Citroën C5 2.0 16V Ligne Prestige (2005)

autoreview

Citroen C5
Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5Citroen C5 - interieurCitroen C5 - interieurCitroen C5 - interieur

Signalement

UitvoeringC5 2.0 16V Ligne Prestige
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf140.000 km
KM-stand laatst166.000 km
Lezerswaardering: 84%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

In mijn relatief korte tijd dat ik op deze aardkloot rondloop, heb ik toch behoorlijk veel auto's mogen bezitten, 14 stuks. Van Mercedes tot Porsche, van Opel tot Toyota. Speciale modellen en normale uitvoeringen. Frans, Duits, Japans. Alles heb ik gereden. Als ik nu terugkijk was de Mercedes 500SE (W126) de beste auto. Aan de Peugeot 405 SRI (rode I, met het beroemde GTI-blok), heb ik de beste herinneringen overgehouden. Wat een auto was dat! Ik heb mij altijd veel ingelezen en van alles gevolgd. Zelf heb ik ook enige tijd bij een garagebedrijf gewerkt en constateerde wat kwalitatief goed of slecht was. Ik heb ooit op safe gespeeld door een Japanner te kopen. Ik heb nog nooit zoveel ellende meegemaakt als met een Japanse auto. Wat een pech, werkelijk alles ging stuk.

Vanwege een nieuwe baan ging de leaseauto eruit. Ik was aangewezen op de aanschaf van een eigen auto. Excellijsten gemaakt met vergelijkingen op basis van ruimte, verbruik, wegenbelasting, eventuele bekende gebreken. Het budget was beperkt. Ik kan mijn geld beter besteden en lenen begin ik niet aan. Doel was om circa 3 jaar zorgeloos en zo comfortabel mogelijk rond te rijden voornamelijk woon-werk verkeer, 90% snelweg. Met mijn nieuwe werkgever ben ik een meer dan uitstekende onkostenvergoeding overeengekomen.

Voorwaarden waren de ruimte en comfort. Na veel wikken en wegen zijn diverse auto's afgevallen; Ford Focus (roest), Volvo S60 (ruimte), Toyota Camry (kon geen geschikte vinden en negatieve ervaring met Japanse auto's), Opel Vectra (toch uit principe geen Opel).
Op een zonnige zomerdag stond bij een bekende handelaar bij mij om de hoek een Citroen C5 (phase 2) te koop met 140000 km. Mooi is anders, smaken verschillen. Echter voldeed de auto wel aan mijn eisen; comfort, ruimte i.v.m. kinderwagen, betrouwbaarheid?). En dan gooi je toch Google er tegenaan. Veel negatieve verhalen maar ook positieve op het gebied van betrouwbaarheid. Het zat hem voornamelijk in het electronica gedeelte. Het viel mij wel op dat ik tot op de dag van vandaag nog heel veel C5's zie rijden, zowel Phase 1 als 2.

De C5 was zeer scherp geprijsd mede door schade aan de voorbumper (scheurtje en kapotte grille). Verder waren er genoeg sigaren in opgestoken. Tevens een zeer complete uitrusting, alle luxe aan boord. De proefrit verliep goed. Vooral de rust en veercomfort vielen mij op, maar wat wil je met het Hydractive 3 veersysteem. Het betrof de hatchback. Wat een gigantische kofferbak. Aangezien de auto maximaal 3 jaar dienst moet doen maakte de schade mij niets uit. Het dealerboekje was volledig afgestempeld, de distributie was zojuist gedaan. Nog even de dealers die in het boekje stonden nagebeld en alle lichten stonden op groen.
Met de handelaar afgesproken dat het raammechanisme rechtsachter alsmede de voorbanden vervangen zouden worden. De koop was gesloten.

Voor aankoop had ik al berekend maximaal 20000km per jaar te rijden. We zijn nu bijna een jaar onderweg en we hebben 15000 km afgelegd, die 20000km worden waarschijnlijk 19000km. Twee weken na aankoop trad de eerste storing op; esp/asr storing in het display. De handelaar opgebeld en de auto gebracht. Aan de computer, geen bijzonderheden, storing gewist. Daarna niet meer teruggekomen.

De C5 had in het begin nogal last van inhouden (motor) vlak na de koude start. Dit verdween na enkele weken vanzelf en is ook niet meer teruggekomen. Misschien ermee te maken dat de auto gebruikt is op korte stukken, wie zal het zeggen.

De C5 is ook voor een goede schoonmaakbeurt weggebracht i.v.m. de rooklucht. Dit hielp tijdelijk. Uiteindelijk was de oplossing om het definitief te verwijden Action bekledingsreiniger voor minder dan een knaak. De rooklucht is nooit meer teruggekomen. Elke dag rij ik met volle tevredenheid over de snelweg. Wat opvalt is dat de C5 zo enorm stil is. Voor het verkeerslicht hoor je de motor niet, alleen aan de toerenteller zie je dat de motor draait. 130 kmh rijden bij 3200 toeren, prima voor dit 'ouderwetse' 2.0 blok. Het verbruik ligt, gecombineerd, op 1/ 12,5. Erg netjes voor zo'n zware auto.
Inmiddels is de C5 11 jaar oud. Alles functioneert nog perfect. Licht- en regensensor doen het prima, gescheiden climate control ook. De cruise control bedient zich eenvoudig en ik maak er veelvuldig gebruik van. Opbergvakken overal aanwezig, gekoeld dashboardkastje.

Hoe rijdt het?

Zoals gezegd is alles gericht op comfort. Verwacht geen bochtenvreter maar een kilometervreter. En dat laatste doet de C5 meer dan uitstekend. Elke oneffenheid in het wegdek wordt gladgestreken. In de stad is de C5 stukken minder in zijn element dan op de snelweg, daar hoort de C5 thuis. De ruimte in de auto voor zowel voor- als achterpassagiers is meer dan voldoende. De kofferbak is gigantisch.

Verbruik?

Zoals gezegd een gecombineerd verbruik van 1 / 12,5. Ik vind dit erg netjes voor een ouderwetse 2.0 i.c.m. het hoge gewicht.

Uiterlijk?

Tsja, mooi is misschien anders. Ik waardeer de C5 steeds meer. Het is weer eens iets anders op de Vaderlandse wegen.

Betrouwbaarheid?

Zoals gezegd is er veel geschreven over electronica ellende. Dit betrof echter de C5 Phase 1 en de generatiegenoten Renault Laguna en later de Peugeot 407. Ik heb slechts een storing gehad, de eerder genoemde ESP/ASR storing.
Verder is de ruitensproeierpomp vervangen (bekende kwaal). Helaas heb ik een lekkage gehad op de nokkenaskering. Dit heb ik laten vervangen en gelijk een grote beurt er tegen aan gegooid.
De auto start echter altijd en geeft mij zeker het gevoel een betrouwbare machine te zijn.

Conclusie:

Dit is uiteraard mijn eigen conclusie. Het is een uiterst betrouwbare en comfortabele auto met meer dan voldoende ruimte. Verwacht geen bochtenvreter maar wel een kilometervreter.

De toekomst:

Binnen de gestelde 3 jaar zal de C5 de respectabele kilometerstand van 200000 km bereiken. Dan is het sowieso tijd om afscheid te nemen. De opvolger zal een SUV worden of sedan, station begin ik niet aan.

Indien er bijzonderheden zijn zal ik deze review updaten.

  • 164.000 km

Update:

We hebben weer 9000 kilometer afgelegd. Toen de teller op 160000 KM sprong traden er toch enkele problemen op, eigenlijk pure pech. Op de snelweg een hoop rook onder de motorkap vandaan. Wat bleek? Een haarscheurtje in een koelslang welke tegen het schutbord aan zit. Noodslang door ANWB (helden zijn dat) en de garage heeft een originele nieuwe slang gemonteerd.
Helaas een week later weer hetzelfde probleem. Ontluchtingsventiel van een andere koelslang was verdwenen. Weer ANWB en een nieuw passend ventiel erop. Pure pech. Verder merk ik dat de gebruikte materialen niet duurzaam zijn. Betrouwbaar is de auto zeker. Misschien moet Autoweek de score voor betrouwbaarheid wijzigen naar Duurzaamheid? Dat is mijn inziens een betere omschrijving.
Ik heb tevens besloten om de auto over een jaar in te ruilen. Dan heb ik er twee jaar in gereden. Er zal dan iets jongers komen. Ik hou jullie op de hoogte.

  • 166.000 km

Helaas stopt de teller bij 166000 KM. Door een aanrijding, niet mijn schuld, is de C5 total loss verklaard. Het was een behoorlijke klap, echter door de veiligheidsvoorzieningen geen letsel. De C5 is economisch total loss verklaard. Dat heb je snel bij constructieve schade. Het was een fijne auto die mij in 25000 KM niet in de steek heeft gelaten. Mijn ervaring is wel dat de bouwkwaliteit niet duurzaam was. Gelukkig heb ik van de verzekering een keurig bedrag ontvangen, uitkijken naar een volgende auto dus.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.