Dodge Journey 2.0 CRD SE (2009)

autoreview

Dodge Journey
Dodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge Journey eerste beeldenDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge JourneyDodge Journey

Signalement

UitvoeringJourney 2.0 CRD SE
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand laatst194.595 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ervaringen met de Dodge Journey

  • 194.595 km

De Dodge Journey is een leuke auto. De auto ziet er stoer uit en heeft voldoende zitruimte met zijn 7 stoelen. Met 5 kinderen is het een ideale gezinsauto. Als de derde zitrij gebruikt wordt moet je niet te veel spullen mee willen nemen. Enige vorm van kofferbakruimte is er dan niet meer te vinden.

Het is te horen dat er met een dieselmotor gereden wordt. Echter vind ik dat niet storend. Op de achtergrond hoor je een lichte fluittoon van de turbo.

Grote pluspunten zijn de diverse vakjes waar je spullen in kwijt kunt. Het optionele family pack is prettig omdat de stoelverhogers dan in de tweede zitrij geintegreerd zijn. Dit systeem werkt erg prettig en wordt veelvuldig gebruikt. De safe and sound group (radio, incl achteruitrij camera en harde schijf voor muziek) geeft prima geluid. Het nadeel hier is dat de radio nogal laag in het dashboard zit. Je kunt daardoor niet gemakkelijk zoeken op de harde schijf naar muziek tijdens het rijden. De materialen zijn typisch Amerikaans: knetterhard plastic. Echter had ik verwacht dat e.e.a. na verloop van tijd wel zou gaan rammelen, maar dat is niet het geval. De stoelen zijn best redelijk te nemen. Een ritje van 2 a 3 uur is goed te doen. De zijdelingse steun kan beter.

De auto wordt ook gebruikt voor het trekken van een caravan. De diesel motor kan dit goed aan en heeft geen moeite om het aanhanggewicht van 1300 kg (caravan incl. belading) op gang te krijgen.

Het verbruik is voor een dergelijke zware auto acceptabel: 1 op 13,5 gemiddeld. Wel is merkbaar de de auto bij gebruik op kortere ritten onzuiniger wordt. Met de caravan achter de auto ligt het verbuik rond de 1:10.

Een punt wat voor enige zorgt is het schokken van de auto als er laag in de toeren gereden wordt. De dealer waar de auto gekocht en tot voor kort in onderhoud is geweest wijdt dit aan vervuiling van het luchtfilter. De auto schijnt hier gevoelig voor te zijn. Gedurende de diverse onderhoudsbeurten blijft dit een terugkerend punt van discussie die wordt afgedaan met een verwijzing naar een vervuild luchtfilter.

De overstap naar een andere dealer bracht aan het licht dat dit schokken te maken heeft met het regenereren van het roetfilter. Daarbij is ook te zien dat de temperatuur iets toeneemt. Op de snelweg valt het bijna niet op, maar in het dorp (lage snelheid met lage toeren) is het een irritatiefactor. Het is onmogelijk om niet schuddend en schokkend de bocht om te gaan als het roetfilter geregenereerd wordt. Opvallend is ook de termijn waarmee de remschijven slijten. 30.000 tot 40.000 km is heel normaal, terwijl ik primair snelwegkilometers maak.

Kostenoverzicht tot nu toe:
15.000 km: EUR 225,00 kleine beurt.
32.500 km: EUR 450,00 grote beurt
53.450 km: EUR 694,10 kleine beurt. Remschijven en blokken voor vervangen.
56.173 km: EUR 228,60. 2x bandenspanningsensor vervangen.
69.939 km: EUR 993,50 grote beurt. Incl 2 banden vervangen.
86.619 km: EUR 225,00 kleine beurt.
92.318 km: EUR 221,82 remblokken voorzijde vervangen.
104.689 km: EUR 1.474,30. Grote beurt incl. distributieriem. Remklauw achterzijde (i.v.m. vastlopen) en diverse onderdelen van de airco onder garantie vervangen.
120.308 km: EUR 1.648,41. Beurt incl. reviseren remklauwen voorzijde (deze waren vastgelopen), vervangen schijven en blokken voorzijde.
120.308 km: EUR 348,62. Twee nieuwe banden aan de voorzijde.
125.652 km: EUR 408,17 distributieriem afstellen. Deze bleek niet goed op tijd te zijn gezet bij de 100.000 km beurt bij de vorige dealer.
132.981 km: EUR 457,65 bandenwissel inclusief 2 nieuwe banden.
136.334 km: EUR 829,36. Kleine beurt inclusief nieuwe thermostaat (als mogelijke oorzaak van het schokkerige rijden bij het regeneren van het roetfilter).
149.928 km: EUR 85,00 (bandenwissel)
151.925 km: EUR 2.338,35. Grote beurt waarbij de waterpomp is vervangen (als mogelijke oorzaak van het schokkerig rijden tijdens het regenereren van het roetfilter) een bijna defecte distributieriem (op slechts de helft van de normale looptijd van 90.000 km), sensor vervangen, nieuwe remschijven en -blokken voorzijde.
160.080 km: EUR 119,00. Roetfilter additief (als mogelijke oplossing van probleem tijdens het regenereren)
166.513 km: EUR 492,85. Kleine beurt.
171.203 km: EUR 178,50. Roetfilteradditief nakijken ivm het regenereringsprobleem.
174.200 km: EUR 1.089,15 ivm revisie roetfilter door Diesel Buchli. De dealer wilde de roetfilter vervangen a EUR 4000,00 ex BTW ex montage. Revisie roetfilter ivm regenereringsprobleem.
176.432 km: EUR 2.128,72. Pompverstuivers vervangen ivm regenereringsprobleem
183.600 km: EUR 1.144,06. Kleine beurt. Stabilisatorstangrubber vervangen, nieuwe remschijven en -blokken voorzijde na slechts 32.000 km.


Het vervangen van de pompverstuivers heeft het schokkerige rijden aanzienlijk verminderd, maar helaas niet oplost. Het schokken zit nu op het niveau toen de auto net nieuw was. Kortom, mijn vermoeden is dat de verstuivers over 150.000 km weer aan vervanging toe zijn.

EUR 11.500,00 aan onderhoudskosten in anderhalf jaar is best flink te noemen. Ik ben blij dat het een leaseauto is anders ga je nog failliet op het onderhoud. De Journey heeft er nu bijna 195.000 km op zitten. Nog maar 45.000 km, dan mag de auto terug naar de leasemaatschappij. Ik hang die dag de vlag uit.

5,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.