Hyundai Matrix 1.8i GLS (2003)

autoreview

Hyundai Matrix
Hyundai MatrixHyundai MatrixHyundai MatrixHyundai MatrixHyundai Matrix - interieur

Signalement

UitvoeringMatrix 1.8i GLS
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf151.000 km
KM-stand laatst345.000 km
Lezerswaardering: 70%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb deze auto gekocht omdat ik er goed in zit en ook achterin is er ruim voldoende been en hoofdruimte. Verder zocht ik een auto met een G3 installatie.
De auto komt van een handelaar in voormalige lease-auto’s. Dit betekende een interessante prijs, waar dan ook vrijwel niets meer aan te onderhandelen was.

Ik ben tot op heden uiterst tevreden over de auto. In andere reviews genoemd lawaai in de voorwielophanging moet ik wel onderschrijven, maar ik vind dit een schoonheidsfoutje. Verder ben ik het ook met een andere reviewer eens dat de airco bij nat weer echt noodzakelijk is om de ruiten droog te houden.

Dan zie ik nog een aantal kleinigheden, waarover niet goed is nagedacht bij het ontwerp van de auto.
De auto moet op het contact staan om de kilometerstand te zien.
De centrale vergrendeling werkt alleen op de linkerdeur.
De linkerdeur kan gemakkelijk per ongeluk op slot dicht gedaan worden.
Het linkervoorraam kan wel in één keer worden geopend, maar niet gesloten.

PROBLEMEN

  • 345.000 km

De meegeleverde onderhouds historie laat vrijwel geen bijzonderheden zien behalve een gescheurd uitlaatspruitstuk.
Mijn reparaties buiten het normaal onderhoud heb ik hieronder vermeld.

De auto is voorzien van een Prins VSI gasinstallatie. Toen het kouder werd kreeg ik problemen met de gasdruk. Bij een dealer is geconstateerd dat dit een bekend probleem was bij de eerste exemplaren van dit type verdamper. Voor deze reparatie heeft de fabrikant de helft van de kosten voor zijn rekening genomen. Gezien de kilometerstand ben ik hier tevreden mee.

Vanaf kilometerstand 325.000 brandt het lampje van het motormanagement (O2 sensor respons low). Ik heb geen advies gehad van wat eraan gedaan zou moeten worden, maar het lijkt niet erg belangrijk. Ik merk verder ook niets en rijdt maar gewoon door.

Totdat er een Panda de deur in kwam rijden, waardoor beide auto's van Neerlands wegen zijn verdwenen.

Overzicht van mijn reparaties
Bij 161.000 km is de gasverdamper vervangen.
Bij 190.000 km is de cilinderkop gereviseerd.
Bij 220.000 km is een voorwiellager vervangen.
Bij 230.000 km heeft de airco het begeven.(condensor)
Bij 260.000 km is er groot onderhoud geweest aan de remmen.
Bij 300.000 km is de sensor voor de contactsleutel vervangen.
Bij 325.000 km is het flexibele deel van de uitlaat vervangen.

Ik sluit mijn ervaring met de Matrix af met een heel goed gevoel.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.