Subaru BRZ STi houdt de gemoederen bezig

Subaru BRZ sT STi
Subaru BRZ sT STiSubaru BRZ sT STiSubaru BRZ sT STiSubaru BRZ STi teaserSubaru BRZ STi teaser
Begin deze week kregen we een aantal afbeeldingen onder ogen die de pk-handjes lieten kriebelen. We zagen een Subaru BRZ met STI-emblemen. De kogel leek door de kerk, die STi zou er komen. Helaas lijkt de waarheid toch ergens in het midden te liggen.

Tuningwebsite 7Tune heeft uitgevogeld wat er precies aan de hand is met de BRZ in STi-jas. Aanvankelijk zouden zowel de Toyota GT86 als de Subaru BRZ namelijk níet als afgetrainde versie op de markt verschijnen. De teasers waren dan ook een behoorlijke verrassing.

Nu lijkt het erop dat de extra sportief ogende BRZ géén volledige STi-editie is maar 'gewoon' een cosmetisch opgepompte uitvoering. Subaru heeft de tS-modellen in aanbieding, 'tuned by STi'. Zie ze als de M-Performance modellen van BMW, waar de Beierse heren ook échte M's in de aanbieding hebben. De geteasede Subaru blijkt in dit geval een door STi opgeleukte versie te zijn, die op motorisch vlak geheel identiek is gebleven aan de reguliere BRZ.

Onder de kap dus gewoon een 200 pk sterke viercilinder boxermotor. Wél heeft STi de auto voorzien van wat spoilerwerk, een grote koolstofvezel spoiler afkomstig van de Impreza STI en een straffer onderstel. Vanbinnen vinden her en der wat STi-badges hun plek en racestoelen van Recaro moeten voor de nodige ondersteuning zorgen.

Toch erg jammer, er wordt al even gehoopt op een nét iets potentere versie van de BRZ en de GT86 van Toyota. Inmiddels durven we niet meer stellig te zeggen of een échte STi er ooit nog zal komen. We houden onze vingers gekruisd.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (24)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.