Volkswagen Group verkoopt 100.000 diesels in VS
De 100.000 exemplaren zijn een optelsom van alle modellen van Volkswagen en Audi. In de VS leveren deze merken de TDI in 12 modellen, onder meer in de Jetta, Passat, A6 en Q7. Volkswagen wil zich graag profileren als het ultieme dieselmerk in de VS en dat lijkt te lukken: het concern heeft een aandeel van 75 procent in de verkopen van personenauto's op deze brandstof.
Audi's Amerikaanse baas Scott Keogh steekt z'n trots niet onder stoelen of banken: "De groei van de laatste jaren toont aan dat de Amerikaanse consument de voordelen van de TDI steeds vaker erkent. Men begrijpt nu meer dan ooit dat deze techniek een serieus antwoord is op de zorgen die er in de maatschappij zijn over uitstoot en brandstofverbruik." Enige nuance is hierbij echter wel op z'n plaats: op de totale Amerikaanse autoverkoop van bijna 16 miljoen stuks in 2013 is 100.000 nog steeds niet veel.
Naast Volkswagen, Audi en Porsche bieden onder meer BMW, Mercedes-Benz en Mazda dieselmotoren aan in de Verenigde Staten. Ook Chevrolet doet tegenwoordig een duit in het zakje en levert de Cruze met de oorspronkelijk voor Europa bedoelde zelfontbrander.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen ID.3 First 58 kWh | Stoel & stuurverwarming | Carplay | Trekhaak | Adaptive cruise | Full LED | Navigatie | Parkeerhulp | Climate control
- 2020
- 108.512 km

Volkswagen Multivan 1.4 eHybrid L1H1 Style I 7 pers. I ACC I Trekhaak
- 2023
- 31.972 km

Volkswagen T-Roc 1.0 TSI 110pk Style | Navigatie | Climatronic | Parkeersensoren
- 2021
- 77.657 km