Honda Civic 1.5i LS VTEC-E (1996)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Civic 1.5i LS VTEC-E |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1996 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 64.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze auto heb ik gekocht met als doel mijn vaste lasten wat te verlichten, gezien de stijgende benzineprijzen en aankomende kosten aan mijn toenmalige auto.
Ik ben op zoek gegaan naar een auto die moest voldoen aan de volgende eisen:
1) degelijk
2) zuinig
3) genoeg ruimte
4) goedkoop
Geen gemakkelijke eisenlijst, maar ik kon me permitteren om er mijn tijd voor te nemen en rustig onderzoek te doen wat voor mij de beste optie zou zijn (dank U carbase!). Zeker omdat een gezinsuitbreiding in de planning zat wou ik zeker niet achteruit gaan qua ruimte, en wou ik daarom tenminste een 4-deurs auto hebben.
Na lang speuren op internet ben ik bij de locale Honda dealer ’om de hoek’ (wie had dat gedacht) deze Civic tegengekomen. Hij was in uitmuntende staat van onderhoud, had vier deuren en een redelijk ruime kofferbak, een zuinige VTEC-E motor waar ik me op internet al in had verdiept, een goede reputatie en de prijs was voor een occasion bij een merkdealer relatief gunstig.
Ondertussen is deze auto bijna twee jaar in bezit en ingezet als dagelijkse forenzendoos. Wat kan ik er tot nu toe over zeggen?
Deze Civic van de 6e generatie doet wat ie moet doen, en dat doet ie zonder enige problemen - Honda’s hebben de reputatie probleemloze auto’s te zijn en die van mij functioneert tot nu toe uitstekend.
Het benzineverbruik valt op in positieve zin - dit kwam al naar voren uit de andere MyReviews op deze site, en was een van de argumenten voor aanschaf. Gemiddeld, bij normaal, niet overdreven zuinig rijgedrag doe ik ongeveer 1:18. Ga ik bewust een tank lang hard trappen dan kom ik uit op 1:16 en ga ik van de andere kant het zuinigheidswonder uithangen dan is 1:20 mogelijk.
Niet slecht voor een vierdeurs sedan dacht ik zo.
Het is jammer dat de 1.5 VTEC-E motor van buiten klinkt als een zielig naaimachientje. Het geluid van binnen wordt voldoende gedempt om dat gelukkig weg te werken. :)
De motor valt positief op door geen drup olie te verbruiken.
De versnellingsbak laat zich lekker direct bedienen waardoor je snel op en neer kan schakelen zonder toerenverlies. De achteruit laat zich soms wat moelijker inleggen, maar dit is te voorkomen door een heel klein stukje vooruit of achteruit te rijden.
Zoals te lezen in meerder reviews is de koppeling zeer direct en komt snel op. Ikzelf vind dit fijn omdat je daardoor lekker snel kan schakelen. Het is wel even wennen.
De civic is niet een supercomfortabele auto. De stoelen zijn toereikend, niet meer dan dat. Zeker niet van het niveau dat mijn Volvo had - maar dat was ook een auto uit een heel andere klasse. Het stuur is wel in hoogte verstelbaar maar niet de lengte, en met mijn lengte (1.93m) houdt dat in dat de zitpositie een beetje een compromis is.
De civic is hard geveerd met een uitstekend onderstel, wat een zeer fijn, direct weggedrag ten gevolge heeft. Deze auto is boven verwachting wendbaar en flexibel en voelt kleiner dan dat hij in werkelijkheid is. Dit betekent helaas ook dat je alle hobbels en bobbels in de weg voelt, wat zeker op lange afstanden afbreuk doet aan het comfort.
De kwaliteitsindruk van het interieur is prima. De gebruikte materialen lijken van hoge kwaliteit en alles voelt solide en doordacht aan. Ondanks de leeftijd van bijna 12 jaar valt er in het interieur niks te bespeuren dat gebarsten, vervaald, vergeeld of gescheurd is. De stoelen zien er ondanks bijna 110.000km dienst nog prima uit zonder slijtvlekken. Ze zijn niet mooi maar blijkbaar wel degelijk.
Over het geheel genomen maakt deze auto een degelijke, doordachte indruk. Het dashboard en de bediening is overzichtelijk. Wel wil ik even klagen over de bediening van de verwarming met z’n knopjes en stroeve schuifje. waarom niet gewoon 2 draaiknopjes?
Wat ik mis in het interieur zijn bekerhouders.
PROBLEMEN
Remschijven en blokken voor vervangen (trilling)
buiten vier nieuwe banden (Toyo Proxes) en regulier onderhoud verder geen kosten.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.