Honda Accord Tourer 2.0i Comfort (2007)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Accord Tourer 2.0i Comfort |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 110.000 km |
KM-stand laatst | 124.000 km |
Eerste indruk en ervaring
----------------------------------
Na lang zoeken en onderzoeken een prachtige Honda Accord Tourer gevonden in Duitsland. Prachtig zeg ik nu maar eerlijk gezegd moest ik wel even wennen aan het uiterlijk en vooral aan achterkant. Dat terzijde. Mijn doel: een betrouwbare auto, genoeg ruimte voor mijn gezin (4) en vermogen om mijn caravan voort te slepen(1300kg). Het laatste kom ik op terug na de eerste vakantie.
Waarom Duitsland?
Het scheelt zeker nog geld en Duitsers zijn over het algemeen netjes op auto's en onderhouden deze goed. Hoewel de invoer procedure iets lastiger geworden is loont het nog steeds om het wel te doen. Het hele traject van aankoop, ophalen en uiteindelijk de gele platen erop koste mij twee weken. Nb de auto is in Duitsland voorzien van een nieuwe TUV keuring die 1op 1 in Nederland overgenomen wordt.
Eerste indruk vooral snelweg
Stil, solide en een super wegligging. Knoppen bediening etc voelen degelijk aan en zijn netjes afgewerkt alles klopt gewoon aan de auto. De stoelen zitten prima echter de zitting is wat mij betreft wat aan de korte kant. Qua verbruikt kwam ik op de snel bij een snelheid van plus minus 125 km/h op 1 op 13.7, wat mij betreft prima.
De Honda is in Duitsland bij de Honda dealer onderhouden en afgestempeld. Het voordeel hiervan is dat je gebruik kunt maken van Honda Assistance. Dat zegt volgens mij ook wel wat over de betrouwbaarheid van Honda aangezien er naar mijn weten geen leeftijdbeperking is. Enige voorwaarde ; je auto bij de dealer onderhouden.
De update van deze recensie komt hopelijk pas volgend jaar bij de eerste beurt in Nederland.
Update
- 124.000 km
Inmiddels een goeie 14000 km op pad met de Honda. Tot nu toe niets te klagen wat een fijne auto! Hieronder een kort verslag van mijn bevindingen.
Met vakantie naar Spanje en Frankrijk.
Ik heb de auto niet gekocht met het idee dat dit de beste trekauto te zijn voor mijn 1300 kilo wegende caravan. Maar ik moet zeggen dat dit mij niet tegenviel. D auto deed het prima met een gemiddelde van 1:8 ook zeer acceptabel. Na Spanje via de A75 in Frankrijk terug gereden. Dat viel op enige momenten wel tegen. De snelheid liep hier en daar terug richting 50 a 60 km/h. Maargoed wat verwacht je met vier personen,twee fietsen, auto volgeladen en een zware caravan? Hier en daar waren de beklimmingen ook flink steil. Niet zo gek dus.
Kortom prima trekauto en zeer prettige reisauto.
Op 2 december de auto naar de Honda dealer gebracht voor de eerste grote beurt en de wissel winterbanden. Geen bijzonderheden te melden dus over een jaar weer een kleine beurt!!
Conclusie: Wat een fijne gezinsauto en zoveel prettiger dan de V70 die ik hiervoor gereden heb! Elektrische achterklep is top! Voldoende ruimte voor de kinderen en ouders en een zeer ruime achterbak. Misschien niet de mooiste auto maar zou m iedereen aanraden... Tot over een paar maanden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.