Fiat Punto 1.2 16v Sporting (2001)

autoreview

Fiat Punto
Fiat PuntoFiat PuntoFiat PuntoFiat PuntoFiat PuntoFiat PuntoFiat Punto - interieur

Signalement

UitvoeringPunto 1.2 16v Sporting
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2003
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na mijn Fiat Punto HGT, waar ik zeer tevreden over was, ben ik overgestapt naar de Sporting. Waarom deze stap terug (motorisch)? Ik ging ander werk doen, en daardoor ging ik veel meer kilometers in de stad rijden. Dan wordt zo’n HGT erg duur, gemiddeld 1 op 7-8. Met deze Sporting haal ik gemiddeld 1 op 13 (95% stadsritten).

De 1.2 16V is in combinatie met de 6-bak een ideale combinatie. Hij schakeld goed en door de korte overbrengingen ben je lekker snel. Omdat ik veel in de auto zit heb ik gekozen voor de luxe van o.a. airco en de originele Fiat/Blaupunkt radio met cd-wisselaar.

Ik rij nu 4 jaar rond in deze punto en heb, naast het reguliere onderhoud, alleen een niuwe uitlaat, 2 keer een nieuwe voorruit, 2 nieuwe banden en een ruitenwissermechanisme laten vervangen. Dat laatste moest omdat de rechter wisser ermee ophield. Het stangetje tussen beide ruitenwissers was gebroken. Deze was niet meer te maken en het hele ruitenwissermechanisme moest worden vervangen. Tot nu toe is de betrouwbaarheid goed, een teken dat Fiat dat steeds beter onder de knie krijgt.

Voorlopig blijf ik nog in de Sporting rijden, al vind ik de nieuwste Punte (Grande Punt) wel weer mooi. Mooie styling, gave opties en interessante motoren zoals de 1.4 16v (95pk) en de nieuwste 1.4 16v T-Jet (120pk), maar ook de kleine diesels zijn interessant voor het vele stadsverkeer. Nog even verder dromen (en sparen)!!!

Update 21-07-2008
Heb er ondertussen weer 15.000 km (totaal 105213 op de teller) bijgereden. Weer een jaar zonder problemen.
Die reputatie van Fiat dat ze slecht zijn kan, wat mij betreft, gewoon de prullenbak in.
We gaan gewoon verder!!!

PROBLEMEN

2 nieuwe bandens (slijtage)
2 nieuwe voorruiten (door steentjes op de weg)
In het begin haperende ruitenwissers (vet is weggehaald onder garantie)
Begin dit jaar een nieuw ruitenwissermechanisme (slijtage/gebroken)
Een nieuwe uitlaat

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.