Honda CR-V

Goed begrepen

Honda CR-V
AutoWeek 2001 week 50
AutoWeek 2001 week 50

Je leest het in AutoWeek 2001 week 50

Honda heeft de opdracht goed begrepen. Vernieuwen is prima, maar de auto moet wel herkenbaar blijven. Veel van de ongemakken van de oude CR-V zijn verholpen, maar nog niet alle. We reden als állereersten met de nieuwe CR-V.

Om de nieuwe CR-V te ontwerpen ging Honda te rade bij de huidige klanten. Wat vinden jullie van de auto en wat moet er beter? Tijdens interviewsessies - gezellig op de bank in de Honda-showroom - kwam naar voren dat de klanten wel de nodige wensen hadden. Zo vonden ze hun CR-V underpowered. Meer pit past beter bij het stoere voorkomen. En op het eerste gezicht zou je het niet zeggen: maar ze vonden de CR-V te klein. Er was te weinig ruimte voor volwassen passagiers en voor een beetje bagage.

Met deze info gingen in de ontwerpstudio's van Honda in Japan de dames en heren ontwerpers aan tafel zitten en kwamen met de nieuwe CR-V. De belangrijkste herkenningspunten zijn gebleven: de grote, min of meer vierkante koplampen en de rechtopstaande achterlichten. Daaraan herkende je de oude CR-V, daaraan herken je ook de nieuwe CR-V.
Maar eigenlijk is er geen schroefje of moertje hetzelfde. De nieuwe CR-V staat op een nieuw onderstel, heeft een nieuwe motor en is een maatje groter. In Japan stapten we in voor een eerste proefrit in Honda's nieuwe vrijetijdsmobiel.

Bizarre handrem
De handrem! Je vergeet 'm continu. Dat komt ook omdat 'ie er zo bizar uitziet. Het lijkt wel gewoon een handgreep aan de middenconsole! Geinig. Honda deed het om de vloer tussen de voorstoelen vrij te houden, zodat je eventueel van voor naar achteren zou kunnen lopen. De behoefte is niet bij ons opgeborreld, dus dat hebben we even achterwege gelaten.
Groot verschil met de oude CR-V nummer 1: hij is veel stiller. De oude was ronduit rauw in z'n motorgeluid, de nieuwe is prettig stil en klinkt daardoor in het interieur veel minder goedkoop. Groot verschil met de oude CR-V nummer 2: hij rijdt nóg meer als een personenauto. Die typische SUV-kenmerken - hellen en slappe vering - heeft Honda in z'n tweede CR-V aardig weten te onderdrukken.
De prestaties van de nieuwe motor komen aardig in de buurt bij die van de oude. Hij heeft 150 pk (drie meer) vermogen een koppel van 192 Nm bij 4000 tpm (10 Nm meer). Exacte opgave van acceleratie en top heeft Honda nog niet, maar je moet onder de tien tellen op de honderd kunnen zitten. Maar ja, dat deed de oude ook al - dus wat dat betreft hebben de oude klanten niet echt hun zin gekregen. De nieuwe motor heeft een i-VTEC-intelligent klepbedieningssysteem voor een effciëntere verbranding en dus minder verbruik.
De nieuwe CR-V heeft het Real Time 4WD-systeem van de oude overgenomen. Dat wil zeggen dat de CR-V in principe voorwielaangedreven is, maar als die grip verliezen, worden automatisch de achterwielen bijgeschakeld. Dit systeem kent geen hoge en lage gearing en is daarom niet echt geschikt voor zwaar terreinwerk.

Verkeerde deur
De opvallende picknicktafel die de oude CR-V had als bodem van de bagageruimte is gebleven. Net als helaas de vijfde deur die naar rechts toe opent. Blijft in het Nederlandse verkeer onhandig. Ook bleef de achterruit die je los van de deur kunt openen, voor kleine spullen. Bij de nieuwe CR-V kun je wel de gehele deur openen, zonder het ruitje eerst op te klappen. Scheelt weer een handeling.
Als de nieuwe CR-V aanstaand voorjaar de Nederlandse kade heeft bereikt (hij gaat gebouwd worden in de Honda-fabrieken in Swindon in Engeland), is hij te bestellen in twee versies: de LS en ES, waarbij de laatste de meest luxueuze is met onder andere automatische airco. Een viertraps automaat is ook leverbaar - heb je ook geen pook op de vloer en dus nog meer ruimte om naar achteren te lopen.

Gerelateerde forum topics

Praat verder op het forum