Seat krijgt eindelijk z'n SUV
Dat heeft Seat bij de presentatie van de jaarcijfers bekendgemaakt. Seat-topman Jürgen Stackmann was verguld met de komst van het nieuwe model: "Het SUV-segment groeit enorm en daarom is het voor de groei van Seat als merk essentieel dat we ook toetreden tot dit segment. Onze SUV komt in 2016."
Momenteel werken er 900 ingenieurs in Martorell aan de het nieuwe model. Details over de cross-over zijn er verder niet, maar wij vermoeden dat dit - net als bij de Rapid en de Toledo - een coproductie van Skoda en Seat gaat worden. Ook Skoda komt in 2016 namelijk met een SUV. Waarschijnlijk wordt het een cross-over in het C-segment met MQB-techniek.
Seat heeft in het verleden meerdere concept-cars voor SUV's gehad. In 2007 was er al de Tribu Concept (foto 2) en in 2011 deed het Spaanse merk een nieuwe poging op de salon van Genève met de IBX Concept (foto 1). Beide auto's haalden het productiestadium dus niet, al is het mogelijk dat het lijnenspel van de IBX uiteindelijk toch terugkeert in de definitieve SUV.
Het is voor Seat extra zuur dat er tot nu toe geen groen licht was voor een SUV, omdat concerngenoot Audi doodleuk de Q3 in de Seat-fabriek in Martorell bouwt.