GM krijgt harde tik van terugroepacties

General Motors logo
De financiële afdeling van General Motors heeft een zwaar eerste kwartaal achter de rug als gevolg van de omvangrijke terugroepactie die het autoconcern onlangs op touw moest zetten.

De recente grote terugroepactie van General Motors, waar wereldwijd zo'n 7 miljoen auto's bij betrokken waren, heeft ertoe geleid dat de nettowinst in het eerste kwartaal van 2014 met 86 procent kelderde naar 125 miljoen dollar in vergelijking met de eerste drie maanden van 2013.

Ondanks deze tegenvaller boekte GM wel voor het 17e kwartaal op rij winst sinds de herstart na het bijna-faillissement van 2009. De omzet steeg met 1 procent naar 37,41 miljard dollar.

De terugroepactie kostte GM 1,3 miljard dollar. Samen met de herstructureringen in Europa (200 miljoen dollar) drukte dat de resultaten aanzienlijk. Positief nieuws kwam uit China, waar de winst in de eerste drie maanden van het jaar met 9 procent groeide naar 605 miljoen dollar. Ook in Noord-Amerika werd winst gemaakt, al lag die wel 60 procent lager dan in 2013.

In Europa blijft het voorlopig aanmodderen; het verlies steeg van 152 naar 284 miljoen dollar in het eerste kwartaal in vergelijking met vorig jaar. Hierin zijn echter wel de herstructureringskosten van 200 miljoen verdisconteerd, die verbonden waren aan de fabriek in Bochum.

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.