Signalement
| Uitvoering | Qashqai e-Power Tekna Plus |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2025 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 10 km |
| KM-stand laatst | 7.700 km |
Eerste indrukken
Ik heb de auto nu 2 weken. Overlap van 6 weken met mijn Kia Xceed PHEV.
De wagen heeft de opties afneembare trekhaak, anti marter en Goodyear vierseizoensbanden (235/45/r20).
De motor hoor je enkel als hij koud staat of als je veel power vraagt (wat ik nog niet doe).
In de Ardennen neemt hij moeilteloos de steilste hellingen.
Het interieur met echt lederen zetels en alcantara details is erg aangenaam. De zetels zitten harder dan in de Xceed en geven minder zijdelingse steun. De auto is wat hard afgeveerd (of is het door de 20 inch?).
De navigatie is google. Is een verbetering tov alle autos die ik al gereden heb. De navigatie in the HUD is erg makkelijk. Even moeten zoeken waar de GPS hoogte te vinden was (apps/GPS positie).
De HUD toont ook het laatste snelheidsbord en je huidige snelheid. Het bord knippert als je te snel rijdt en je krijgt 4 biepjes (bij Xceed zolang je te snel rijdt). Als je echter laat merken dat je vertraagt (gas lossen of remmen) dan geen biepjes. Trajectcontrole zoals de Xceed dat doet, heeft hij nog niet.
De Bose muziekinstallatie klinkt goed, zonder overdreven bassen zoals de B&O in de A3 dat deed. Geluid is aan 1 kant eens weggevallen. Na herstart van de wagen was het opgelost.
Een rit van 135 km aan 116 op de teller (110 echt) en minder waar niet toegelaten gaf een verbruik van 5.4l/100 km aan gemiddeld 85 km/h. De terugweg met meer files gaf 5.2 l/100km. De Xceed deed dit gemiddeld met 4.5 (met lege batterij). Ritjes van 25 km buiten de snelweg geven iets van een 4l verbruik.
Kortom: tevreden maar verbruik op snelweg kan beter.
7700
Verbruik zonder fietstransport zit rond de 5.2l/100km. Rond de 4l voor lokale ritten, 5.2 voor de snelweg tegen 116 op de teller (110 echt). Ik rij meestal snelweg. Het fietsrek met 2 fietsen deed er 0.4 bij.
1 maal de software bug tegen gekomen. "System error. Reduced power". 5 min af en probleem is opgelost.
2 maal reset moeten doen van navigatie wegens geluid aan 1 kant. 1 keer omdat de navigatie niet wilde opstarten.
1 maal zware caramel geur na bergrit bergop (2000 km op teller).
Een bijgeluid op sommige wegdekken. Heel zacht dus afwachten. Heb Goodyear 4seizoens.
Swiffer blijkt een goede oplossing voor het reinigen van dashboard en alcantara.
De generator (=motor) blijkt soms toch goed hoorbaar. Mss omdat de sound cancelation niet aangepast is aan de nieuwe motor? Vooral bij lage snelheid of stilstand durft de generator 1500 of meer toeren draaien. Niet verfijnd.
De automatische deursluiting is soms vervelend als je rond de wagen loopt. Bv om fietsrek operaties uit te voeren. Ook spijtig dat de voetbediening van de koffer niet afzetbaar is (is ook elektrische bediening off).
Spotify als app in de auto werkt slecht. Presentatie bugs, hernemen bij herstart, ... ik ga de premium niet nemen. De USB muziek afhandeling is ook niet op KIA niveau. Het geluid van de Bose vind ik wel OK.
De 20 inch zou ik vermijden. Te "bonkerig". Bij bandenwissel mss de 18 inch overwegen. Zal geld kosten.
De verduistering van het glazen dak is te zwak in deze hete zomer. De KIA was beter met zijn open dak.
Voor de rest een aangename wagen. Snel, stil, mooi afgewerkt, ... ik zou hem zo opnieuw nemen. Tenzij er een kleinere zou komen (afmeting van lbx met grote koffer bv).
Tip: bij het verbruik kan je op "ok" drukken om te scrollen door alle soorten verbruik. Had de scroll knop moeten doen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.








Lezersreacties (9)
Reageren