Alfa Romeo 166 2.4 JTD L (1999)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 166 2.4 JTD L |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1999 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand bij aanschaf | 180.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Dit is de eerste auto waar ik nog elke keer als ik ervan wegloop een keertje of vijf omkijk. Het is zo’n ontzettend mooie auto. Een echte Italiaanse zwarte maffia bak.
Aangezien accesoires zo snel afschrijven, is mijn auto uitgerust met alle mogelijke opties (dus ook leer, navigatie en de 17’ 5 gats velgen). De auto is ook verlaagd zodat hij nog sportiever oogt.
De rij-eigenschappen zijn zeer goed. Je merkt wel dat je in een 2.4 rijdt en niet in een 1.9, ookal is het vermogen (136 pk) niet echt indrukwekkend. Op de autobahn loopt hij door tot over de 220 km/u en je kunt dan nog gewoon met 1 hand sturen! En het geluid van de 5 cilinder is ook echt wel erg mooi! Verder zijn de lederen zetels van een ontzettend hoog kwaliteitsniveau, echt geweldige stoelen en perfect te verstellen.
Ik hoor van veel mensen dat het bochtengedrag van de 166 niet helemaal overeenkomt met wat we van Alfa Romeo gewend zijn. Het schijnt dat de 166 iets te comfortabel is afgeveerd. Ik heb daar echter geen last van, aangezien de auto toch vrij stug is vanwege het feit dat hij verlaagd is. Je moet echt wel heel hard door de bocht knallen voordat hij een klein beetje wil uitbreken, maar dat is alleen maar lekker aangezien het heel gecontroleerd aanvoelt. Wel oppassen met drempels, een keertje in Limburg zal ik een hele steile over het hoofd, dat kostte me twee mistlampen en een stuk van mijn goede humeur!
Remmen zijn goed te noemen en de 6-bak is erg soepel. Wel vind ik de pedalen een beetje zwaar, voornamelijk de koppeling moet met veel kracht bedient worden. De kwaliteit van het Integrated Control System (ICS) vind ik niet helemaal super. Het werkt heel gebruiksvriendelijk en er zijn meer dan voldoende opties, echter vind ik de geluidsinstallatie ver onder de maat voor een auto uit deze klasse. Dit is daarom ook enigszins opgewaardeerd door mij (uiteraard niet te overdreven, gewoon goed). En dat er slechts navigatie cd’s tot 2001 te verkrijgen zijn is natuurlijk zwaar belabberd!
Verder puur genieten in deze geweldige auto!
PROBLEMEN
Een Alfa koop je niet met het verstand, toch?
Inderdaad, een Alfa koop je omdat het gewoon de meest exclusieve auto’s zijn in de zakelijke klasse. Als je echt van autorijden houdt en er waarde aan hecht om in stijl over de wegen te zoeven, dan wegen de iets hogere kosten voor zo’n exclusieve auto wel op tegen het rijden in een gewonere auto met wat lagere kosten.
Overigens denk ik dat de problemen die ik tot nu toe heb gehad niets met Alfa Romeo te maken hebben, maar meer met het feit dat de auto toch al 2 ton heeft gedraaid en daarom af en toe best wat extra zorg mag hebben. Ik verwacht nu ook weer even 100dkm geen grote problemen meer.
Ik heb de auto nu een half jaar (normaal ben ik dan al toe aan een nieuwe, maar deze houd ik nog zeker een paar jaar (omdat ik op het moment geen auto weet die ik liever wil dan deze)). Hieronder een opsomming van de problemen:
- Luchtmassameter defect;
- Turboslang gescheurd;
- Aircopomp defect;
- Rembekrachtiger defect;
- Terugkerend probleem met kromme remschijven (dat is nu eindelijk over).
En uiteraard wat onderhoudsbeurtjes met banden en remblokken enzo.
De bovenstaande zaken zijn allemaal binnen garantie verholpen door autobedrijf Tiems en Nijboer in Emmeloord, waarover is zeer tevreden ben. Hele vriendelijke mensen met een groot enthousiasme voor de Italiaanse automerken! Tevens een perfecte service, ook binnen garantie!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.