Ford Focus Wagon 1.6 TDCi 109pk Ghia (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Focus Wagon 1.6 TDCi 109pk Ghia |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 10 km |
KM-stand laatst | 167.180 km |
Betrouwbare en comfortabele auto
- 167.180 km
Deze Ford heb ik 4 jaar met veel plezier gereden via mijn werkgever geleasd bij Ford.
Rijden: De PSA dieselmotor is wat brommerig mede door de CVT automaat die het toerental bij gemiddelde belasting laag houdt, wat zich vooral bij rustig rijden binnen de bebouwde kom manifesteert. Door de automaat reageert de auto traag op bewegingen van het gaspedaal. De versnelling is echter schokvrij en je kunt behoorlijk opschieten zonder op een loeiende motor getrakteerd te worden.Op de buitenwegen en snelwegen is de auto behoorlijk stil al blijft afrolgeluid van de banden altijd hoorbaar. De besturing is heerlijk direct, het onderstel is een onovertroffen mix tussen comfort en sportief. Direct maar nooit hard.
Klimaat: Prima airco, uitstekende (Sony) geluidsinstallatie, goede temperatuur en luchtregeling. Regen en lichtsensor, fraaie interieurverlichting incl. 'submarine' rode LED verlichting van de middenconsole vanuit het dak naast de links en rechts gescheiden kaartleeslampjes die nooit verblinden.
Zitten: Zowel voorin als achterin zit je op uitstekend meubilair. Goede vulling en een aangenaam zachte bekleding bieden een goede ondersteuning aan zowel rug als benen. Een goede zitpositie is zo gevonden en je houdt het lang uit zonder stijf uit te stappen.
Kleine minpuntjes zijn de besmettelijke kleur van de stof en een matige beenruimte achterin.
Ruimteaanbod: voorin uitstekend, achterin breed genoeg voor 3 niet te grote mensen, ook de middenpositie op de bank zit goed. De kofferruimte is mooi vierkant, met neergeklapte leuning ontstaat een vlakke laadvloer, het volume achter de achterbank onder het afdekzeil is gemiddeld. De Focus 1 was daar ruimer.
Betrouwbaarheid en duurzaamheid: De auto heeft zijn 170.000km probleemloos vervuld. Eén keer een motorstoringslampje onderweg bleek terug te voeren op een vervuilde EGR klep. De pantherblack lak is erg krasgevoelig en de lichtmetalen 16" Ghia wielen zijn fraai gepolijst maar erg corrosiegevoelig. Die zagen er na 4 jaar niet fraai meer uit. De bekleding van de bestuurdersstoel is na twee jaar onder garantie vervangen omdat deze niet strak meer stond. De tweede set hield het prima.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.