door afwezigheid. Echter er zijn genoeg uitvoeringen te verkrijgen van de 206. Iemand die wat meer luxe wil kan dat ook bestellen

PROBLEMEN

Dealerorganisatie:
Hier laat Peugeot zich van een slechte kant zien: Mijn ervaring deed ik op bij Knaap in Almere. Zoals gezegd had ik een startprobleem bij koude motor. ’s-Middags de auto er langs gebracht. Wel een aardige ontvangst maar het was er druk en misschien daardoor wat onpersoonlijk. Na lang aandringen van mijn kant werd er toch even gekeken naar de auto. Op de werkorder werd duidelijk door de receptionist geschreven: Auto start slecht. Daarna liep hij naar een monteur die even tijd had. Deze vroeg of hij even met de auto mocht rijden. Hiervan zag ik het nut niet in. Hij stapt daarna uit en zegt tegen mij: ’Ik hoor geen vreemd geluid in de motor!’ Waarop ik zeg: ’Er zit geen vreemd geluid in de motor, de auto start slecht’. Waarop de, overigens behulpzame monteur zegt: ’Van de receptionist hoor ik iets heel anders!’ Over slechte communicatie gesproken. Er bleek wel een van de commonrails uit een houder te zijn gelopen, deze heeft de monteur vast gezet. Hiermee was het startprobleem wel verholpen. Je kunt duidelijk merken dat Peugeot Nederland moeilijkheden heeft met de populariteit van het merk.

Mijn eigen lease-auto is kortgeleden geleverd: Een graphite-grey Skoda Fabia 1,9 Sdi. Erg benieuwd hoe deze bevalt ten opzicht van de 206.Ik denk dat ik de 1,4 Hdi motor wel ga missen. Van de Skoda verwacht ik een goed afgewerkte auto, die kwalitatief beter in elkaar zit. Maar ook van de Skoda ga ik een review maken, deze auto moet 160.000 km mee in een periode van 48 maand.

Update 20-04-2008: De auto is allang niet meer bij mij maar via de site van het RDW kreeg ik het idee dat de auto te koop stond: verlopen APK en een tenaamstelling die kortdaarop volgde: Ben op zoek gegaan op Autotrack.nl en wat ik al dacht is bewaarheid. De auto staat te koop met bijna 105.000 kilometer op de teller bij de Honda dealer in Ridderkerk. Scherpe prijs: € 8.750,- lijkt me niet teveel, echter er zit geen airco in de auto. De auto heeft de eerste drie jaar van zijn leventje doorgebracht bij een short-lease bedrijf, het onderhoud moet dus wel door een erkende dealer zijn gebeurd.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.