Opel Astra Sports Tourer 1.6 Turbo Sport - Op de Rollenbank

Onverwachte Astra

35 reacties

Video
AutoWeek 39 2020
AutoWeek 39 2020

Je leest het in AutoWeek 39 2020

De auto van Maurice Berkhout is op het eerste gezicht een doodnormale Opel Astra. “Maar vind maar eens een Sports Tourer met deze motor”, zegt hij. Maurice blijkt een Opel-rijder in hart en nieren. Eens kijken of zijn onverwachte Astra ook werkelijk zijn vermogen levert, terwijl hij ons tussendoor trakteert op een college over Astra’s.

Zeg nou zelf: de Opel Astra van Maurice ziet er niet uit alsof hij zo veel vermogen onder de kap heeft. Gebruikt hij zijn anonieme auto om BMW’tjes mee te pesten? “Zo’n feest is het niet met deze auto hoor”, verzekert hij. “Deze Astra is nogal een zwaarlijvige auto. Hij heeft zijn vermogen dus hard nodig. Voor de aanschaf van deze auto heb ik de nodige andere varianten gereden, met de lichtste motor, maar pas bij de 1.6 turbo begon hij een beetje aan mijn wensen te voldoen.”

De eisen van Maurice liggen dan ook wat hoger dan die van de gemiddelde automobilist. Hij heeft een historie met snelle Opels. Als je hem vraagt wat hij de af gelopen 23 jaar zoal aan Opels heeft versleten, komen de verhalen los over GSI’tjes en dikke tweeliters. En dat er eigen lijk een Astra OPC van deze generatie op zijn verlanglijstje staat. Verder brengt Maurice ons nog even de fijne kneepjes bij. “Je weet dat je met een Astra 1.6 turbo te maken hebt als de letters van het logo op de achterklep zwart zijn. Je ziet het maar zelden – en al helemaal niet op de Sports Tourer. Meestal zijn de Astra’s met deze motor GTC’s.”

Deze Astra is kortom een fraai voorbeeld van een sleeper, om in liefhebberstermen te blijven; een auto waaraan je niet ziet dat het een snelle uitvoering is.

CHOCOLADEBAK

Hoewel Maurice een overtuigde Opel-rijder is, wordt zijn liefde ook weleens op de proef gesteld. Zo moest deze auto al bij 50.000 kilometer een nieuwe lagerset voor de versnellingsbak hebben. “Dat is een bekend probleem bij deze auto. Het komt voor bij de M32-transmissies die zijn geproduceerd tussen 2011 en 2013; er wordt ook wel gesproken over de ‘chocoladebak’, omdat die zo snel kapot kan gaan.” Doordat de boel onder garantie werd hersteld, doofde de liefde niet.

Als Ghisbert zich voorafgaand aan de test over de auto buigt, wil hij eerst wel eens weten waar een ratelend bijgeluid vandaan komt. De dynamo blijkt de boosdoener en Maurice is op de hoogte van het probleem. “Mijn garage heeft het onderzocht en verzekert mij dat het nog wel een tijdje duurt voordat die vastloopt. Ik ga er zeker weer eens heen en laat ‘m dan vervangen.”

De test zit erop in een vloek en een zucht en eindigt bovendien met een goed resultaat: de auto levert maar liefst dertien pk boven fabrieksopgave, tot tevredenheid van Maurice natuurlijk. “Met softwaretuning is de motor nog naar 210 pk te brengen. Dat vind ik een overweging waard”, meldt hij erbij.

Verder lezen?

Dit artikel is gratis te downloaden in PDF-formaat. Hiervoor maak je eenmalig een AutoWeek account aan, waarna je onbeperkt uit het AutoWeek archief kunt downloaden.

Inloggen of Registreren

Signalement

Merk Opel
Model Astra Sports Tourer 1.6 Turbo Sport
Carrosserie 5-deurs, stationwagon
Transmissie 6 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Nieuwprijs € 30.245

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.598 cc
Maximaal vermogen 132 kW / 180 pk bij 5.500 tpm
Maximaal koppel 230 Nm bij 2.200 tpm
Inhoud brandstoftank 56 l
Lengte / breedte / hoogte 4.698 mm / 1.814 mm / 1.535 mm
Wielbasis 2.685 mm
Massa leeg 1.403 kg
Laadvermogen 652 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 1.400 kg / 730 kg
Banden235/45R18Prijzen
Topsnelheid 220 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 8,8 s
Brandstofverbruik 6,9 l/100km
CO2-uitstoot 161 g/km

PRIVATE LEASE Opel Astra

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (35) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum