Kia Sorento 2.4 16V EX (2003)

autoreview

Kia Sorento
Kia SorentoKia SorentoKia SorentoKia SorentoKia SorentoKia SorentoKia Sorento - interieurKia Sorento - interieur

Signalement

UitvoeringSorento 2.4 16V EX
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2003
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Bij de Sorento-reviews las ik het verslag van een voormalige Toyota RAV4-rijder die niet geheel tevreden was over de rijeigenschappen van zijn Sorento. Wij rijden precies dezelfde uitvoering van de Sorento bovendien komen ook de leeftijd en de kilometerstand vrijwel overeen. In tegenstelling tot die review hebben wij wél uitgebreid proefgereden alvorens tot de aankoop over te gaan. De rijeigenschappen van de Sorento zijn volgens ons - ook na bijna twee jaar en ruim 30.000 km - nog altijd bovenverwachting goed.
De stelling dat er tegenwoordig geen slechte auto’s meer gemaakt worden staat volgens mij geheel los van de duidelijke verschillen in met name rijeigenschappen tussen verschillende auto’s. Ik vind het erg onverstandig om niet proef te rijden met een auto waarvan je eigenlijk al op je klompen kunt aanvoelen dat deze anders zal rijden dan de RAV4. De Toyota RAV4 staat bekend om z’n sterke stuur- en rijeigenschappen. Tegenover de lichtgewicht RAV4 is de Sorento met zijn bijna 2 ton en ladderchassis een échte grote terreinauto. De Sorento stuurt niet als het spreekwoordelijke scheermes en hij gaat in de 2.4 benzine uitvoering ook niet als de dito brandweer, maar als je een échte SUV zoekt die in zijn gewichtsklasse over bovenverdienstelijke rijeigenschappen beschikt (zie er de Autoweek tests op na) en die de strijd met zijn gewichtsconcurenten op prijstechnisch gebied best aandurft, dan zou ik zeker eens een proefrit overwegen.
En als je dan toch aan het vergelijken bent, vergelijk ’m dan ook gerust met de grotere en veel duurdere broer van de RAV4, de Lexus RX. Ik ben een aantal malen in de gelukkige positie geweest dat ik de RX aan de tand mocht voelen: een machtige luxe SUV. Uiteraard zijn er voldoende verschillen met de Sorento, maar op het gebied van de rijeigenschappen ontlopen ze elkaar niet bijzonder veel.

Nog wat ervaringen:
Overmatige slijtage is bij onze Sorento niet waar te nemen, ook niet bij het kunststof van de deuren. Geen klachten over de afwerking. Het gemiddelde verbruik is met ongeveer 1 liter op 8,5 km redelijk fors te noemen. Met uitzondering van een enkele - spoedig en eenvoudig opgeloste - electronische storing is de Sorento op 30.000 km een betrouwbare reisgenoot gebleken. De grote en onoverzichtelijke carroserie maakt parkeersensoren onmisbaar en zelfs dan is het vaak nog wel even zoeken voordat je een geschikte plek hebt gevonden.

PROBLEMEN

Defecte motorsensor moest worden vervangen.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Kia Sorento

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.