Opel Corsa 1.4-16V Sport (2001)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Corsa 1.4-16V Sport |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2019 |
KM-stand bij aanschaf | 76.126 km |
KM-stand laatst | 81.411 km |
Opel Corsa-C 1,4 16V 2001
- 76.126 km
Juni 2019. In september mocht ik gaan beginnen met afstuderen bij een bedrijf 18,5 km om de hoek. Met het OV was het bedrijf niet echt goed te bereiken (1,5 uur heen en dan ook nog terug). Op de fiets was het nog een stukje verder dan de 18,5 km. Redenen genoeg om mijn eerste auto aan te schaffen.
Inmiddels heb ik 3 jaar mijn rijbewijs. Ik ben 24 jaar (ja ik had dat roze papiertje laat, maar kon altijd overal op m’n fietsje komen) en heb in deze 3 jaar wel in verschillende voertuigen mogen rijden, zowel privé als zakelijk. Een korte opsomming hiervan:
Ford focus 2012
VW polo 2012
Volvo V40 D2 2015
Fiat panda 1.0 2012
Mercedes sprinter 316 CDI Bakwagen
Mitsubishi lancer 1992
Suzuki alto 2012
DAF Lc 14,5 ton
Ik heb voornamelijk in de V40, Panda, bakwagen en in de Alto rondgereden. Door de vele km’s die ik heb gemaakt in de V40 ben ik misschien wat verwend geworden, maar toch heb ik al aardig wat ervaring opgedaan de afgelopen jaren.
De reden waarom ik deze review schrijf is het volgende. De V40 van mijn vader was aan vervanging toe. Ik heb hem in dit proces geholpen. Verschillende artikelen en reviews hier op Autoweek hebben een bijdrage geleverd in dit proces. Het is uiteindelijk de Mazda 3 met Skyactiv-X motor uit 2019 geworden. Ook hebben de reviews mij geholpen in mijn eigen zoektocht. Aangezien het nu al januari is schrijf ik ook een stukje over de eerste bevindingen in het eerste bericht.
Goed! Inmiddels was ik al een tijdje aan het zoeken naar een leuke auto van ongeveer €2500,-. Een beetje meer of heel wat minder was ook goed. Als het maar wat meer pit en uitstraling dan de Panda zou hebben, dan was het al goed voor mij. Ook mochten de maandelijkse kosten niet al te hoog zijn aangezien ik een half jaar lang ging afstuderen. Met een tijdelijk maandinkomen van €800 hou je namelijk niet veel over.
Zoals ik al aangaf ben ik een beetje verwend geworden in mijn keuze. Een 1.0 blik van Daihatsu of een Panda zag ik dan ook niet zitten. Ik ben wat garages afgegaan samen met mijn vader en kwam na lang zoeken 3 auto’s tegen die zowel een gunstige aanschafprijs, gunstige maandelijkse kosten en een prima uiterlijk hadden. Dit waren de:
Volvo S40 2.0 2001 (234.000 km) €2500,-
Hyundai coupé 2.0 FX uit 2003 (180.000 km) €2200,-
Opel Corsa-C 1.4 16V uit 2001 (76.121 km) €2200,-
De Volvo, tja ik ben de afgelopen jaren toch wel een beetje verliefd geworden op Volvo. Helaas had de vorige eigenaresse hoogstwaarschijnlijk met een slippende koppeling gereden en ook bleken de maandelijkse kosten toch wel wat hoog te worden. Wellicht over een aantal jaar eens naar een C30 of S of V60 kijken.
De Hyundai kwamen we tegen bij een autoboer aan de snelweg. Deze had nog wat werkzaamheden nodig voordat ik een proefritje kon maken. We hadden dus afgesproken dat ik na mijn vakantie terug zou komen om een ritje te maken. 2 weken later was de auto klaar en kon ik het ritje beginnen met een stop langs de pomp. Had er dus maar ff een tientje ingegooid. Goed over het uiterlijk: de meningen zullen verschillen, maar je kunt niet zeggen dat het een onsportief modelletje is. Het verbruik viel enigszins mee, alleen had de auto een flink aantal kleine deukjes in het dak. Hieruit konden we constateren dat de auto hoogstwaarschijnlijk een keer een sloot in was gedoken. Mede het feit dat de Hyundai schade had op het dak en het feit dat ik zelf de benzine moest betalen voor de proefrit hebben ervoor gezorgt dat het vertrouwen in de garage toch wat minder was.
3 dagen eerder was ik bij een degelijke garage langs geweest waar we wel eens voor de Panda komen. Ze hadden aangegeven dat ze de volgende dag een Opel Corsa binnen zouden krijgen die voor €2200 geadverteerd zou gaan worden. Ik had gelijk aangegeven interesse te hebben in een testrit.
Op dezelfde dag als de testrit in de Hyundai heb ik een testrit in de Corsa gemaakt. Het was niet echt de auto waar ik naar zocht, maar hij was degelijk, niet te duur, weinig km’s, goed onderhouden (de distributieriem was de afgelopen 6 jaar 2 keer vervangen en nog veel meer), de auto was van de eerste eigenaar, was schoon ingeleverd en rook nog als nieuw. Tijdens de testrit heb ik wel verschillende keren lopen balen. In vergelijking met de Hyundai was dit toch wel wat minder op het gebied van rijgedrag.
Uiteindelijk heb ik 2 dagen later voor de verstandigste optie gekozen en hier is mijn review van de Opel Corsa-C 1.4 16V uit 2001 met 76.121 km op de teller en een prijsje van €2000,-. Prima koopje dus.
De eerste indrukken na een week:
Die eerste tankbeurt: er zat niet veel meer in de tank. Met een inhoud van 44 liter is het dan toch even schrikken om in Nederland te tanken. Gelukkig mocht ik 10 dagen later naar België rijden (ivm kentekenkaart en groene kaart).
De hoofdsteun mag wel een stukje hoger voor mij, helaas zit die dan los in de stoel. Ik zoek eigenlijk een langere steun, maar kan deze nergens vinden. Wellicht dat iemand iets weet te vinden of heeft?
De indicator van de temperatuur van de motor geeft aan dat de motor niet warmer wordt. Verder bleek dat het spiegelplaatje los zat, waardoor de linker buitenspiegel steeds naar beneden viel bij het dichtgooien van de deur. Ook werkte de sleutel niet altijd goed (pas na herhaaldelijk klikken ging de auto op slot). Toch maar even langs de garage geweest. Het bleek dat de connector van de thermostaat niet goed vast zat. Het spiegelplaatje werd vervangen en de sleutel werd onderzocht. Kosten €0
September 2019 | 77.557 km:
Ik hoor een raar geluidje bij het starten van de auto. Of lijkt dat toch maar zo. Ben toch maar even langs de garage geweest om de auto uit te laten lezen. Er bleek niks aan de hand te zijn. Zal wel uit bezorgdheid geweest zijn. Kosten €0
Oktober 2019 | 78.971 km:
De zwarte plastieken onderdelen zijn inmiddels grijs. Geen verdere klachten.
Januari 2020 | 81.111 km:
Het verbruik is de afgelopen periode iets toegenomen merk ik. Kwam ik in september nog 480 + km op een tank, dan is dat nu max 450.
Afgelopen weekend een vreemde situatie meegemaakt. Ik start de auto, niks aan de hand. Rij een stukje achteruit om het parkeervak uit te komen en ik rij verder. De auto kwam niet boven de 1500 toeren uit in zowel z’n 1 als in z’n 2. 20 meter verder de auto toch maar even weer geparkeerd. In die 20 meter ging het onderhoudslampje branden. De auto uitgezet en even gewacht. Na een herstart was er niks meer aan de hand. Toch vertrouw ik het nu niet helemaal. Ik kijk het even aan.
Nu het zo begint te waaien is het toch af en toe wel een beetje eng in de Corsa. Het doet me denken aan de tijd dat ik met een bakwagen over de moerdijk moest rijden. De wint heeft redelijk wat invloed op de Corsa, maar je kunt haar nog prima onder controle houden mits je je snelheid wat aanpast.
De kosten aan de verzekering vallen heel erg mee. Ik heb mijn groene corsa via ZLM verzekerd en betaalde daar de eerste maand +/- €55 voor. Gelijk een Trials rijvaardigheidstraining gedaan, waardoor ik slechts €40 ben gaan betalen per september. Door mijn eerste schadevrije jaar ga ik nu nog minder betalen. Ook valt de wegenbelasting heel erg mee (€98). Op dit moment zou ik de auto met €300 verlies kunnen verkopen aan die mensen die auto’s kopen.
Mede door een gemiddelde kilometervergoeding zijn mijn werkelijke kosten aan de auto te verwaarlozen. Zo is het verlies + mijn uitgaven aan de auto €602,94 voor de afgelopen 5 maanden.
Over een afstand van 5000 km is het verbruik 1 op 11. Autoweek geeft 1 op 13,9 aan. Ik rij sportief en heb ook wel eens per ongeluk de 150 aangetikt, maar ook heb ik periodes dat ik gewoon niet de 130 aan kan tikken. Het verbruik in die periodes is alsnog ongeveer evenveel zoals je kunt zien in de verbruiksmonitor.
Al met al ben ik zeer tevreden over de Corsa. Ik begin de auto steeds leuker te vinden, al heeft ze wel haar momentjes. Een aanrader? Ja als je er een met een lage kilometerstand kunt vinden voor een prima prijsje.
Vervolg?
+ en - punten
- 81.411 km
Gelijk nadat ik mijn review had geplaatst bedacht ik me dat ik geen opsomming had gemaakt van de + en - punten. Ook was ik nog een aantal zaken vergeten te vertellen over het rijgedrag van de Corsa.
De Corsa is een prima auto voor de korte ritten. De stoel zit niet geweldig, doordat deze aan de linkerkant is ingezakt. Deze kan ik eventueel laten vervangen. Bij langere ritten (+100 km) ga je toch wel last van je rug krijgen.
In vergelijking met andere auto’s waarin ik heb gereden is de Corsa erg stug. Op 60 km/pu klinkerwegen waar je met de V40 en zelfse de Panda prima nog net iets harder kon rijden is het met de Corsa al behoorlijk schokkerig als je 30 km/pu gaat. Ook op de snelweg kan de Corsa flink stuiteren waar andere auto’s dat niet doen. Het stuurgedrag daarentegen is als vrij soepel te beschrijven. Bij het draaien vanuit stilstand gaat het iets stroever, maar dat ervaar ik als fijn. Vanaf ongeveer 40 km/pu reageert het stuur wat sneller op korte bewegingen.
Hierbij alsnog de opsomming
+ Punten
Lage vaste kosten;
Sportief genoeg voor de aanschafwaarde;
Stuurt soepel;
- Punten
Je voelt werkelijk iedere oneffenheid in de weg;
Bij hogere snelheden (110+) en veel wind veel corrigeren;
Hoger gebruik dan fabrieksopgave (1:11 tov 1:13,9);
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.