Mitsubishi ASX 1.6 DI-D ClearTec Instyle (2017) #2

autoreview

Mitsubishi ASX 1.6 DI-D ClearTec Instyle (2017)

Signalement

UitvoeringASX 1.6 DI-D ClearTec Instyle
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2017
Jaar van aanschaf2018
KM-stand bij aanschaf9.897 km
KM-stand laatst155.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Dan toch een diesel.

  • 51.422 km

2018: Nieuwe baan, nieuwe woning, nieuwe woonplaats resulteert in meerdere kilometers per jaar. Waar ik eerdere jaren +- 35000 kilometer per jaar reed, zou dat vanaf nu ongeveer verdubbeld worden.

Van mijn vorige auto, een Mitsubishi ASX 1.6 ClearTec Instyle heb ik al een review geschreven. De ervaringen zijn daar in te lezen. Die auto beviel zo goed, dat ik op zoek gegaan ben naar zijn diesel broertje.

Op internet vond ik er één. Een auto uit januari 2017, met nog geen 10.000 kilometer op de klok. Navraag leerde mij dat het een ex-pool auto was van de importeur. Dat verklaarde de lage kilometerstand.

De motor:
In het begin van de 21ste eeuw had Mitsubishi een samenwerkingsverband met Citroën/Peugeot. De Outlander en later de ASX werden ook verkocht als Citroën dan wel PSA. Een erfenis van deze samenwerking is de 1.6 HDI motor, die ook in mijn auto ligt. Mitsubishi heeft totaal geen moeite gedaan om dit te verbergen. Zodra je de motorkap opendoet, zie je op verschillende plekken de Citroën en Peugeot logo's.

Het vermogen van de motor is nagenoeg gelijk aan zijn benzine broertje, het koppel (trekkracht) is 100Nm hoger. Samen met de zes-versnellingsbak maakt dit een heel fijne auto. Bij het starten hoor je dat het een diesel is, maar bij het rijden merkt je daar niets meer van, hij is lekker stil. Op het moment dat je wilt versnellen, en de turbo komt erin, dan merk je wel het verschil met zijn benzine broertje. Hij trekt vlot door.

De ASX die ik heb is de duurste versie. Dus met panoramadak, lederen bekleding, Xenon-verlichting, navigatie met Rockford soundysteem e.d. De enige optie die ik besteld heb is LED dagrijverlichting.

Wat betreft comfort heb ik niets te klagen, de lederen stoelen zitten perfect. Wel heb ik het idee dat de bestuurdersstoel iets hoger staat door de elektrische verstelling. (Voor mijn gevoel staan de standaard stoelen iets lager.) De airco doet zijn werk goed. Het panoramadak geeft een ruimtelijk gevoel. En als de zon schijnt, kan je het zonwerend scherm laten uitrollen. Door het ruime interieur, pas ik met mijn bijna twee meter goed achter het stuur, ook als het scherm dicht is.

Inmiddels heb ik al ruim 40.000 km gereden. Met een verbruik van de rond de 1:20 ben ik meer dan tevreden.

Alweer ruim een ton extra op de teller

  • 155.000 km

Inmiddels heeft de ASX ruim 150000 kilometer op de teller.

Iedere 20000 kilometer krijgt de auto netjes zijn onderhoud, en tot nu toe nog geen vreemde dingen meegemaakt.

Omdat ik relatief lange stukken rijd (hoofdzakelijk snelweg, 100 km/uur op cruisecontrol) daalt het verbruik. Het lukt me regelmatig om zuiniger te rijden dan dat Mitsubishi opgeeft.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mitsubishi ASX

Gerelateerde forum topics

Praat verder op het forum