Mazda 323 F 1.8i GLX (1994)

autoreview

Mazda 323 F 1.8i GLX (1994)

Signalement

Uitvoering323 F 1.8i GLX
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1994
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf150.000 km
KM-stand laatst205.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik ben net twee dagen in het bezit van deze Mazda 323F 1.8 GLX. Bij toeval tegen deze auto, via internet, aangelopen. Hiervoor een half jaartje in een Lancia Delta gereden, maar dat beviel me niet. Feit was dat ik dit keer (weer) een Japanner wilde rijden.

Waarom deze Mazda 323F: Allereerst veel reviews gelezen en zover ik kan beoordelen zijn veel mensen positief over de Mazda 323F. Helaas niet veel reviews gelezen over de 1.8 GLX. Het brandstof gebruik, kwaliteit en onderhoud van de Mazda wordt als positief omschreven.

Deze Mazda ziet er voor zijn leeftijd (12 jaar) erg goed uit. Onderhoudspapieren zijn aanwezig en ik ben de 3de eigenaar. De vorige eigenaar heeft er 6 jaar in gereden. De kleur is bordeaux rood en het betreft de GLX uitvoering, wat in houd: Stuurbekrachtiging, CV, armsteun achter, maar jammer genoeg geen schuifkantel dak en/of elektrische ramen.

Bij veel reviews heb ik zaken gelezen als rammeltjes en/of kraakjes in het dashbord. Daar heb ik geen last van. Het lichtelijk overhellen in bochten & enig windgeruis op de snelweg kan ik inderdaad bevestigen maar ik ervaar het niet als storend. De motor loopt mooi rustig en is lekker pittig en wat ik tot nu toe van de brandstofverbruik kan zeggen ziet dat er erg positief uit. Terwijl ik toch van lekker doorrijden hou....

De dag van aankoop heb ik er wel direct 15 inch sportvelgen ondergelegd, want die doppen vind ik verschrikkelijk. Staat toch in één keer heel anders. Wel meer bandenruis maar dat is te wijten aan het merk banden (een soort van huismerk).

Bij moment van dit schrijven heb ik nog een vol jaar apk keuring.

Ik heb de auto voor een zeer scherpe prijs gekocht (particulier)...kost je een aantal avonden op MP rondhangen maar dan heb je ook wat.

Tot nu toe kan ik iedereen een 323F 1.8 GLX aanraden.

PROBLEMEN

Datum aanschaf: 19/05/2006
Kilometerstand: 150.000
Apk tot: mei 2007

Geen problemen

Verkocht in 2009

  • 205.000 km

Toch nog even een afsluitende update van deze review.

Rond juli 2009 heb ik deze Mazda verkocht. Van 50.000 kilometer en een dikke 3 jaar afscheid genomen. Het laatste jaar heb ik 40.000 kilometer met deze auto gereden en gezien dat aantal wil je toch net even wat jonger rijden.

Dit is de beste auto die ik gehad heb en degene die'um gekocht heeft kan hier nog jaren meerijden. Los van de normale onderhoud heb ik niets aan deze gehad. Altijd starten, lopen en me nooit in de steek gelaten. Ook na twee ton geen piek en/of kraakjes! Olieverbruik normaal, praktisch alleen met beurt vervangen.

Zeer degelijke auto en goedkoop qua onderhoud rijden. En de afschrijving....gekocht in 2006 voor €1200 en verkocht in 2009 voor €850! Wáár gaat het over..... :)

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.