Audi A3 1.9 TDI 130pk Attraction (2002)

autoreview

Audi A3
Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3 - interieur

Signalement

UitvoeringA3 1.9 TDI 130pk Attraction
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf161.000 km
KM-stand laatst203.000 km
Lezerswaardering: 6%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 201.000 km

Zoals iedereen kan lezen, wordt er vol lof over deze auto geschreven. Helaas voor de critici: ik ben het met de liefhebbers eens. Wát een auto: de rijkwaliteiten zijn uitstekend en de gretigheid waarmee deze auto wil versnellen is fenomenaal. Een vergelijking met mijn vorige auto is ronduit pijnlijk: de Audi overklast de Volvo op alle fronten, behalve één. En dat is de vering/demping op klinkerwegen: na 1 of 2 kilometer wil je met de Audi zo snel mogelijk op het gladde asfalt want dan ben je het ’gehussel’ wel zat. Maar het is hem vergeven.
Het mag dan de basisuitvoering zijn: de vorige eigenaar heeft de optielijst opgezocht: 5-spaaks lichtmetalen velgen ipv de standaard lm-velgen, Ebony-zwartmetallic lak, exclusive/pro-line pakket (multifunctioneel lederen stuurwiel, Concert-radio, Climate control) en een boordcomputer.
De perfecte zitpositie is zo in te stellen, zelfs voor mijn 1,93 lengte.
Schakelen gaat direct, zonder hakerigheid.
Het verbruik varieert tot nog toe (afhankelijk van mijn rijstijl) tussen 1 op 15 en 1 op 20.
Over onderhoudskosten zie de updates. Een onderhoudsbeurt zou 300 euro kosten volgens de dealer.

Update oktober 2006: in oktober voor een beurt geweest bij de Audi dealer (Century) voor een grote beurt. Nette service en heldere afspraken die nagekomen worden. Kosten: E523,= incl. nieuwe ruitenwissers rondom. Prijs is iets aan de hoge kant, maar is wel een grote beurt en als het goed is zie ik ze een jaar niet meer.

Update december 2006: even bij dealer langsgeweest om die Philips Nightguide lampen te laten monteren voor beter zicht in het donker. Werken inderdaad goed met meer zicht in het donker!! Bij de dealer alleen de lampen hoeven te betalen, ze haalden direct een monteur en die zette de lampen er gratis in waarbij tevens een defect stadslicht eveneens gratis werd vervangen.

Update november 2008: Deze auto blijft een prima metgezel. Nog nooit stilgestaand; het is starten en wegrijden. Februari \'08 2de onderhoudsbeurt gehad á 600 euro incl remschijven achter. Oktober \'08 koplamp defect wv vervanging bij dealer met wederom gratis montage (prima service). Remvloeistof vervangen in november samen met reparatie aan knipperlichtinstalatie (zie onder).

PROBLEMEN

  • 201.000 km

Bij afsluiten en openen van de auto met de afstandsbediening knipperen soms alleen de knipperlichten aan de rechterzijde (jan \'07); later wenste de auto op sommige momenten helemaal niet meer te knipperen => bleek te berusten op een defecte alarmlichtschakelaar welke werd vervangen (nov \'08).

Twee keer weigerde het linkervoorraam naar beneden te gaan, maar is vanzelf weer verdwenen.

2x koplamp defect in 2 jaar tijd (vind ik niet veel bij lichten altijd aan bij zo\'n 12500km/jaar).

Al met al nog steeds een kraakvrije en (nagenoeg) probleemloze auto.

Afscheid

  • 203.000 km

Na 3 jaren van werkelijk onbezorgd autorijden heb ik afstand moeten doen van deze prachtige en geweldige auto. Als de opvolger (audi a4 avant) net zo betrouwbaar is als deze auto dan teken ik ervoor. Op het moment van verkoop heb ik ±40.000km in de a3 gereden. Nooit langs de weg stilgestaan; maar 1x elektronica probleem gehad. Het was starten en wegrijden maar.
Het bijzondere vond ik dat ondanks een leeftijd van 6½jaar de auto zo goed als nieuw leek vanbinnen, behoudens slijtageplekken aan het stuur.
Elke keer weer was het verrassend om zoveel vermogen onder je rechtervoet te hebben gecombineerd met een prachtig verbruik. Genoten hebben mijn vriendin en ik van de geluidsinstallatie (audi concert radio/cd).
De enige minpuntjes waren de beperkte beenruimte op de achterbank en het oncomfortabele weggedrag op slecht wegdek (oei wat kon je klappen krijgen of vullingen eruit trillen op klinkerwegen).
Oh ja, de kosten: in totaal heb ik 2 beurten á 500-600 euro (incl. 1x 2 nieuwe remschijven + -blokken) gehad en 2x los APK á 50-70 euro. Verder de gebruikelijke brandstofkosten en wegenbelasting.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Audi A3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.