Signalement
| Uitvoering | Primera 1.6 LX |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1992 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 109.375 km |
| KM-stand laatst | 114.828 km |
Het begin naar heden
Hallo allemaal! Hierbij schrijf ik een review over mijn 1992 Nissan Primera P10 1.6 LX liftback.
Ik heb de auto gekocht op 22 Oktober 2025 van een particulier, ik zag deze Primera in Mei 2025 al eens op Marktplaats staan. Maar ja, toen was 'ie weer weg. Na een tijdje kwam de auto in een keer weer tevoorschijn! Dus direct een berichtje gestuurd en ik kon direct de volgende week ernaar komen kijken en proefrijden, ik was opslag verliefd. Wat een mooie auto! Ik wou altijd al een P10 Primera en nu kon het eindelijk! Ik had nog een Nissan Laurel C32 die ik moest verkopen, gelukkig kwam er snel iemand voor en wou hem wel overnemen. De week erna heb ik de Primera opgehaald.
Ik rij best veel, dus de kilometers begonnen snel op te lopen. En dus langzamerhand begon ik wel te denken over wat ik zou kunnen verbeteren. Er waren wel wat puntjes, gelukkig is het nog bij zo'n auto van zo'n leeftijd dat je hem nog redelijk makkelijk kan ombouwen naar een ander uitrustingsniveau.
Wat heb ik in de afgelopen tijd er allemaal aan gedaan?
Ik heb direct na het thuis komen een andere radio erin gezet, eentje met Bluetooth en al die moderne dingen maar het ziet eruit als een oudere radio. Ik vind hem zelf wel goed bij het interieur passen.
In November 2025 heb ik andere banden gemonteerd op de 13 inch stalen velgen, ik kwam er al bij aankoop achter dat de banden die daarvoor op zaten erg gedateerd waren en snel aan vervanging toe waren. Ik heb toen ook de voorste remblokken vervangen omdat deze ook al best versleten waren, ook heb ik aan het eind van de maand nog de olie en het olie filter vervangen. Dit was erg nodig, omdat de vorige eigenaar met de Primera helemaal naar Zwitserland ermee gereden is.
In Januari 2026 ben ik aangesproken door een mede P10 eigenaar, deze had nog een setje SLX velgen liggen in goede conditie. Wel moesten er nieuwe banden op. En sinds ik toch al een tijdje erover na zat te denken om zulke velgen erop te doen in verband met het feit dat voor de 13 inch stalen velgen geen redelijke all-season banden meer verkrijgbaar waren, heb ik de velgen overgenomen en ze een weekje later met nieuwe all-season banden op de Primera gemonteerd.
In Maart 2026 heb ik het 2 spaaks LX stuur vervangen voor een 3 spaaks SLX stuur, dit heb ik gedaan voor de comfort tijdens het maken van lange ritten. Deze ligt voor mij toch wel een stuk beter in de hand.
Qua onderhoud heb ik nog wel een aantal dingetjes moeten doen, de bougie kabels heb ik in Maart vervangen voor nieuwe. De Primera had een terughoud probleem waarbij hij ook vermogen verloor, na het vervangen van het benzine filter en de bougie kabels heeft dit probleem zich niet meer voorgezet en rij ik nu prima rond op een ding na, ik moet de thermostaat nog vervangen. Maar dat komt nog wel in een update zo snel mogelijk!
De prestaties van de Primera zijn goed, tuurlijk heeft 'ie maar 90PK. Dus het is echt geen snelheidsbak, maar sloom? Nee dat ook niet. Ik kan prima mee gaan met het verkeer, het benzine verbruik was eerst best slecht. Ik vond dat ik veel moest tanken, maar het lijkt nadat ik de bougiekabels heb vervangen dat dat het best wel heeft verbeterd.
Kosten, ik vind het tot nu toe nog redelijk goed gaan. Geen mega dure reparaties, tuurlijk is de benzine anno 2026 niet goedkoop, maar daar kan de auto ook niets aan doen. Ik blijf er gewoon mee rond rijden, bedankt voor het lezen! Review word vervolgd!
Probleem
Een week na het schrijven van de introductie van het review (19 maart) heeft de Primera een probleem ontwikkeld, ik kreeg een raar geluid vanuit de motor. Ik heb ernaar gekeken maar ik kwam er maar niet uit, de dag erna zou ik een roadtrip ermee doen in de Veluwe. Maar het geluid klonk nogal ernstig dus ik vertrouwde het niet.
Ik heb via een vriend van mij een 1990 Nissan Primera P10 2.0 SLX kunnen lenen voor 2 weken lang, wat een verschil! Maar ja daar gaat het niet om, de week erna heb ik overlegd met mijn leermeester op college of we ernaar zouden kijken. De week erna kon het wel, dus zo gezegd zo gedaan, ben ik gesleept door mijn moeders Volvo V70 naar Emmen.
We hebben de auto op de brug gezet en gestart met de diagnose, het geluid kwam eerst niet meer terug. Maar na een tijdje kwam het geluid in eens tevoorschijn, het klonk alsof het bij de ketting in de motor vandaan kwam dus, kop eraf en alles nagecontroleerd. Maar niets... Alles zag er keurig netjes uit, kop er weer op gedaan, olie ververst met olie filter. En ik kon weer rijden, de 1990 Nissan Primera moest weer terug gebracht worden, en de jongeman waarvan ik hem leende wou ook nog even naar mijn Primera kijken, nou goed. Hij is ernaar gaan kijken en kon direct horen dat het de ketting spanner was zonder het rare geluid te horen. Ik kon volgens hem er wel gewoon mee rijden maar de kettingspanner zou wel binnenkort vervangen moeten worden, dus ik zal eens opzoek gaan naar een nieuwe en gaan monteren.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.


Lezersreacties (8)
Reageren