BYD Sealion 7 Excellence AWD (2025) #2
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Sealion 7 Excellence AWD |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2025 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 50 km |
| KM-stand laatst | 8.000 km |
Mijn huidige BYD Sealion 7 Exellence is sinds half oktober in gebruik en laat een wisselend beeld zien.
- 5.500 km
Algemeen beeld.
Sinds de auto half oktober bij de dealer ADG in Meppel is opgehaald, valt vooral op hoe volwassen en solide hij aanvoelt.
De Sealion 7 presenteert zich als een comfortabele, ruime en degelijk gebouwde elektrische SUV, ideaal voor veel snelwegkilometers.
Vergeleken met mijn vorige auto een Mercedes Eqa 250 doet deze auto op dit gebied echt niet onder.
Pluspunten: heerlijke reisauto
De Sealion 7 is in de eerste plaats een heerlijke reisauto, vooral op lange afstanden.
Het onderstel, de stoelen en de geluidsisolatie zorgen samen voor een ontspannen rijervaring, ook na vele honderden kilometers op één dag.
Het interieur oogt (en is) prachtig afgewerkt, met materialen en pasvormen die een degelijke, bijna premium indruk maken.
Alles voelt stevig “in elkaar geschroefd”, zonder rammels of kraakjes, wat het vertrouwen in de auto tijdens lange ritten verder versterkt.
Qua verbruik laat de boordcomputer een gemiddeld gebruik van 19,9 kWh per 100 km zien, wat voor een ruime en relatief zware SUV netjes is.
Dat cijfer geeft op zichzelf de indruk dat de auto behoorlijk efficiënt omgaat met energie, zeker bij overwegend snelweggebruik.
Minpunten: verbruik en actieradius
Tegenover het nette gemiddelde op de boordcomputer staat echter een duidelijk andere realiteit aan de laadpaal.
Het werkelijk gemeten verbruik blijkt significant hoger te liggen dan de waardes die de auto zelf rapporteert, waardoor de bestuurder feitelijk meer stroom verstookt dan hij op basis van het scherm zou verwachten.
Dat verschil werkt door in de actieradius. De opgegeven resterende kilometers op de boordcomputer blijken in de praktijk niet goed overeen te komen met wat er daadwerkelijk haalbaar is, vooral op langere trajecten. Wie zijn ritten plant op basis van de indicatie in de auto, komt daardoor sneller in de gevarenzone dan wenselijk is.
Minpunten: laden en routeplanning
Ook aan de laadkant zijn er duidelijke minpunten. De beloofde (snel)laadsnelheden worden in de praktijk bij lange na niet gehaald: er wordt grofweg rond de 60% van de geclaimde piek gehaald, waardoor snelladen merkbaar langer duurt dan je op basis van de specificaties mag verwachten. (Een laadsessie van 50 minuten is dan ook geen pretje)
Daar komt bij dat de ingebouwde EV-routeplanning op lange afstanden niet altijd optimaal is.
De combinatie van een te rooskleurige verbruiksindicatie, een minder accurate actieradius en tegenvallende laadsnelheden maakt dat deze auto op lange (vakantie)afstanden niet ideaal is.
Dat was bij de Mercedes beter.
Afhandeling door de dealer
Met deze punten is de auto inmiddels twee keer bij de garage geweest.
De werkplaats erkent het probleem en bevestigt dat de afwijkingen in (snel)laadsnelheid niet overeenkomen met de verwachtingen.
Op dit moment ligt de bal bij BYD in China en wordt er gewacht op een officiële reactie of oplossing.
Tot die tijd blijft de Sealion 7 een comfortabele en fijne reisauto, maar met een flinke voetnoot als het gaat om transparantie in verbruik en de betrouwbaarheid van laden en range-inschatting.
Zodra er meer bekend is, zal ik een update geven.
Update van snelladen
- 8.000 km
Inmiddels zijn we paar weken verder en is er veel gebeurd.
Drie mannen van Byd Europe zijn dankzij ADG Meppel in actie gekomen.
Wat ze precies gedaan hebben is me niet helemaal helder.
Wat wel helder is, is dat de auto nu de waardes aan de snellader haalt die in overeenstemming zijn met de fabrieksopgave(n): 228 kw.
Verder kreeg ik de tip om de voorverwarming ruim van de voren in te schakelen. (bij lage temperaturen een uur van te voren)
Verder tipte me een lezer van dit forum om een snellader te kiezen van 300-350 kw.
Kortom nu een extra tevreden rijder.
Voor degenen die zich oriënteren op een Byd wil ik ADG Meppel van harte aanbevelen. (Nee ik heb geen belangen). De mensen - en de chef werkplaats in het bijzonder- staan echt voor je klaar.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

BYD Sealion 7 Design AWD 82.5 kWh | 1500 KG trekgewicht | 530 PK! | 456 KM WLTP |
- 2025
- 4.524 km

BYD Sealion 7 Comfort 82.5 kWh 482 km range (WLTP) / Stoelverwarming, stoelventilatie en stuurwielverwarming
- 2026
- 5 km

BYD Sealion 7 Design AWD 82.5 kWh | 530 PK | Full Option | BYD Dealer
- 2026
- 5 km
Lees ook

Eigenlijk bizar dat je zo veel auto koopt voor €25.000: dikke, Duitse elektrische SUV's

De Mazda 6e moet het ook tegen de BYD Seal hebben van ruimte en materiaalgebruik

Met deze EV-banden komt je elektrische auto tot 10 procent verder, aldus de fabrikant

Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel
